fbpx

Lottemaa Suur Leiutamisvõistlus 2023 oli järjekorras juba kuues ja tulemused andsid tunnistust, et korraldajate eesmärk sütitada lastes ja noortes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust, kannab järjest rohkem vilja.

 

Sel aastal laekus leiutisi varasematest oluliselt rohkem, lausa 180. Võrdluseks 2022 aasta leiutiste arv, mis oli 108. Konkursil osalejate vanus näitab, et leiutamine on põnev nii kolmesele põnnile kui ka 17aastasele noorukile.

 

Mis aga kõige olulisem – meie võistlus on andnud põhjuse peredel ühiselt aega veeta, panna koos oma lastega pead kokku, mõelda maailmas parandamist ja arendamist vajavate asjade peale ja nuputada ühiselt vahvaid ideid, mida siis koos võistlustulle saata.

 

Enamus tänavustest leiutistest olid masinad, mis teevad koduseid majapidamistöid, koolitöid, aiatöid lihtsamaks. Pannkoogi kaunistamise ja moosi masin, Abi droon, Pisiloomade jahutusbassein, Kodurobot-komposter, Pallipesumasin on vaid mõned näited. Päris palju oli selliseid leiutisi, millest Lottemaa teemapargi külastajad pargis lustides puudust tunnevad – Asjade hoiukapp, Mullibatuut, Jäätisekahur, Scanner tegelaskuju identifitseerimiseks jms. Oli ka ulmesse kalduvaid leiutisi – Portaal, millega saab minna magusamaailma, Päikesele helistamise telefon jt.

 

Anni Hansoni (7a) võidutöö VASAKU KÄE KINNAS aga kõnetas võistluse žüriid väga sügavalt. Meie siin Leiutajatekülas oleme kõik veidi kummalise huumorimeele ja maailmavaatega, oma kiiksude ja eripäradega aga me teame, et sõprus, headus, lahkus ja üksteisest hoolimine teeb elu huvitavaks ja õnnelikuks. Ilmselt neid samu väärtusi kannavad ka Lottemaa jälgijad ja võistlusel hääletajad.

 

Hääletamise tulemused:

  1. VASAKU KÄE KINNAS, Anni Hanson 7a, 1456 häält
  2. MULLIBATUUT, Stefan Feldman 5a, 498 häält
  3. TÄHEVAATLUSMASIN, Kirstin Kirss 8a, 480 häält
  4. MASIN, MIS TEEB PEEDIST SUHKRUVATTI, Rosanna Kattai 11a, 343 häält
  5. ASJADE HOIUKAPP, Vanessa Vutt 7a, 232 häält

 

Anni leiutise kirjeldus:

Anni vasak käsi ei tööta. Selleks leiutas ta kinda, mis on kaetud nii magneti kui ka takjakrõpsuga, et saaks haarata nii pehmeid mänguasju kui ka hambapasta tuubi. Leiutis aitab esemeid käes hoida, et samal ajal saaks näiteks hambapastatuubile korki peale keerata ja mänguasjal juukseid kammida.

 

Anni leiutise idee järgi tehtud Lottemaa atraktsioon avatakse 18.06 Suur Leiutamispäev 2023 ürituse raames. Samal üritusel toimub ka võitjate autasustamine ja võistluse pidulik lõpetamine. Lisainfo www.lottemaa.ee