fbpx

Lottemaa leiutamisvõistluse võidutöö kutsub meie planeeti päästma

 

11-aastane Ida-Viru neiu Emili Matjušenko võitis Lottemaa leiutamisvõistluse tööga „Päästa meie planeet“. Idee autor kutsub inimesi istutama puid, parendama õhu kvaliteeti ja hoolitsema meie kõigi jätkusuutliku tuleviku eest, panustades puude istutamisse. Võidutöö püstitatakse Lottemaale kõigile huvilistele uudistamiseks ja inspiratsiooniks.

 

Konkursi võitja Emili Matjušenko, Jõhvi elanik: „Mina usun, et iga inimene peaks hoolima meie planeedi tulevikust. Inimesed lihtsalt ei tea, kuidas seda teha ja millest alustada. Palun, et me kõik mõtleksime, kuidas teha üks heategu planeedile võimalikult lihtsaks.“

Emili töö – erinevate taimede seemnetega täidetud spetsiaalne leiutis ehitatakse Lottemaa teemaparki juba sel suvel ning see jääb pargi ekspositsiooni püsivaks osaks.

 

Konkursi teise koha saavutas kolmeaastase järvamaalase Kermo Kleeni „Leiutiste joonestamise masin“, kolmanda koha nelja-aastase tallinlase Magnus Eriku töö „Vahvate unenägude lamp“. Kõik kolm võitjat oma peredega saavad pärast eriolukorra lõppu lennata SEB ja airBalticu toel Londonisse, Berliini või Kopenhaagenisse.

 

„Rõõm näha, et Eesti lapsed oskavad unistada ja leiutada ning on tundlikud selle suhtes, mis maailmas toimub. Tubli pool selle aasta konkursile laekunud töödest oli seotud prügi koristamise ja sorteerimise või taimede-loomade hoidmise ja kasvatamisega ning mitu tööd kõnetas otse kliimamuutuse temaatikat. Väga loodame, et meid kõiki puudutav keeruline olukord laheneb kiiresti ja Lottemaa teemapark saab väikestele külalistele suvel oma uksed avada. Võitjad aga saame airBalticu toel imelisele perepuhkusele lennutada,“ kommenteeris SEB erakliendipanganduse divisjoni juht Sille Hallang.

 

2020. aasta konkursile laekus ligi 130 tööd, leiutamist koos oma vanemate, vanavanemate või õpetajatega harjutas ligi 200 Eesti last ning noorem leiutaja oli kolmeaastane.

 

Konkursi kolme võidutöö autorid saavad koos peredega SEB ja airBalticu toel lennata Londonisse, Kopenhaagenisse või Berliini, et saada inspiratsiooni sealsetest leiutamis- ja tehnoloogiamuuseumitest. Lottemaa teemaparki täismõõdus püstitatud võidutöö, mis on ühtlasi ka peaauhind konkursi parimale leiutajale, plaanitakse pidulikult avada 28. juunil 2020. Vaata üritust SIIT »