Kohtume jõulumaal!
Kohtume jõulumaal!
Iga päev kell 10.00-18.00

Oskari kuur

Oskari kuuris võid koos Oskariga meisterdada mänguasju ja leiutada erinevaid aparaate.

Lotte maja

Lotte maja on nii mängumaja, kui mängude maja.  Siin leidub vahvat igale maitsele: lauamänge, toolimänge, laemänge, põrandamänge, seinamänge, näitemänge, tantsumänge, jooksumänge…

Bruno maja

Bruno maja esimese korruse on vallutanud fantaasiarikkad maketid, mis kujutavad stseene filmist „Lotte reis Lõunamaale.“ Teisel korrusel ootavad proovimist naljakad muusikamasinad. Seal ootab lapsi kassiema Paula, et viia nendega läbi lõbus muusikatund.

Jäneste maja

Jäneste maja on kummaliste vigurite ja illusioonide maja. Maja on keldrist-korstnani põnev ja avastamist täis. Trepp kägiseb, pööningul kostuvad kummalised hääled. Planetaariumis avab külastajatele oma saladused maailmaruum.

Sigade maja

Sellel suvel toimetab seaema Helmi majas tema lihane õde Salme. Salme on lahke ja südamlik seatädi, kes rahustab vajadusel kõige pisemaid külastajad ning puhub peale igale valutavale sõrmele, varbale ja ninaotsale.
Sigade majas saavad emad oma väikelaste eest hoolitseda, siin ootavad ees mähkimislauad, kööginurgake ja mõnusad madratsid magusaks uneks.

Giovanni maja

Giovanni majas elavad taevarebased Giovanni, Julia ja nende kolm last. Varem reisis Giovanni pere suure õhupalli külge kinnitatud majakeses mööda taevalaotust ringi. Kui Lõunamaale lendavad linnud rääkisid talle imelugusid Leiutajatekülast, otsustas Giovanni asja oma silmaga uurida. Giovannile hakkas Leiutajateküla kohe meeldima ning ta jäi perega siia elama. Giovannist sai samuti leiutaja. Ta kasutab leiutamiseks Julia kööginõusid, nendest on ta leiutanud juba purskkaevu ja raadio. Praegu leiutab Giovanni arvutit. Giovanni maja teatrilaval mängivad külaelanikud näidendeid, tantsivad, laulavad uusi ja vanu laule. 

Jaagu maja

Kärbes Jaak on endiselt õnnelikus abielus läti kärbseneiu Rutaga. Ruta tuli Riia linnast Eestimaale matkama. Kohemaid oli platsis armastus esimesest silmapilgust ja juba järgmisel päeval peeti Leiutajatekülas maha uhked pulmad. Nüüd elavad armunud kärbsed mõnusasti koos Jaagu väikeses majakeses. Armastus pani Jaagu pea enneolematu hooga tööle. Jaak, kelle amet on külaelanikud igal hommikul üles äratada, leiutas nüüd ühekorraga mitukümmend uut äratusaparaati. Jaak riputas uued leiutised maja kõrvale puude vahele üles, et külaelanikud saaksid nendega tutvuda ja endale meelepärase äratusaparaadi välja valida. 

Staadion

Leiutajateküla staadionil on Matil abiks mesilane Susumu. Siin viiakse läbi erinevate spordialade treeninguid ja korraldatakse põnevaid võistlusi.

Interneti Avastamise torn

Interneti avastamise tornis elavad tillukesed internetimehikesed. Palja silmaga neid ei märka, aga luubiga uurides on võimalik alumiste korruste mehikesi näha. Mida korrus kõrgemale, seda kiiremad ja väledamad internetimehikesed seal elavad.

Elektrumijaam

Elektrumijaam on väga tähtis koht Leiutajatekülas, siit saab kogu küla elektrit. Aga elekter teeb teadagi elu mugavamaks. Vesiveski muudkui töötab ja doktor Ave jääpurikate külmhoones laulavad jääpurikad lõbusaid laulukesi. Ja juturaamatut ei pea enam keegi hämaras lugema. Sest iga laps teab, et pimedas lugemine rikub silmi. Elektrumijaamas käib sageli elektriga lobisemas tema suur sõber jänes Adalbert. Mõnikord käivad nad koos elektri vanaisal külas.

Fotostuudio

Oskari kuuris on tema viimane leiutis, põnev fotomasin, millega saab teha vahvaid pilte.

planetaarium

Planetaarium on koht, kus rännukoer Klaus räägib Lottele Päikesest ja tema ümber tiirlevatest planeetidest. Lisaks pajatab Klausi sõber, kosmosekorrespondent porikärbes Peeter otse ühest Linnuteel asuvast pannkoogikohvikust värskeid ja põnevaid uudiseid Universumis kaugemates soppides toimuva kohta.

 

Planetaarium asub Jäneste majas.

 

 

Leiutajateküla raamatukogu

Leiutajatekülas loetakse päris palju raamatuid. Kui tibutab vihma või koguni müristab, on väga mõnus pugeda kodus söögilaua alla ja lugeda parema silmaga seiklusjuttu ja vasaku silmaga muinasjuttu. Aga kui päike paistab, on tore minna puude vahel asuvasse Leiutajateküla raamatukokku, heita seal võrkkiigesse ja üksteisele raamatuid ette lugeda. Kõige paremad ettelugejad on need, kes oskavad  seda naljaka häälega teha. Näiteks jänes Adalberti raamatulugemist tullakse isegi naaberkülast kuulama.

Rannalaev

Rannalaev on kõik maailma ookeanid läbi sõitnud. Nüüd on ta pensionil ja tunneb rõõmu, kui lapsed temaga mängivad.

Sõbraliku energia ala

Sõbralik energia on lahke ja abivalmis. Kui nutiseade on energiast täiesti tühjaks tilkunud või vajab kuumal suvepäeval lisaks väikest lisasärtsu, tuleb sõbralik energia talle appi. Kuniks nutiseade laeb, võib tema omanik mõnusalt lesida võrkkiiges ja lugeda põnevat juturaamatut, sest sõbraliku energia naabriks on ennast sättinud väike tore raamatukogu.