Oleme avatud 26.-30.12

Eesti taasiseseisvumispäeval, 20. augustil kutsub Lottemaa endale külla kõik noored leiutajad selleks, et koos tähistada Lottemaa ja SEB esimese leiutamisvõistluse finaali. Selle päeva puhul on kõigil väikestel leiutajatel, kellel on kaasas enda välja mõeldud ja valmis ehitatud leiutis, sissepääs parki tasuta. Samal päeval, kell 12.30 toimub Leiutajateküla peaväljakul SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2018 võidutöö pidulik avamine. Laste prototüübi järgi ehitatud leiutis jääbki edaspidi teemaparki külastajatele avastamiseks ning teistele noortele leiutajatele inspiratsiooniks.

 

SEB ja Lottemaa esimese leiutamisvõistluse võidutööks osutus „Kommipaberiavaja“, mille autorid on eelkooliealised lapsed Emili ja Mattias Kõonurm koos vanematest abilistega. Võtmega kommipaberiavaja osutus nii vanemate kui ka laste lemmikuks leiutiseks 2017 aasta novembris käivitatud leiutamiskonkursi 5 finalisti seast. Laste jaoks leiutatud protsess on tehtud mänguliseks ja nõuab mõningast füüsilist pingutust. Vanematele aga meeldis see, et kommide söömise protsess muutub teadlikumaks ning et ligipääs masinale on piiratud võtmega. Leiutise autorite videoga saab tutvuda siin.

 

Lottemaa teemapargi tegevjuht Margit Toodu: „Meie kõigi jaoks tähtsal taasiseseisvumispäeval innustame lapsi olema loovad ja innovaatilised. Laste käes on meie tulevik ja täiesti kindlasti tuleb hetk, kus just nende loovate ja innovaatiliste laste ideed muudavad elu Eestis lihtsamaks, paremaks ja huvitavamaks. Leiutamine teeb elu huvitavaks!“

 

SEB ja Lottemaa loodud suur üle-eestiline leiutamisvõistlus toimus 16. novembrist 2017 kuni 16. märtsini 2018 ning selle eesmärgiks on populariseerida Eesti noorte seas ettevõtlust ja innovatsiooni. Konkursile laekus kokku üle 70 tubli leiutise, mille autoriteks olid peamiselt koolieelikud. 2019 aasta kevadel traditsioon jätkub ja algab SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019.

 

Jätame Lottemaa avatuks kaheks lisapäevaks, et panna korralik punkt fantastilisele suvele ja tähistada uue kooliaasta algust!

See on viimane võimalus, et kohtuda vahvate Leiutajateküla elanikega, nautida krutskitega etendusi (rohkem võimalusi ei tule, sest järgmisel aastal on kavas juba täiesti uued etendused), avastada kohti, kuhu eelmiste külastuste ajal veel ei jõudnud, koguda inspiratsiooni vahvatest leiutistest, äkki isegi teha viimane suplus Lottemaa rannas, panna ennast proovile seikluspargis, nautida vabadust ja ühist kvaliteetaega kõige kallimate inimestega.

 

Lottemaa kohvikus ootavad pitsad, pastad ja loomulikult ülimaitsvad pannkoogid.

Lottemaa Arturi poest saab kaasa osta armsad lemmikud, vahvad mängud ja palju muud, mis jäävad meenutama toredaid hetki ja möödunud suve.

Iga Lottemaa külastuse ajal Oskari kuuri fotostuudios tehtud perepilt jätkab omamoodi peretraditsiooni, kus on näha iga juurde kasvanud sentimeeter, lisandunud eluõis ja emme-issi rõõmukurd.

 

ERIPAKKUMINE ainult 31.08-2.09.2018:

Kõik 1. KLASSI MINEVAD LAPSED Lottemaale TASUTA!

Vaata lähemalt SIIT »

Lotte telefoni võitis ALLAN ROOSIMAA!

 

Lottemaa külastamise ajal perioodil 1.-31.08.2018 TÄIDA ÄRA LOOSIKUPONG ja jäta see Lottemaa peaväravate juures asuvasse POSTKASTI.

Kõigi osalejate vahel LOOSIME 3.09.2018 tööpäeva lõpus välja ühe õnneliku, kes võidab endale LOTTE TELEFONI HUAWEI Y5.

VÕITJA nime avalikustame siin samas uudise juures 3.09.2019 kohe peale loosimist. Võitjaga võtame ühendust loosikupongile kirjutatud e-posti aadressi kaudu.

 

Kampaanias osalemisega annab osaleja Lottemaa teemapark OÜ-le õiguse osaleja isikuandmete kogumiseks, töötlemiseks ja kasutamiseks kampaaniaga seotult ning võitja nime avalikustamisega.

Tallinki laevareisi neljale Helsingisse ja tagasi võitis JASPER SAKK!

 

Suve muudavad mõnusaks seiklused koos perega! Meie hea sõber Tallink sõidutab ühe Lottemaa külastaja koos perega Helsingisse. Külastades Lottemaad täida kindlasti loosikupong oma kontaktandmetega ja jäta see pääslas asuvasse suurde postkasti.

Loosimine toimub 1. augustil 2018.

 

Lottemaa kampaania „Seikle koos Tallinkiga” reeglid:

 

1. Lottemaa tarbijamäng „Seikle koos Tallinkiga” on Lottemaa teemapargis (Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa) ajavahemikus 01.-31.07.2018 toimuv tarbijamäng (edaspidi kampaania), mida korraldab Lottemaa Teemapark OÜ (edaspidi korraldaja).
2. Kampaanias osalemiseks tuleb Lottemaa teemapargi külastuse ajal perioodil 01.-31.07.2018 täita loosikupong oma andmetega ning jätta see Lottemaa peaväravate juures asuvasse postkasti. Kampaanias osalemise kordade arv ei ole piiratud.
3. Kampaania auhind:
3.1 Kampaania raames loositakse välja 1 laevareis kuni 4-le inimesele suunal Tallinn-Helsingi-Tallinn.
3.2 Auhinna loosimine viiakse läbi 1.08.2018. Võitjate nimed avalikustatakse Lottemaa kodulehel www.lottemaa.ee/meist/uudised. Võitjaga võetakse ühendust loosikupongile kirjutatud e-posti aadressi kaudu.
3.3 Kampaania auhind väljastatakse võitjale kuni 31.08.2018 (k. a) ning auhinda saab kasutada kuni 30.10.2018.
3.4 Võidetud auhinda ei asendata teise auhinnaga ega hüvitata maksumust rahas. Kehtivuse kaotanud auhinda ei pikendata ega asendata.
4. Kampaanias osalemisega annab osaleja kampaania korraldajatele õiguse osaleja isikuandmete kogumiseks, töötlemiseks, kasutamiseks ja avalikustamiseks kampaaniaga seotult ning annab nõusoleku Lottemaa teemapark OÜ-le pakkumiste saatmiseks e-posti teel.
5. Kõik kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadustele. Auhindade väljaandmisega seotud maksud tasub korraldaja.
6. Kampaania korraldajal on ühepoolne õigus katkestada kampaania ja lõpetada auhindade väljaandmine vääramatu jõu (force majeure) asjaolude ilmnemisel, teatades sellest koheselt kampaanias osalejatele Lottemaa kodulehe vahendusel.
7. Kõik pretensioonid seoses kampaania korraldamise ja/või läbiviimisega tuleb saata kirjalikult Lottemaa teemapark OÜ e-mailile: info@lottemaa.ee või posti teel aadressile Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa 86508, märksõna „Seikle koos Tallinkiga” kampaania.

 

Lotte telefoni võitis LAURA KOLGA!

 

1. Lottemaa tarbijamäng „Võida vahva Lotte telefon” on Lottemaa teemapargis (Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa) ajavahemikus 09.06– 30.06.2018 toimuv tarbijamäng (edaspidi kampaania), mida korraldab Lottemaa teemapark OÜ, aadress: Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa 86508, Eesti (edaspidi korraldaja).

2. Kampaanias osalemiseks tuleb Lottemaa teemapargi külastuse ajal perioodil 09.06-30.06.2018 täita loosikupong oma andmetega ning jätta loosikupong Lottemaa peaväravate juures asuvasse postkasti. Kampaanias osalemise kordade arv ei ole piiratud.

3. Kampaania auhinnad.

3.1 Kampaania raames loositakse välja 30.06 Lotte telefon Huawei Y3

3.2 Auhinna loosimine viiakse läbi 30.06.2018 õhtul. Võitjate nimed avalikustatakse Lottemaa kodulehel www.lottemaa.ee/meist/uudised 02.07.2018a. Võitjaga võetakse ühendust loosikupongile kirjutatud e-posti aadressi kaudu.

3.3 Auhinnad saadetakse võitjatele tähitud postiga.

3.4 Kampaania auhindu väljastatakse 02.06.2018 kuni 31.08.2018 (kaasa arvatud).

4. Võidetud auhindade kättesaamisega seotud kulutusi ei kompenseerita, saadud auhindu ei asendata teise auhinnaga ega hüvitata nende maksumust rahas.

5. Kampaanias osalemisega annab osaleja kampaania korraldajatele õiguse osaleja isikuandmete kogumiseks, töötlemiseks ja kasutamiseks kampaaniaga seotult ning osaleja nime avalikustamisega.

6. Kõik kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadustele. Auhindade väljaandmisega seotud maksud tasub korraldaja.

7. Kampaania korraldajal on ühepoolne õigus katkestada kampaania ja lõpetada auhindade väljaandmine vääramatu jõu (force majeure) asjaolude ilmnemisel, teatades sellest koheselt kampaanias osalejatele Lottemaa kodulehe vahendusel.

8. Kõik pretensioonid seoses kampaania korraldamise ja/või läbiviimisega tuleb saata kirjalikult Lottemaa teemapark OÜ e-mailile: info@lottemaa.ee või posti teel aadressile Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa 86508, märksõna „Võida vahva Lotte telefon” kampaania.

9. juunist ootavad kõiki väikseid ja suuri sõpru Lottemaale külla raamatutest, filmidest ja muusikalidest tuntuks saanud tegelased, ning Leiutajateküla uued elanikud Peterburist, jänes Kirill ja suslik Sveta. Selle suve programmist leiab ka kümme uut Janno Põldma kirjutatud näitemängu, milles on vihjeid järgmisel aastal linastuvale joonisfilmile “Lotte ja kadunud lohed”. 

 

Teemapargi tegevjuht Margit Toodu ütles, et sel aastal oodatakse Lottemaale Lottemaale rohkem väliskülalisi Lätist ning ka venekeelseid peresid. „Lottemaal armastatakse teatrit. Uuel hooajal on kavas ports uusi emotsionaalseid ja vimkasid täis näitemänge, milles on alati õpetlik iva sees. Esimest korda mängime etendusi lisaks eesti ja läti keelele ka vene keeles,“ lausus Toodu.

 

Viiendat hooaega tegutsevas Leiutajatekülas on sellest suvest ka kaks vene keelt kõnelevat elanikku. Peterburist tulnud jänes Kirill tahab Leiutajatekülla kino teha, aga ei tea veel, kas tummkino või heliga kino. Suslik Sveta tuli aga Lottemaa elanikele vene keelt õpetama.

 

„Traditsiooniliselt oleme talve jooksul tublisti leiutanud. Kalade pesemise masin, vanade jäneste aitamise tool ning hulluksajamise masin on mõned lennukamad leiutised, mida uuel hooajal teemapargist leida võib. Uus leiutis tuleb Lottemaale ka laste leiutamiskonkursilt –  kommipaberiavaja, mille autoriteks on Emili ja Mattias Kõonurm Paidest,“ rääkis Toodu ja tõi välja, et laste leiutatud kommipaberimasinast teevad Janno Põldma ja Heiki Ernits atraktsiooni, mille pidulik avamine on Lottemaal 20. augustil.

 

„Seiklusparki oleme laiendanud uute radade ja väljakutsetega ning Eesti Rahva Muuseumi, ERM-i eeskujul sai valmis Jäneste Rahva Muuseum ehk JRM,“ lisas Toodu.

 

Eesti Vabariik 100 filmikonkursi raames tuleb järgmisel aastal välja uus Lotte joonisfilm “Lotte ja kadunud lohed” ning mõjutusi uuest filmist võib leida juba selle suve Lottemaa programmist. „Kuna Janno Põldma kirjutab paralleelselt animafilmi stsenaariumiga ka Lottemaa näidendeid, siis on teemapargi etendustes palju filmile viitavaid teemaarendusi. Seega võib tähelepanelikule Lottemaa külastajale nii mõnigi asi filmi vaadates juba tuttav olla,“ ütles Toodu.

 

Lottemaa teemapark Reiu külas on sel hooajal avatud 9. juunist 31. augustini iga päev kell 10-18.

 

Lottemaa asub Pärnu lähedal Häädemeeste vallas 12 hektari suurusel maa-alal ja seal töötab suvel üle 150 inimese. Lottemaa ehitamist kaasrahastasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Pärnumaa Omavalitsuste Liit. Lottemaa tegevust toetavad Elektrum, Tallink, Port Artur ja SEB.

 

Leiutamiskonkursi võidutöö „Kommipaberiavaja“ video (autoriteks Emili ja Mattias Kõonurm Paidest koos vanematest abilistega): https://youtu.be/jn203aO0Cjg

 

Fotolink: https://we.tl/yTMXmHAq4k

 

15. mail selgus SEB ja Lottemaa Leiutamiskonkursi võitja töö, mis saab ehitatud Lottemaa teemaparki augustis 2018. 1. kuni 14. maini kestnud publiku hääletuse lemmikuks osutus leiutis nimega „Kommipaberiavaja“, mille autoriteks on eelkooliealised lapsed Emili ja Mattias Kõonurm koos vanematest abilistega.

 

Võtmega kommipaberi avaja osutus nii vanemate, kui ka laste lemmikuks leiutiseks 5 finalisti seast. Laste jaoks leiutatud protsess on tehtud mänguliseks ja nõuab teatud füüsilist pingutust. Vanematele aga meeldis see, et kommide söömise protsess muutub teadlikumaks ning et ligipääs masinale on piiratud võtmega. Leiutise autorite videoga saab tutvuda siin.

 

Lottemaa teemapargi tegevjuht Margit Toodu: ”Augustis saab Lottemaa endale uue atraktsiooni, mille idee autoriks on lapsed. Mul on rõõm, et meie küla leiutamisvõistlus kasvab ja tõmbab endale ligi uusi andekaid ja innovaatilisi osalejaid. Usun, et tulevikus täitub teemapark mitmete leiutistega, mille ideed on tulnud lastelt ja mis inspireerivad nii noori, kui ka vanemaid pargi külastajaid tegelema leiutamise ja ettevõtlusega.“

 

16. novembrist kestnud Lottemaa esimesele leiutamisvõistlusele laekus 16. märtsiks üle 70 töö, mille autoriteks olid peamiselt koolieelikud. Finaali jõudnud kõigi 5 töö autorid saavad auhinnaks Lottemaa perepiletid 2018 hooajaks. Võidutöö autorid lähevad koos juhendajaga Tallinki Stockholmi kruiisile, külastavad ülipõnevat Tom Titsi teadusparki ja peatuvad pealinna hotellis. Finalistide autasustamine ja võidutöö pidulik avamine toimub 20. augustil 2018 Lottemaa teemapargis.

Täna, 16. novembril algas SEB ja Lottemaa loodud suur üle-eestiline leiutamisvõistlus mille eesmärgiks on populariseerida Eesti noorte seas ettevõtlust ja innovatsiooni. Leiutamisvõistluse raames saab algatatud leiutamise akadeemia, kus kõik noored ja nende juhendajad saavad soovi korral lugemis- ja videomaterjali leiutamisest. Konkursil on viis peaauhinda ning publiku lemmiktöö püstitatakse Lottemaa teemaparki uudistamiseks kõigile külastajatele.

 

„Leiutamishuvi, uudishimu ja katsetamine on üks tugevaim jõud, mis viib meie ühiskonda edasi ning sellepärast on leiutamiskonkurss meie jaoks väärtuslik algatus. Samuti usume, et Lottel on Eesti brändina suur tulevik ning sellepärast on meil hea meel toetada ka Lottemaa tegevuste laienemist,“ kommenteerib leiutamiskonkursi loomist SEB juhatuse esimees Allan Parik.

 

”Eesti Teadusagentuur korraldab riiklikku õpilasleiutajate konkurssi juba alates aastast 2008 ning meil on hea meel toetada teisi samalaadseid ettevõtmisi. Et tublisid noori leiutajaid tuleb iga aastaga juurde kõikjalt üle Eesti, näitab see innovaatilise ja ettevõtliku mõtteviisi levimise kasvu meie ühiskonnas“, kommenteerib konkursi toetamist omalt poolt riikliku konkursi koordinaator Margit Lehis teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonnast.

 

Lottemaa suur leiutamiskonkurss saab alguse 16. novembril ning oma leiutisi saavad 6- kuni 18-aastased noored esitada kuni 15. märtsini 2018 Eesti Teadusagentuuri ja Lottemaa kodulehe kaudu. Oodatud on nii individuaalsed kui ka rühmatööd (4 noort + 1 juhendaja) ning lisainfot konkursi ja selle tingimuste kohta saab Lottemaa kodulehelt www.lottemaa.ee/leiutamisvoistlus-2018. Samal lehel on võimalik tutvuda inspiratsioonivideotega leiutamisest, saada lisainfot leiutamistöö korraldusest ning leida juhiseid oma tööle eesmärgi seadmiseks.

 

Konkursi võitjatena valitakse välja viis parimat leiutist, mille autorid saadetakse preemiana inspireerival reisile. Viie parima seast saab publik valida oma lemmikleiutise. Võidutöö ehitatakse 2018 suvel Lottemaa Leiutajateküla teemaparki külastajatele üle kogu maailma nautimiseks ja avastamiseks.

 

Vahvaid ideid ja mõtteid ning hästi suurt leiutamistuhinat kõigile!

18. oktoobril kirjutasid SEB pank ja Lottemaa Teemapark OÜ alla mitmeaastasele koostöölepingule, millega luuakse suur üle-eestiline leiutamisvõistlus. Leiutamisvõitlus saab alguse 16. novembril 2017, mille tegevuse õnnestumiseks annab oma toetuse ka Eesti Teadusagentuur. Võistluse eesmärk on populariseerida Eesti noorte seas ettevõtlust ja innovatsiooni. Leiutamisvõistluse võidutöö püstitatakse Lottemaa teemaparki uudistamiseks kõigile külastajatele.

 

„Lottemaa elanikud moodustavad innovaatilise ja tubli kogukonna. Nende näitel saab ettevõtluse ja innovatsiooni väärtusi viia Eesti noorteni väga edukalt juba algkoolis. Selle mängulise konkurssiga saab meie noortesse süstida ambitsioone, usku iseendasse, julgust katsetada ning teha midagi täiesti uut ja põnevat. Samuti usume, et Lottemaal on suur tulevik ning sellepärast on meil hea meel toetada ka Lottemaa teemapargi tegevuste laienemist“, kommenteerib leiutamiskonkursi loomist SEB juhatuse esimees Allan Parik.

 

„Lottemaa teemapargi, raamatute ja joonisfilmi loomise algusest alates oleme mõelnud sellele, kuidas saaks Lotte oma sõpradele veelgi lähedamal olla. Mitte ainult suvel või uue raamatu ilmumise ajal, vaid aasta ringi. Mis on see tegevus, mis hoiab meid meie lugejatega koos ja moodustab meist ühtse leiutajate kogukonna? Heade sõpradega koos mõeldes sünnivad ka väärt ideed. Seega algatame suure leiutajate konkurssi, millest saab osa võtta iga Eesti laps, kes soovib – nii nagu Lotte, viia ellu oma unistusi ja leiutada midagi eriti lahedat,“ sõnab üks Lottemaa autoritest Janno Põldma.

 

Lottemaa suur leiutamiskonkurss saab alguse 16. novembril ning oma leiutisi saavad 6- kuni 18-aastased noored esitada kuni 15. märtsini 2018 Eesti Teadusagentuuri, SEB ja Lottemaa kodulehe kaudu. Oodatud on nii individuaalsed kui ka rühmatööd ning lisainfot konkursi ja selle tingimuste kohta saab alates 16. novembrist Lottemaa kodulehelt.

 

Konkursi võitjatena valitakse välja viis parimat leiutist, mille autorid saadetakse preemiana inspireerival reisile. Viie parima seast saab publik valida oma lemmik leiutise. Võidutöö ehitatakse 2018 suvel Lottemaa Leiutajateküla teemaparki külastajatele üle kogu maailma nautimiseks ja avastamiseks.

 

Koostöölepingu allkirjastamise ja suure konkursi peatse käivitamise puhul saadab Lotte oma sõpradele ka sooja videoüleskutse:

 

SEB ja LOTTEMAA kutsuvad osalema suurel üle-eestilisel LEIUTAM…

SEB ja Lottemaa on alustamas suurt üle-eestilist LEIUTAMISVÕISTLUST, võidutöö püstitatakse Lottemaa teemaparki uudistamiseks kõigile külastajatele!Kõigest lähemalt http://lottemaa.ee/seb-ja-lottemaa-on-alustamas-suurt-ule-eestilist-leiutamisvoistlust/

Posted by Lottemaa on 18. oktoober 2017. a.

“Lotte lood”

Oktoobris televiisorikasti jõudev “Lotte lood” toob vaatajateni igapäevaselt Leiutajatekülas paistva päikese, hea tuju ja sõpruse, mis alati võidavad paha tuju ning kõik võimalikud arusaamatused. ??? Mida vahvat juhtuma hakkab, loe lähemalt artiklist!