fbpx

2019 aasta seisuga on Eestis rohkem kui 120 väikest ja noort leiutajat

 

SEB ja Lottemaa korraldatud suure leiutamisvõistluse raames harjutas oma kätt leiutamises üle 120 Eesti lapse. Leiutisprojekte tuli kõikidest Eesti piirkondadest, töid esitati nii eesti kui ka vene keeles ning kõige aktiivsemalt leiutasid algkoolilapsed. Konkursi kõige nooremaks osalejaks osutus 3‑aastane noor leiutaja, kelle leiutis kergendas lapse hambapesuprotsessi. Mitmed leiutajad on esitanud konkursile kuni 5 erinevat tööd.

 

SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk: „Meie ühiskonna edukuse põhjus on inimeste ettevõtlikkus, mida praegu hakkame kõnetama kooli lõpuklassides. SEBs võtsime eesmärgiks tutvustada lastele innovatsiooni juba lapsepõlves ja algkoolis ning juba teist aastat järjest näeme, et Eesti lapsed on väga ettevõtlikud ja innovatiivsed.“

 

Esitatud töödest pääsevad aprilli alguses finaali 10 parimat projekti, mille hulgast valib SEB pangajuhtidest ja Lottemaa elanikest koosnev žürii viis parimat tööd. Viiest valitud tööst selgub rahvahääletuse alusel 2019. aasta konkursi võidutöö, mis saab täismõõdus ehitatud Lottemaa teemaparki kõikidele teistele noortele leiutajatele rõõmuks ja inspiratsiooniks.

 

SEB ja Lottemaa loodud võistluse eesmärk on toetada Eesti laste ettevõtlikkust ja innovatsiooni ning nende soovi muuta elu enda ümber paremaks. 2019. aasta konkursile esitatud leiutised olid peamiselt suunatud laste huvide peegeldamisele ja/või nende elu keskkonna parendamisele ning huvitavamaks tegemisele. Lisainfot konkursi tulemuste kohta leiate selle kodulehelt https://test.lottemaa.ee/leiutamisvoistlus/.