fbpx

Täna, 16. novembril algas SEB ja Lottemaa loodud suur üle-eestiline leiutamisvõistlus mille eesmärgiks on populariseerida Eesti noorte seas ettevõtlust ja innovatsiooni. Leiutamisvõistluse raames saab algatatud leiutamise akadeemia, kus kõik noored ja nende juhendajad saavad soovi korral lugemis- ja videomaterjali leiutamisest. Konkursil on viis peaauhinda ning publiku lemmiktöö püstitatakse Lottemaa teemaparki uudistamiseks kõigile külastajatele.

 

„Leiutamishuvi, uudishimu ja katsetamine on üks tugevaim jõud, mis viib meie ühiskonda edasi ning sellepärast on leiutamiskonkurss meie jaoks väärtuslik algatus. Samuti usume, et Lottel on Eesti brändina suur tulevik ning sellepärast on meil hea meel toetada ka Lottemaa tegevuste laienemist,“ kommenteerib leiutamiskonkursi loomist SEB juhatuse esimees Allan Parik.

 

”Eesti Teadusagentuur korraldab riiklikku õpilasleiutajate konkurssi juba alates aastast 2008 ning meil on hea meel toetada teisi samalaadseid ettevõtmisi. Et tublisid noori leiutajaid tuleb iga aastaga juurde kõikjalt üle Eesti, näitab see innovaatilise ja ettevõtliku mõtteviisi levimise kasvu meie ühiskonnas“, kommenteerib konkursi toetamist omalt poolt riikliku konkursi koordinaator Margit Lehis teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonnast.

 

Lottemaa suur leiutamiskonkurss saab alguse 16. novembril ning oma leiutisi saavad 6- kuni 18-aastased noored esitada kuni 15. märtsini 2018 Eesti Teadusagentuuri ja Lottemaa kodulehe kaudu. Oodatud on nii individuaalsed kui ka rühmatööd (4 noort + 1 juhendaja) ning lisainfot konkursi ja selle tingimuste kohta saab Lottemaa kodulehelt www.lottemaa.ee/leiutamisvoistlus-2018. Samal lehel on võimalik tutvuda inspiratsioonivideotega leiutamisest, saada lisainfot leiutamistöö korraldusest ning leida juhiseid oma tööle eesmärgi seadmiseks.

 

Konkursi võitjatena valitakse välja viis parimat leiutist, mille autorid saadetakse preemiana inspireerival reisile. Viie parima seast saab publik valida oma lemmikleiutise. Võidutöö ehitatakse 2018 suvel Lottemaa Leiutajateküla teemaparki külastajatele üle kogu maailma nautimiseks ja avastamiseks.

 

Vahvaid ideid ja mõtteid ning hästi suurt leiutamistuhinat kõigile!