Oleme avatud!
Oleme avatud!

Lotte-Bruno onn

Üks mõnusamaid asju on pikutada mere ääres puu otsa ehitatud onnis, vaadata merele ja unistada, kuidas sa ühel päeval purjetad üle sinise mere Saaremaale. Lotte ja Bruno leiutasid endale just niisuguse onni. Kui keegi Lottemaa külastajatest tahab ka nende onnis pikutada, merd vaadata ja unistada, siis lasku aga käia, Lottel ja Brunol on selle üle vaid hea meel. Unistamine teeb elu põnevamaks.

Klausi rännulaev

Vana rännukoer Klaus käis Hiiumaal kontrollimas, kas Kõpu tuletorn on ikka ilusasti vanas kohas. Oli küll ja Klaus asus tagasiteele. Aga vahepeal oli tõusnud torm ja kõik laevad kogunenud sadamasse tormivarju. Vaid üks vana ja julge laev oli nõus Klausi üle mere tagasi Leiutajatekülla viima. Klaus ja laev said omavahel suurteks sõpradeks ja laev otsustas jääda Leiutajatekülla elama. Nüüd elab laev mere ääres metsas ja Klaus käib temaga tihti tarka juttu puhumas. Ja kui Klaus ei viitsi laeva juurest õhtul koju minna, kostub metsast peagi  mõnusat norskamist. Laev norskab kägisedes ja naksudes, Klaus jälle ohates ja suud matsutades.

Seaema Helmi lennumasin

Seaema Helmi on terve aasta nokitsenud isevärki leiutise, porilombist ülelendamise aparaadi kallal. Tänaseks on Helmi oma leiutisega ühele poole saanud, nüüd võivad ka Lottemaa külastajad Helmi aparaadiga üle porilombi lennata. Aga kui keegi tahab keset lendu alla porilompi hüpata, siis olge lahke, värske pori on mõnus ja tervisele kasulik. Ja küllap leiab Helmi pärast teile ka kuivad riided.

Doktor Ave kasvuhoone

Mõni arst ravib haigeid kuumutatud kaselehtede või marineeritud põdrasamblaga, doktor Ave ravib haigusi jääpurikatega. Olgu patsiendil suur muhk,  halb tuju või pea suurest mõtlemisest ülekuumenenud, Ave juurest saab alati abi. Et värsked jääpurikad oleks kogu aeg võtta, leiutas Ave jääpurikate kasvuhoone. Kui iga päev jääpurikaid korralikult kasta,  saab jagu kõigist haigustest!

Lutimasin

Lutimaa on luttide päriskodu. Seal käivad väikesed lutid lasteaias, söövad ema küpsetatud pannkooke, mängivad õdede ja vendadega ning müravad issidega. Õhtul aga ronivad kõik koos katusele, vaatavad kuud ja lehvitavad  kolmekõrvalistele kuujänestele. Lühikeseks ajaks tulevad lutid meie juurde ja hakkavad väikestele lastele headeks sõpradeks. Aga ainult lühikeseks ajaks, sest varsti tuleb luttidele peale suur koduigatsus.  Et lutid õnnelikult Lutimaale tagasi pääseksid, leiutas Oskar lutimasina. Lutt peab vaid masinasse pugema, Oskar tõmbab kangi ja juba paistabki eemalt tuttav ja armas Lutimaa!

Limonaadimasin

Limonaadimasin on Giovanni eelviimane leiutis. Siit saab mitut erinevat limonaadi. Limonaadi teevad eriliseks mullikesed, mis on vallatud, oskavad mitut võõrkeelt ja armastavad kulli mängida.

Oskari lennumasin

Oskari lennumasinaga käisid Lotte ja tema sõbrad ära Jaapanis judovõistlustel. Külastajad saavad nüüd sellega teha tiiru Leiutajateküla kohal.