fbpx

Sel reedel, 3. veebruaril saab avapaugu Lottemaa Suur Leiutamisvõistlus 2023, kuhu on oodatud väikeste leiutajate uued ja ägedad ideed. Konkursi võidutöö ehitatakse Lottemaa püsiatraktsiooniks, kuhu see jääb kõigile uudistamiseks ning inspiratsiooniks.

 

Alates 2018. aastast Lottemaa teemapargi korraldatud leiutamisvõistluse eesmärk on sütitada lastes ja noortes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust. Võistlusel saavad osaleda kõik lapsed alates lasteaiast kuni 12. klassini. Samuti saavad osaleda kõik kutsekooli õpilased ning huvikoolide ja -ringide lapsed. Leiutajatekülas teavad kõik, et millegi erakordse leiutamiseks ei pea olema õppinud insener ning et koostöös peitub jõud. Sestap ei pea tööd esitama üksi, vaid seda saab teha ka näiteks koos sõbra või juhendajaga. Tuleb vaid julgus kokku võtta ja oma lennukad ideed ning maailma parandavad mõtted teele saata.

 

“Kõik asjad, mis meid täna ümbritsevad, on kellegi poolt leiutatud. Seega, ükskõik kui ootamatu või lausa veider sinu leiutis esmapilgul on, ära lase end sellest häirida,” räägib Lottemaa teemapargi turundusjuht Kaire Lerg. “Proovi ja katseta, kõik on võimalik! Kui miskit suurt kohe välja ei tule, siis see võib olla inspiratsiooniks uute leiutiste loomisel,” lisab ta. Lerg tõdeb, et leiutamise protsess ei pruugi iga kord lõppeda super-leiutisega. “Vahel vajab leiutaja või tema meeskond mitu aastat, et oma parima leiutise formaadini jõuda. Seega ei tasu kurvastada, kui saad meie konkursile esitada vaid esmase kavandi või mõtte, mis vajab edasiarendust. Ka see on tulemus! Peaasi, et oled proovinud ja see tegevus pakkus sulle huvi ja rõõmu,” rõhutab Lerg.


Leiutisi saab esitada 3. veebruarist 5. märtsini. Konkursile võib esitada rohkem kui ühe võistlustöö. Võitja selgitatakse välja avaliku hääletamise teel ning võidutöö pidulik avamine ja parimate premeerimine toimub Suur Leiutamispäev 2023 üritusel, 18. juunil 2023 Lottemaa teemapargis. Kõiki finaliste premeeritakse ägedate elamustega ja eriauhindadega Lottemaa koostööpartneritelt. Võitjal avaneb aga suurepärane võimalus kutsuda kolm oma lemmik Leiutajateküla tegelast oma sünnipäevale esinema ja lustima.


Suur Leiutamisvõistlus 2023 reeglid ja lisainfo leiad SIIT »