fbpx

Eesti taasiseseisvumispäeval, 20. augustil kutsub Lottemaa endale külla kõik noored leiutajad selleks, et koos tähistada Lottemaa ja SEB esimese leiutamisvõistluse finaali. Selle päeva puhul on kõigil väikestel leiutajatel, kellel on kaasas enda välja mõeldud ja valmis ehitatud leiutis, sissepääs parki tasuta. Samal päeval, kell 12.30 toimub Leiutajateküla peaväljakul SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2018 võidutöö pidulik avamine. Laste prototüübi järgi ehitatud leiutis jääbki edaspidi teemaparki külastajatele avastamiseks ning teistele noortele leiutajatele inspiratsiooniks.

 

SEB ja Lottemaa esimese leiutamisvõistluse võidutööks osutus „Kommipaberiavaja“, mille autorid on eelkooliealised lapsed Emili ja Mattias Kõonurm koos vanematest abilistega. Võtmega kommipaberiavaja osutus nii vanemate kui ka laste lemmikuks leiutiseks 2017 aasta novembris käivitatud leiutamiskonkursi 5 finalisti seast. Laste jaoks leiutatud protsess on tehtud mänguliseks ja nõuab mõningast füüsilist pingutust. Vanematele aga meeldis see, et kommide söömise protsess muutub teadlikumaks ning et ligipääs masinale on piiratud võtmega. Leiutise autorite videoga saab tutvuda siin.

 

Lottemaa teemapargi tegevjuht Margit Toodu: „Meie kõigi jaoks tähtsal taasiseseisvumispäeval innustame lapsi olema loovad ja innovaatilised. Laste käes on meie tulevik ja täiesti kindlasti tuleb hetk, kus just nende loovate ja innovaatiliste laste ideed muudavad elu Eestis lihtsamaks, paremaks ja huvitavamaks. Leiutamine teeb elu huvitavaks!“

 

SEB ja Lottemaa loodud suur üle-eestiline leiutamisvõistlus toimus 16. novembrist 2017 kuni 16. märtsini 2018 ning selle eesmärgiks on populariseerida Eesti noorte seas ettevõtlust ja innovatsiooni. Konkursile laekus kokku üle 70 tubli leiutise, mille autoriteks olid peamiselt koolieelikud. 2019 aasta kevadel traditsioon jätkub ja algab SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019.