fbpx

15. mail selgus SEB ja Lottemaa Leiutamiskonkursi võitja töö, mis saab ehitatud Lottemaa teemaparki augustis 2018. 1. kuni 14. maini kestnud publiku hääletuse lemmikuks osutus leiutis nimega „Kommipaberiavaja“, mille autoriteks on eelkooliealised lapsed Emili ja Mattias Kõonurm koos vanematest abilistega.

 

Võtmega kommipaberi avaja osutus nii vanemate, kui ka laste lemmikuks leiutiseks 5 finalisti seast. Laste jaoks leiutatud protsess on tehtud mänguliseks ja nõuab teatud füüsilist pingutust. Vanematele aga meeldis see, et kommide söömise protsess muutub teadlikumaks ning et ligipääs masinale on piiratud võtmega. Leiutise autorite videoga saab tutvuda siin.

 

Lottemaa teemapargi tegevjuht Margit Toodu: ”Augustis saab Lottemaa endale uue atraktsiooni, mille idee autoriks on lapsed. Mul on rõõm, et meie küla leiutamisvõistlus kasvab ja tõmbab endale ligi uusi andekaid ja innovaatilisi osalejaid. Usun, et tulevikus täitub teemapark mitmete leiutistega, mille ideed on tulnud lastelt ja mis inspireerivad nii noori, kui ka vanemaid pargi külastajaid tegelema leiutamise ja ettevõtlusega.“

 

16. novembrist kestnud Lottemaa esimesele leiutamisvõistlusele laekus 16. märtsiks üle 70 töö, mille autoriteks olid peamiselt koolieelikud. Finaali jõudnud kõigi 5 töö autorid saavad auhinnaks Lottemaa perepiletid 2018 hooajaks. Võidutöö autorid lähevad koos juhendajaga Tallinki Stockholmi kruiisile, külastavad ülipõnevat Tom Titsi teadusparki ja peatuvad pealinna hotellis. Finalistide autasustamine ja võidutöö pidulik avamine toimub 20. augustil 2018 Lottemaa teemapargis.