fbpx

6. aprillil lõppes Lottemaa Suur Leiutamisvõistlus 2022, mille võitjaks tuli 11-aastane Erki Nõmm, kelle leiutis kannab nime Lottemaa karaokela. Viiendat kord toimunud leiutamisvõistlusele esitasid väikesed leiutajad kokku 108 imetabast leiutist.

 

Pea 2 kuud kestnud Lottemaa Suur Leiutamisvõistlus 2022 on saanud pärast pikki eelvoore ning rahva lemmiku valimist viimaks võitja. Võistluse eesmärk on sütitada lastes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust. Osalema olid oodatud kõik lapsed alates lasteaiast kuni 12. klassini ning samuti ka kutsekooli õpilased, huvikoolide ja huviringide lapsed. 108 leiutisest pääses finaali vaid kuus ning võitja selgitati välja läbi avaliku hääletuse.

 

Lottemaa teemapargi turundusjuht Kaire Lerg leiab, et leiutamiskonkurss aitab mõista, kui tabavalt näevad lapsed meie ümber üles kerkinud probleeme ja tänu konkursile saavad nad väljendada ka oma muret ja toetust. “Leiutamisvõistluse võidutööd on kõik viidanud mingisugusele probleemile või asjale, mis ühiskonnas hetkel oluline on. Olgu selleks siis liigne magusa tarbimine, vaimne tervis või keskkonna pärast muret tundmine. Tänavune võidutöö tuletab meelde, kui väga me kõik vajame meelelahutust, mille abil unustada igapäevased mured. Karaoke on selleks väga hea võimalus ning tänu meie näitlejatele on meil märkimisväärne hulk spetsiaalselt Lottemaale kirjutatud laule, mis paljudele meie plaadilt ning kontserditelt juba tuttavadki on,” avaldab Lerg.

 

Võidutöö autor Erki Nõmm tunnistab, et paljud lapsed armastavad laulmist kuna see teeb ka keerulistel aegadel tuju heaks ning annab enesekindlust ja esinemisjulgust. “Karaokelas ei ole suurt lava, sest väikesed esinejad alles koguvad julgust. See on koht, kus saab segamatult harjutada ja Leiutajateküla sõpradelt julgustust, et ükskord siis suuri lavasid vallutada,” lisab Nõmm.

 

Varasemalt on Lottemaa Leiutamisvõistluse võidutööd olnud Kommipaberi avaja, Rõõmumeeter, Päästa meie planeet ning Kisatoru. Kõik leiutised on Lottemaale püsiatraktsiooniks ehitatud ning seekordse võidutöö pidulik avamine ning autasustamine toimub SUUR LEIUTAMISPÄEV 2022 üritusel 19. juunil. Võitja peaauhinnaks on reis Tallinki poolt ning teistele tublidele leiutajatele on auhinnad välja pannud Balbiino, Wendre, Vivita Estonia ja RMK.