fbpx

25. juulil tähistame Lottemaal oma üheksandat sünnipäeva. 

 

Oleme Baltikumi suurim kogupere teemapark, mida on 9 aastaga külastanud pea 600 000 inimest. Meie eesmärk on pakkuda nii väikestele kui suurtele külastajatele unustamatuid elamusi, võimalust koos perega ägedalt aega veeta ja koguda ühiseid mälestusi.

 

Kõik sai alguse aastal 2000  kui valmis teleseriaal „Lotte reis Lõunamaale“, mis osutus väga populaarseks ja andis tõuke, et 2006. ja 2011. aastal linastuksid täispikad joonisfilmid „Leiutajateküla Lotte“ ning „Lotte ja kuukivi saladus“. Mõlemad filmid olid edukad võites arvukalt rahvusvahelisi auhindu ja mida levitati rohkem kui 50 erinevas riigis. Hakati ka välja andma raamatuid ja tehti mitmeid lavastusi koostöös Vanemuise teatriga, mis lõpuks viis selleni, et aina enam hakkasid Lotte autorid Heiki Ernits ja Janno Põldma filmitegemise kõrvalt unistama tulevasest Lottemaast. Ühel päeval viiski saatus nad kokku noore ja energilise Rein Malsubiga, tulevase Lottemaa elluviija ja juhiga, kellega algas pikk ja põnev teekond, mis kulmineerus 2014. aastal Lottemaa rajamisega Pärnumaale, praegusesse Reiu külla.

 

2014. aastal alustati 15 tegelaskuju ja 2 etendusega. Tänaseks okeme kasvanud 30 tegelaskujuga muinasjutuliseks keskkonnaks, kus terve päev, kella 10-st alates õhtul 6-ni käib tihe meelelahutusprogramm kogu perele. Iga päev mängime maha viis etendust, anname kontserdi, toimuvad töötoad, maraton, padjasõjatund, balletiõpe ja palju muud põnevat. Võrreldes algusaastaga oleme juurde ehitanud ohtralt leiutisi ja mitmed majad – Dr Ave polikliiniku, Leo paadikuuri, tänavu Alexi jõujaama. Poole suuremaks on kasvanud seikluspark, kuhu on lisandunud ohtralt ronimisradasid. Oluliseks sündmuseks on ka Leiutamisvõistlus, mida oleme korraldanud lastele juba 6 aastat ning, kus viimasel aastal osales 180 inimest. Leiutamisvõistluse tulemusel on pargis 6 laste poolt välja mõeldud leiutist. Toome igal suvel kohale kümneid tuhandeid külastajaid Eestist ja mujalt maailmast. Pargist on kujunenud Eesti olulisim turismiatraktsioon, mis pakub meelelahutust terveks päevaks kogu perele.

 

„Tore on näha, et kõik need üheksa pikka hooaega, on kujundanud Lottemaast just sellise armastatud ja hinnatud muinasjutumaa, mis ühendab endas nii külastajate meelispaiga Eestis, kui ka töötajate unistuste töökoha. Hea on tõdeda, et Lottemaa moto „Headus teeb elu huvitavaks,“ päriselt ka toimib. Headusega ja südamega tehtud asjad ongi need, mis alati õnnestuvad, nii nagu ka Lottemaa“. ütleb Lottemaa tegevjuht Margit Toodu

 

Oleme väga oluline tööandja noortele. Suvel leiab meie juures endale töö üle 180 töötaja, kellest enamus on näitlejad, lisaks teenindajad kassades, piletikontrollis, seitsmes toitlustuskohas ja kauplustes. Töötamine näitlejana Lottemaal on suisa nii populaarne, et igal aastal veebruaris toimuvale näitlejate castingule registreerib keskmiselt 150 ägedat noort, kellest tööle pääseb keskmiselt 5-10 kõige andekamat. Tase on kõrge ja ka järjepidevus muljetavaldav. Pargi korduvkülastajad tunnevad osasid näitlejad nägupidi, sest on neid läbi suvede erinevates rollides näinud.

 

Näitlemis-, suhtlus- ja teenindamisoskustele lisaks on Lottemaa noored ka loomingulised ja musikaalsed! Kõik laulud, mida meie kontserditel esitatakse, on näitlejate enda loodud. Suurimad hitid on pandud tänaseks juba kolmele CD-plaadile. Lisaks on lavastatud ka kaks muusikali – „On igaks meist leiutaja“ ja „Leiutajateküla ununenud unistused“. Mõlemad lavastused on ka Telia filmiriiulilt vaadatavad.

 

25.07 toimuv sünnipäev tuleb traditsiooniliselt meeleolukas. Kogu Leiutajateküla pidutseb, tuleb ohtralt üllatusi ja jagatakse külastajatele kingitusi.

 

Sünnipäeva eriprogramm:
Kell 15:00 toimub suur etendus „Lotte ja Roosi reis kuule“.
15:45 lõigatakse lahti 40 kilo sünnipäevatorti, Balbiino üllatab 500 tasuta jäätisega.
16:00 tuleb uhke sünnipäeva kontsert, kus laval on Leiutajateküla suurimad staarid ja kõlavad armastatud hitid. Toimub loosimine, mille peaauhinnaks on Tallink Eesti kruiis Helsingisse, lisaks auhinnad Valgeranna Seiklusparki ja Maiasmokalt.

 

Vaata fotosid Lottemaa ehitamisest, algusaastete meeskonnast ja meeskonnast täna SIIT »