fbpx

Ootame külla kell 10:00-18:00!

JAANILAUPÄEV on Leiutajatekülas VÄGA TÄHTIS PÄEV!

See algab kohe hommikul, kui kõik küla mehed metsa ragistavad, et tuua oma kallimatele ukse ette armukased. Enne lõunat koguneb küla staadionile, kus lauldakse, mängitakse ja katsutakse rammu. Peale seda minnakse kogu külaga skulptuuride väljakule, et avaldada austust vanadele leiutajatele. Hämaruse saabudes lähevad külaelanikud lilli korjama, et leida 9 õit. Külarahvas usub, et kui nad uinuvad 9 õit padja all, siis saab Väino tuleval aastal sooja sepikut. Nõnda on jaaniööl uneski kõigil naeratus huulil!

Ja kui sa jaanilaupäeval konna näed, siis on tuleval aastal kutsikaõnne!

Lottemaa tähistab sel suvel oma 10. sünnipäeva ning külastajate poolt armastatud jänes Adalbert peab juubelit.

 

Kõik sai alguse aastal 2000 kui valmis teleseriaal „Lotte reis Lõunamaale“, mis osutus väga populaarseks ja andis tõuke, et 2006. ja 2011. aastal linastuksid täispikad joonisfilmid „Leiutajateküla Lotte“ ning „Lotte ja kuukivi saladus“. Mõlemad filmid võitsid arvukalt rahvusvahelisi auhindu ja filme levitati rohkem kui 50 erinevas riigis. Anti välja raamatuid ja koostöös Vanemuise teatriga toodi lavale mitu teatritükki.

 

Aina enam hakkasid Lotte autorid Heiki Ernits ja Janno Põldma filmitegemise kõrvalt unistama Lottemaa teemapargist. Ühel päeval viis saatus nad kokku tulevase Lottemaa elluviija ja juhi Rein Malsubiga, kellega algas pikk ja põnev teekond, mis kulmineerus 10 aastat tagasi 2014. aastal Lottemaa rajamisega Pärnumaale, Reiu külla.

 

„Alustati kõigest 15 tegelaskuju ja 2 etendusega päevas. 10 aastat hiljem oleme kasvanud 30 tegelaskujuga muinasjutuliseks keskkonnaks, kus iga päev mängime maha viis etendust, anname meeleoluka kontserdi, toimuvad töötoad, spordikass Mati maraton, tehakse teadusteatrit ja palju muud põnevat. Võrreldes algusaastaga oleme juurde ehitanud mitmeid leiutisi ja maju – Dr Ave polikliinik, Leo paadikuur, Alexi jõujaam on neist silmapaistvamad. Poole suuremaks on kasvanud seikluspark, kuhu on lisandunud ohtralt ronimisradasid,“ kommenteerib Lottemaa turundusjuht Kaire Lerg.

 

Mis on uut Lottemaal?

„Tänavune suur uudis on Lotte surfikool, kus hakkavad toimuma 1- ja 3-päevased surfilaagrid. Laagrid toimuvad Lottemaa rannas ja siin õpitakse palju põnevat ja vajalikku veeohutuse, -keskkonna ning ilmastiku kohta. Loomulikult toimuvad ka erinevad mängud ja õpitoad,“ selgitab Lerg.

Kevadel sai valmis Lottemaa uus 300ruutmeetrine restoranihoone, mis muudab oluliselt mugavamaks ja senisest ilmastikukindlamaks teemapargi külastaja toitlustamiskogemuse. Uus hoone on ideaalne firmapidude ja sündmuste korraldamiseks igal aastaajal mahutades pidutsema, seminari pidama või õhtusööki nautima kuni 300 külalist. Lottemaa andekad näitlejad hoolitsevad päeva- ja õhtu juhtimise ning meelelahutusprogrammi eest, Lottemaa restorani kokad katavad kohvipauside, õhtusöökide ja vastuvõttude lauad.

 

Koostöös kodumaise energiaettevõtte Alexelaga on sellest suvest Lottemaa parklas olemas ka elektriautode laadimisjaam. Keskkonnateadlik samm on tehtud kliendikogemuse mugavamaks muutmise eesmärgil ja et propageerida ökoloogilise jalajälje vähendamise vajadust.

 

2024 suvine eriprogramm – Lottemaa ja jänes Adalberdi juubel

Lottemaa meelitab igal suvel Pärnumaale kümneid tuhandeid külastajaid Eestist ja mujalt maailmast. Pargist on kujunenud Eesti olulisim turismiatraktsioon, mis on tuntud oma unikaalse atmosfääri ja erilise muinasjutulise elamuse poolest. Iga külastaja saab osa Lotte muinasjuttudest tuttavaks saanud autentsest Leiutajatekülast ja rõõmsatest seiklustest. Leiutajatekülas on tavaks, et kõikidel elanikel on võimalus elus kolm korda juubelit pidada ja millal nad seda teevad, on nende enda otsustada. Sel aastal on otsustanud oma juubelit pidada jänes Adalbert. Kui aga Adalbert juba mängu tuleb, võib kindel olla, et ees ootavad sekeldused ja seiklused, millesse kõik teemapargi külastajad tänavu suvel kaasa haaratakse.

 

Kutsume kõiki osa saama Lottemaa 10. juubeliaastast ja jänes Adalberdi pidustustest!

 • Väravad avatakse 8. juunil kell 10:00.
 • Park jääb lahti kuni 30. augustini iga päev kell 10:00-18:00.
 • Külastuseks on soovitav varuda terve päev, et kogu Leiutajateküla elust ja melust, majadest ja leiutistest ning loomulikult programmist osa saada.

Lisainfo ja piletid: www.lottemaa.ee

 

Pärnumaal Reiu külas on üks müstiline koht, kus saavad kokku muinasjutulisus ning reaalsus.  Kaob ajataju ning suunurgad liiguvad kui võluväel vaid ülespoole. See on koht, mis tõmbab magnetina nii suuri kui väikseid, nii poisse kui tüdrukuid. Loomulikult on see koht Lottemaa teemapark. Koht, kus lastega juba igav ei hakka. 

MIDA TEEMAPARGIS TEHA SAAB?

Lotte joonisfilmidest, muusikalidest ja raamatutest tuttavasse teemaparki – Leiutajatekülla jõuab nii rongiga kui jalutades. Lapsi on tervitamas Leiutajateküla elanikud – erinäolised ja sõbralikud jänesed, koerad, kassid, suslikud ja paljud teised. Kõigil neil on erinev maailmavaade, temperament ning roll külaelus. Kõik nadaga õpetavad lapsi keerukatest asjadest sotti saama läbi oma suu, silmade ja huumori.

Teemapargis saab külastada külaelanike värvikaid  majasid, kust leiab hiiglama põnevaid leiutisi, mida saab oma käega katsuda ja tööle panna. Saab  tutvuda ka külaelanike vahvate hobidega. Näiteks Staadionil ootab teid kass Mati ja lehm Benita, kes viivad läbi erinevaid sportmänge ja korraldavad võistlusi. Lotte isa Oskari kuuris saad temaga koos meisterdada mänguasju ja leiutada erinevaid aparaate. Lotte ema Annaga saad aias toimetada. Seapere õpetab aga hoopis padjasõda mängima. Kärbes Jaak näitab aga kuidas tehakse kära.

Iga päev mängivad Leiutajateküla elanikud külastajatele maha mitmeid lustakaid etendusi külaelust ja tegemistest. Toimub kontsert, mis paneb kõigil puusad nõksuma ja südamed põksuma. Programm kestab suisa 8 tundi, algab hommikul kell 10 ja lõpeb õhtul kell 18.

KELLELE PARK MÕELDUD ON?

Tegevusi jagub kõigile. Pere pisemate lemmik on Lotte maja, kust leiab väiksematele sobivaimaid tegevusi ja mänge. Pere suuremad lapsed saavad ennast proovile panna seikluspargi radadel. Suvel lastega ringi reisides saad kindel olla, et Lottemaal jätkub avastamisrõõmu kogu perele. 

Saab ka lustida loo peategelaste Lotte ja Roosi, Bruno ja Albertiga, meisterdada Oskariga, teha kära koos Jaaguga, õppida aiatarkusi Annaga, musitseerida Paulaga, sportida Matiga, imestada Adalberdi sekelduste üle, uudistada jääkaru Alexi uusi leiutisi, kuulata Leo ja Klausi reisjutte, vaadata terve perega lustakaid teatrietendusi, tantsida kontserdil kõlavate hittide saatel ning külastada Leiutajateküla elanike vahvaid kodusid, kus leidub oi kui palju põnevaid leiutisi. 

KUI TAHAKS VEIDI PUHATA

Et energia otsa ei saaks, siis pargis on avatud mitmed erinevad söögikohad. Kõige suuremat valikut pakub Lottemaa restoran. Kiiremad kõhutäied ootavad Teatri-, Staadioni ja Lepatriinude kohvikus. Laste eriline lemmik on Lotte ema Anna pannkoogikohvik, kust leiab lemmiku nii soolaste kui ka magusate pannkookide armastaja.  

Soojal suvepäeval saab suurest seiklemisest puhata ja kosuda rannal lesides või Rannakohviku terrassil einestades.

PALJU PEAKS KÜLASTUSEKS AEGA VARUMA

Kindlasti soovitame varuda terve päev, et kogu programmist osa saada ja kõik leiutised ning atraktsioonid üle vaadata. Eriti head päevad teemapargi külastamiseks on vihmased päevad! Rahvast on vähem. See-eest on võimalik kõigi tegelastega lähedalt tuttavaks saada, kõigi leiutistega põhjalikult tutvuda ja tegelaste kodudes vabalt ringi vaadata. Ilmastikukindlad riided ja jalanõud tagavad mõnusa olemise.

Kui endiselt mõtled, kuhu minna lastega suvel, siis Lottemaad külastades annad oma perele kustumatu suvise elamuse! Kaugemalt tulijatele soovitame ka ööbimist meie partnerite juures. Tutvu MAJUTUSVÕIMALUSTEGA.

Laupäeval, 9. märtsil toimub Lottemaal 2024. aasta suvehooaja näitlejate casting, kus tihedas konkurentsis valitakse ühtekokku paarkümmend noort ja andekat, kes hakkavad teemapargis kehastama Lotte lugudest tuttavaks saanud tegelasi. Casting-uga algavad 3 kuud kestvad ettevalmistused 8. juunil startivaks suvehooajaks.

 

Lottemaa teemapargis on väga suur rõhk teatril ja etenduskunstidel. Igal suvel on programmis 5  ja talvel 4 uut etendust, lisaks töötoad ja erinevad mängud. Suvehooajal saab tööd 70 näitlejat, kellest igapäevaselt on platsil erinevaid rolle täitmas 30. Hooaja ettevalmistamisega alustatakse traditsiooniliselt juba jaanuaris uute näitlejate casting-u väljakuulutamisega. Umbes 1 kuu on huvilistel aega saata endast tutvustus ning motivatsioonikiri selgitusega, miks kandideerija just Lottemaal töötada soovib. “Noorte kiituseks pean ütlema, et nad võtavad seda kandideerimist väga tõsiselt ja enamik kandideerijaid on pool oma elu tegelenud näitlemise, muusika ja tantsuga.” kommenteerib Lottemaa programmijuht Hana Kivi.

 

Kutse casting-ule saab peaaegu 100% soovijatest, kelle hulgast peab oma valiku tegema viieliikmeline žürii, kuhu kuulub üks Lotte lugude loojatest Janno Põldma, programmijuht Hana Kivi ning kolm legendaarset Lottemaa näitlejat – Wanda-Helene Ollep, Marta Lotta Kukk ja Kethlin Hiis.

 

“Lottemaa on koht inimestele, kes on krutskeid täis, hea südamega ning tulvil teotahet. Siit saab tuule tiibadesse, ohtralt esinemis- ja lavakogemust, suhtlemisoskuse ja -julguse. Mina leidsin Lottemaalt sõbrad kogu eluks ja hulga mõttekaaslaseid, kellega peadpööritavaid ideid ellu viia.” jagab Marta Lotte Kukk enda kogemust Lottemaal töötamisest. “Usun, et leiame ägedat lisa juba praegu nii energilisele seltskonnale!” lisab Kukk.

 

Casting on üsna pingeline. Enda tutvustamiseks ja silma paistmiseks on igal noorel kõigest 10 min. See on lühike aeg, kuid just nii jäävadki pinnale parimad. “Eelkõige ootame me noortelt loomingulisust, eneseväljenduse oskust, Lotte teema tundmist, silmist kiirgavat tahet näitlejaks saada, tiimitöö tunnetust ja muidugi julgust.” avab Kivi žürii ootuseid. “Meie casting-utel on aktiivseid ja andekaid tüdrukuid alati kordades rohkem, kui poisse. Kandideerivatel poistel on aga suuremad võimalused valituks saada, sest neid on vähem aga ägedaid mehiseid karaktereid on Lottemaal küllaga!”

 

Peale castingut algab 3 kuud kestev koolituste ja proovide periood. Näitlejad läbivad häälekooli, mida viib läbi kõrgema lavakooli õppejõud ja näitleja Chritopher Rajaveer. Toimub mängude koolitus, mida viib läbi Lottemaa 10-aastase staažiga näitleja Triinu Paabut. Lottemaa kauaaegse staarnäitleja Kristjan Laasi juhendamisel läbitakse mitmeid noore näitleja praktilisi koolitusi, Selgeks tuleb õppida ja lavaküpseks vormida Janno Põldma poolt kirjutatud etendused. Vihjeks võib öelda, et Leiutajatekülas on tulemas eriti pidulik suvi. Tähistamiseks on põhjust! Tuleval suvel saab Lottemaa 10 ning kohemaid on ka jänes Adalberdil juubel. Leiutajatekülas on juba kord nii, et kõikidel elanikel on võimalik elus 3 korda juubelit pidada ja millal ta seda teeb, on elaniku oma otsustada. Sellel suvel otsustas pidada oma juubelit jänes Adalbert. Kui aga Adalbert juba mängu tuleb, siis see tähendab alati ohtralt sekeldusi, seiklusi ja ootamatuid püänte, kuhu teemapargi külastajad osavalt kaasa haaratakse.

 

Lottemaa on avatud 8.06-30.08.2024. Külastajaid oodatakse iga päev kell 10:00-18:00 ja päeva jooksul võõrustatakse keskmiselt 1000 inimest üle maailma.

25. juulil tähistame Lottemaal oma üheksandat sünnipäeva. 

 

Oleme Baltikumi suurim kogupere teemapark, mida on 9 aastaga külastanud pea 600 000 inimest. Meie eesmärk on pakkuda nii väikestele kui suurtele külastajatele unustamatuid elamusi, võimalust koos perega ägedalt aega veeta ja koguda ühiseid mälestusi.

 

Kõik sai alguse aastal 2000  kui valmis teleseriaal „Lotte reis Lõunamaale“, mis osutus väga populaarseks ja andis tõuke, et 2006. ja 2011. aastal linastuksid täispikad joonisfilmid „Leiutajateküla Lotte“ ning „Lotte ja kuukivi saladus“. Mõlemad filmid olid edukad võites arvukalt rahvusvahelisi auhindu ja mida levitati rohkem kui 50 erinevas riigis. Hakati ka välja andma raamatuid ja tehti mitmeid lavastusi koostöös Vanemuise teatriga, mis lõpuks viis selleni, et aina enam hakkasid Lotte autorid Heiki Ernits ja Janno Põldma filmitegemise kõrvalt unistama tulevasest Lottemaast. Ühel päeval viiski saatus nad kokku noore ja energilise Rein Malsubiga, tulevase Lottemaa elluviija ja juhiga, kellega algas pikk ja põnev teekond, mis kulmineerus 2014. aastal Lottemaa rajamisega Pärnumaale, praegusesse Reiu külla.

 

2014. aastal alustati 15 tegelaskuju ja 2 etendusega. Tänaseks okeme kasvanud 30 tegelaskujuga muinasjutuliseks keskkonnaks, kus terve päev, kella 10-st alates õhtul 6-ni käib tihe meelelahutusprogramm kogu perele. Iga päev mängime maha viis etendust, anname kontserdi, toimuvad töötoad, maraton, padjasõjatund, balletiõpe ja palju muud põnevat. Võrreldes algusaastaga oleme juurde ehitanud ohtralt leiutisi ja mitmed majad – Dr Ave polikliiniku, Leo paadikuuri, tänavu Alexi jõujaama. Poole suuremaks on kasvanud seikluspark, kuhu on lisandunud ohtralt ronimisradasid. Oluliseks sündmuseks on ka Leiutamisvõistlus, mida oleme korraldanud lastele juba 6 aastat ning, kus viimasel aastal osales 180 inimest. Leiutamisvõistluse tulemusel on pargis 6 laste poolt välja mõeldud leiutist. Toome igal suvel kohale kümneid tuhandeid külastajaid Eestist ja mujalt maailmast. Pargist on kujunenud Eesti olulisim turismiatraktsioon, mis pakub meelelahutust terveks päevaks kogu perele.

 

„Tore on näha, et kõik need üheksa pikka hooaega, on kujundanud Lottemaast just sellise armastatud ja hinnatud muinasjutumaa, mis ühendab endas nii külastajate meelispaiga Eestis, kui ka töötajate unistuste töökoha. Hea on tõdeda, et Lottemaa moto „Headus teeb elu huvitavaks,“ päriselt ka toimib. Headusega ja südamega tehtud asjad ongi need, mis alati õnnestuvad, nii nagu ka Lottemaa“. ütleb Lottemaa tegevjuht Margit Toodu

 

Oleme väga oluline tööandja noortele. Suvel leiab meie juures endale töö üle 180 töötaja, kellest enamus on näitlejad, lisaks teenindajad kassades, piletikontrollis, seitsmes toitlustuskohas ja kauplustes. Töötamine näitlejana Lottemaal on suisa nii populaarne, et igal aastal veebruaris toimuvale näitlejate castingule registreerib keskmiselt 150 ägedat noort, kellest tööle pääseb keskmiselt 5-10 kõige andekamat. Tase on kõrge ja ka järjepidevus muljetavaldav. Pargi korduvkülastajad tunnevad osasid näitlejad nägupidi, sest on neid läbi suvede erinevates rollides näinud.

 

Näitlemis-, suhtlus- ja teenindamisoskustele lisaks on Lottemaa noored ka loomingulised ja musikaalsed! Kõik laulud, mida meie kontserditel esitatakse, on näitlejate enda loodud. Suurimad hitid on pandud tänaseks juba kolmele CD-plaadile. Lisaks on lavastatud ka kaks muusikali – „On igaks meist leiutaja“ ja „Leiutajateküla ununenud unistused“. Mõlemad lavastused on ka Telia filmiriiulilt vaadatavad.

 

25.07 toimuv sünnipäev tuleb traditsiooniliselt meeleolukas. Kogu Leiutajateküla pidutseb, tuleb ohtralt üllatusi ja jagatakse külastajatele kingitusi.

 

Sünnipäeva eriprogramm:
Kell 15:00 toimub suur etendus „Lotte ja Roosi reis kuule“.
15:45 lõigatakse lahti 40 kilo sünnipäevatorti, Balbiino üllatab 500 tasuta jäätisega.
16:00 tuleb uhke sünnipäeva kontsert, kus laval on Leiutajateküla suurimad staarid ja kõlavad armastatud hitid. Toimub loosimine, mille peaauhinnaks on Tallink Eesti kruiis Helsingisse, lisaks auhinnad Valgeranna Seiklusparki ja Maiasmokalt.

 

Vaata fotosid Lottemaa ehitamisest, algusaastete meeskonnast ja meeskonnast täna SIIT »

 

10. juunil avame Lottemaa juba kümnendat suve. Teretulnud on kõik külalised ja lastega pered alates kella 10.00 hommikul.

 

Ettevõtte turundusjuhi Kaire Lergi sõnul oli hooajaks valmistumine intensiivne ja põhjalik. Teemapark üllatab uute tegelastega, enneolematute atraktsioonidega ja mis kõige põnevam – Leiutajateküla rahvas põrutab sel suvel laulupeole Kuule. „Küla kohal siraval Kuul on näha liikumist ja kuulda hääli. Kärbes Jaagu abiga selgub, et Kuul peetakse laulu- ja tantsupidu. Uudishimulikel lastel -Lottel, Roosil, Brunol ja Albertil tekib idee minna ise Kuu peale asja uurima. Kuidas see neil õnnestub ja mida põnevat üheskoos välja mõeldakse, selgub juba sel suvel Lottemaal.“ selgitab Lerg

 

Etendusega „Huvitav leiutis’’ teeb oma esmaesitluse jääkaru Alex, kes on uus elanik Leiutajatekülas. Alex tutvustab etenduses oma silmapaistvat leiutist – jõujaama, mis aitab tervet küla varustada elektriga, mida toodetakse päikese-, vee- ja tuuleenergiast. Atraktsioon on valminud koostöös Lottemaa uue partneri kodumaise energiaettevõtte Alexelaga. Alex on keskkonnateadlik tegelane, kes õpetab nii väikestele kui ka suurtele Lottemaa külastajatele, kuidas keskkonnasõbralikumaid otsuseid teha ja oma ökoloogilist jalajälge vähendada.

 

Kõige uue ja põneva kõrval jätkame külastajate lemmiktegevustega. Iga päev toimub Sohvi ja Adalberdi balletiõpe, seapere padjasõjatund, kärbes Jaagu kärategemise õpituba, maraton läbi Leiutajateküla, sportmängud, lustimine koos Lotte, Bruno ja Albertiga ja palju muud. Päeva kulminatsiooniks on kell 16:00 toimuv kontsert, kus esitletakse juba Leiutajateküla lavadelt tuntud hitte ja uusi hitihoiatusi. Kõik laulud on Lottemaa noorte näitlejate enda loodud ja tänaseks on nendest ka 3 CD-d ilmunud.

 

Lottemaa on Baltikumi suurim kogupere teemapark, mida külastas aastal 2022 70 000 inimest. Lottemaa eesmärk on pakkuda nii väikestele kui suurtele külastajatele 8 tundi elamusi, võimalust seigelda koos perega muinasjutus ja koguda ägedaid mälestusi.

 

Oleme avatud 10.06-27.08.2023 iga päev kell 10-18.
2023 suvine eriprogramm: LAULUPIDU KUUL.
5.-11.06 on võimalik piletid soetada eelmüügist soodushinnaga SIIT »

 

 

Lottemaa Suur Leiutamisvõistlus 2023 oli järjekorras juba kuues ja tulemused andsid tunnistust, et korraldajate eesmärk sütitada lastes ja noortes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust, kannab järjest rohkem vilja.

 

Sel aastal laekus leiutisi varasematest oluliselt rohkem, lausa 180. Võrdluseks 2022 aasta leiutiste arv, mis oli 108. Konkursil osalejate vanus näitab, et leiutamine on põnev nii kolmesele põnnile kui ka 17aastasele noorukile.

 

Mis aga kõige olulisem – meie võistlus on andnud põhjuse peredel ühiselt aega veeta, panna koos oma lastega pead kokku, mõelda maailmas parandamist ja arendamist vajavate asjade peale ja nuputada ühiselt vahvaid ideid, mida siis koos võistlustulle saata.

 

Enamus tänavustest leiutistest olid masinad, mis teevad koduseid majapidamistöid, koolitöid, aiatöid lihtsamaks. Pannkoogi kaunistamise ja moosi masin, Abi droon, Pisiloomade jahutusbassein, Kodurobot-komposter, Pallipesumasin on vaid mõned näited. Päris palju oli selliseid leiutisi, millest Lottemaa teemapargi külastajad pargis lustides puudust tunnevad – Asjade hoiukapp, Mullibatuut, Jäätisekahur, Scanner tegelaskuju identifitseerimiseks jms. Oli ka ulmesse kalduvaid leiutisi – Portaal, millega saab minna magusamaailma, Päikesele helistamise telefon jt.

 

Anni Hansoni (7a) võidutöö VASAKU KÄE KINNAS aga kõnetas võistluse žüriid väga sügavalt. Meie siin Leiutajatekülas oleme kõik veidi kummalise huumorimeele ja maailmavaatega, oma kiiksude ja eripäradega aga me teame, et sõprus, headus, lahkus ja üksteisest hoolimine teeb elu huvitavaks ja õnnelikuks. Ilmselt neid samu väärtusi kannavad ka Lottemaa jälgijad ja võistlusel hääletajad.

 

Hääletamise tulemused:

 1. VASAKU KÄE KINNAS, Anni Hanson 7a, 1456 häält
 2. MULLIBATUUT, Stefan Feldman 5a, 498 häält
 3. TÄHEVAATLUSMASIN, Kirstin Kirss 8a, 480 häält
 4. MASIN, MIS TEEB PEEDIST SUHKRUVATTI, Rosanna Kattai 11a, 343 häält
 5. ASJADE HOIUKAPP, Vanessa Vutt 7a, 232 häält

 

Anni leiutise kirjeldus:

Anni vasak käsi ei tööta. Selleks leiutas ta kinda, mis on kaetud nii magneti kui ka takjakrõpsuga, et saaks haarata nii pehmeid mänguasju kui ka hambapasta tuubi. Leiutis aitab esemeid käes hoida, et samal ajal saaks näiteks hambapastatuubile korki peale keerata ja mänguasjal juukseid kammida.

 

Anni leiutise idee järgi tehtud Lottemaa atraktsioon avatakse 18.06 Suur Leiutamispäev 2023 ürituse raames. Samal üritusel toimub ka võitjate autasustamine ja võistluse pidulik lõpetamine. Lisainfo www.lottemaa.ee

 

Juubelihooaega tähistav Lottemaa teemapark valib uusi näitlejaid

 

Laupäeval, 4. märtsil toimub Lottemaal 2023. aasta suvehooaja näitlejate casting, kus valitakse ühtekokku kümmekond noort ja andekat. Näitlejate ülesandeks saab teemapargis Lotte lugudest tuttavaks saanud tegelaste kehastamine. Huvi headust ning seiklusi täis suve vastu on iga aastaga aina suurem ja sooviavaldajaid on rohkem kui kunagi varem.

 

Pärnumaal asuvas Lottemaa teemapargis saab tööd iga suvi 70 näitlejat, kellest igapäevaselt on platsil 30. Programmijuht Hana Kivi tõdeb rõõmustades, et 140 soovijast kolmandik olid poisid. “Hurraa! Pole enne nii suurt hulka meesväge olnud,” lisab ta, tuues välja, et poistest on viimastel aastatel enim puudust olnud. “Rollidest otsime oma ridadesse kuujäneseid, sealapsi ja sekka mõnd Oskarit ja Matit.” Samas toob Kivi veel välja, et mõni noor tulija on ehk nii omanäoline, et autorid kirjutavad Leiutajatekülla temale mõeldes uue tegelase.

 

2020. aastal Lottemaaga liitunud näitleja Wanda-Helene Ollep, kes on üheks žüriiliikmeks, tunnistab, et on juba castingueelses elevuses. “Soovijaid on palju, seega tuleb üks pikk ja põnev päev. Loodan, et leiame meie armsasse näitlejateperre uued vahvad näod, kellega uuele suvele vastu minna,” lisab Ollep.

 

Peale Wanda-Helene Ollepi, kuuluvad kuueliikmelisse žüriisse Lotte lugude üks autoritest Janno Põldma, programmijuht Hana Kivi ning veel kaks Lottemaa pikaaegset näitlejat Sandra Kuus ja Rudolf Harald Kivi.

 

Lottemaa avab oma väravad 10. juunil ning lõpetab hooaja 27. augustil. Teemapark on avatud iga päev 10:00-18:00 ja päeva jooksul võõrustatakse keskmiselt 1000 külastajat üle maailma.
Lottemaa suvehooaja kohta lisainfot ning piletid leiab aadressil www.lottemaa.ee

 

 

Sel reedel, 3. veebruaril saab avapaugu Lottemaa Suur Leiutamisvõistlus 2023, kuhu on oodatud väikeste leiutajate uued ja ägedad ideed. Konkursi võidutöö ehitatakse Lottemaa püsiatraktsiooniks, kuhu see jääb kõigile uudistamiseks ning inspiratsiooniks.

 

Alates 2018. aastast Lottemaa teemapargi korraldatud leiutamisvõistluse eesmärk on sütitada lastes ja noortes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust. Võistlusel saavad osaleda kõik lapsed alates lasteaiast kuni 12. klassini. Samuti saavad osaleda kõik kutsekooli õpilased ning huvikoolide ja -ringide lapsed. Leiutajatekülas teavad kõik, et millegi erakordse leiutamiseks ei pea olema õppinud insener ning et koostöös peitub jõud. Sestap ei pea tööd esitama üksi, vaid seda saab teha ka näiteks koos sõbra või juhendajaga. Tuleb vaid julgus kokku võtta ja oma lennukad ideed ning maailma parandavad mõtted teele saata.

 

“Kõik asjad, mis meid täna ümbritsevad, on kellegi poolt leiutatud. Seega, ükskõik kui ootamatu või lausa veider sinu leiutis esmapilgul on, ära lase end sellest häirida,” räägib Lottemaa teemapargi turundusjuht Kaire Lerg. “Proovi ja katseta, kõik on võimalik! Kui miskit suurt kohe välja ei tule, siis see võib olla inspiratsiooniks uute leiutiste loomisel,” lisab ta. Lerg tõdeb, et leiutamise protsess ei pruugi iga kord lõppeda super-leiutisega. “Vahel vajab leiutaja või tema meeskond mitu aastat, et oma parima leiutise formaadini jõuda. Seega ei tasu kurvastada, kui saad meie konkursile esitada vaid esmase kavandi või mõtte, mis vajab edasiarendust. Ka see on tulemus! Peaasi, et oled proovinud ja see tegevus pakkus sulle huvi ja rõõmu,” rõhutab Lerg.


Leiutisi saab esitada 3. veebruarist 5. märtsini. Konkursile võib esitada rohkem kui ühe võistlustöö. Võitja selgitatakse välja avaliku hääletamise teel ning võidutöö pidulik avamine ja parimate premeerimine toimub Suur Leiutamispäev 2023 üritusel, 18. juunil 2023 Lottemaa teemapargis. Kõiki finaliste premeeritakse ägedate elamustega ja eriauhindadega Lottemaa koostööpartneritelt. Võitjal avaneb aga suurepärane võimalus kutsuda kolm oma lemmik Leiutajateküla tegelast oma sünnipäevale esinema ja lustima.


Suur Leiutamisvõistlus 2023 reeglid ja lisainfo leiad SIIT » 

 

6. aprillil lõppes Lottemaa Suur Leiutamisvõistlus 2022, mille võitjaks tuli 11-aastane Erki Nõmm, kelle leiutis kannab nime Lottemaa karaokela. Viiendat kord toimunud leiutamisvõistlusele esitasid väikesed leiutajad kokku 108 imetabast leiutist.

 

Pea 2 kuud kestnud Lottemaa Suur Leiutamisvõistlus 2022 on saanud pärast pikki eelvoore ning rahva lemmiku valimist viimaks võitja. Võistluse eesmärk on sütitada lastes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust. Osalema olid oodatud kõik lapsed alates lasteaiast kuni 12. klassini ning samuti ka kutsekooli õpilased, huvikoolide ja huviringide lapsed. 108 leiutisest pääses finaali vaid kuus ning võitja selgitati välja läbi avaliku hääletuse.

 

Lottemaa teemapargi turundusjuht Kaire Lerg leiab, et leiutamiskonkurss aitab mõista, kui tabavalt näevad lapsed meie ümber üles kerkinud probleeme ja tänu konkursile saavad nad väljendada ka oma muret ja toetust. “Leiutamisvõistluse võidutööd on kõik viidanud mingisugusele probleemile või asjale, mis ühiskonnas hetkel oluline on. Olgu selleks siis liigne magusa tarbimine, vaimne tervis või keskkonna pärast muret tundmine. Tänavune võidutöö tuletab meelde, kui väga me kõik vajame meelelahutust, mille abil unustada igapäevased mured. Karaoke on selleks väga hea võimalus ning tänu meie näitlejatele on meil märkimisväärne hulk spetsiaalselt Lottemaale kirjutatud laule, mis paljudele meie plaadilt ning kontserditelt juba tuttavadki on,” avaldab Lerg.

 

Võidutöö autor Erki Nõmm tunnistab, et paljud lapsed armastavad laulmist kuna see teeb ka keerulistel aegadel tuju heaks ning annab enesekindlust ja esinemisjulgust. “Karaokelas ei ole suurt lava, sest väikesed esinejad alles koguvad julgust. See on koht, kus saab segamatult harjutada ja Leiutajateküla sõpradelt julgustust, et ükskord siis suuri lavasid vallutada,” lisab Nõmm.

 

Varasemalt on Lottemaa Leiutamisvõistluse võidutööd olnud Kommipaberi avaja, Rõõmumeeter, Päästa meie planeet ning Kisatoru. Kõik leiutised on Lottemaale püsiatraktsiooniks ehitatud ning seekordse võidutöö pidulik avamine ning autasustamine toimub SUUR LEIUTAMISPÄEV 2022 üritusel 19. juunil. Võitja peaauhinnaks on reis Tallinki poolt ning teistele tublidele leiutajatele on auhinnad välja pannud Balbiino, Wendre, Vivita Estonia ja RMK.

 

Lottemaa SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2022 on jõudnud oma esimese verstapostini. 13. märtsi südaööl kukkus tööde esitamise tähtaeg. Sellel aastal esitasid väikesed leiutajad võistlusele kokku 108 imetabast leiutist. Konkursile olid oodatud kõik lapsed alates lasteaiast kuni 12. klassini. Osaleda võisid ka kutsekooli õpilased, huvikoolide ja huviringide lapsed. 

 

Leiutajateküla vanematekogust koosnev žürii tegi usinasti tööd, pidas maha mitmeid külakoosolekuid ja nõupidamisi ning 21. märtsil avaldati kümme leiutist, keda ootab ees poolfinaal, mis toimub 28.03.2022 ja mille salvestust saab jälgida Lottemaa Facebooki lehel.

 

10 poolfinalisti on:

🛠 Mia-Mari Hobolainen leiutisega Jäätise söömise pink

🛠 Lisandra Kask leiutisega Kallimasin

🛠 Erik Nõmm leiutisega Lottemaa karaokela 

🛠 Marta Lenna Mutso leiutisega Lõhnamuundur 

🛠 Henri Kõue leiutisega Maasikatossumasin 

🛠 Elinore Ilves leiutisega PAImasin

🛠 Liisa Loik leiutisega Peomasin 

🛠 Mirte Eliise Metsalu leiutisega Sigadepere padja heitja

🛠 Stefan Feldman leiutisega Sünnipäevamasin

🛠 Magnus Erik leiutisega Üllatuste kapp Jagaja

 

Pärast poolfinaali jääb kümnest leiutisest alles vaid viis. Finaliste ootab ees avalik hääletus ning rahva lemmikust saabki SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2022 VÕITJA. Oma lemmiku poolt saab hääletada 28. märtsist 5. aprillini ning seda tasub kohe kindlasti teha – kõigi vastanute vahel loositakse välja Lottemaa piletid.

 

Juba 6.aprillil selgubki võidutöö ja 3 parimat leiutajat, keda ootavad ees magusad auhinnad:

 • Viis finaali pääsenud võistlustööd premeeritakse Lottemaa piletitega ja kutsega Leiutamisvõistluse pidulikule lõpetamisele 2022 aasta suvel.
 • Kolme parima leiutise autorid saavad koos oma perega külastada Eesti kõige ägedamaid pereatraktsioone!
 • Võitjat ootab aga ees auhind, mille ta saab ise valida – Tallinki kruiis STOCKHOLMI koos Gröna Lund külastusega või laevapiletid HELSINGISSE ja Linnanmäki lõbustusparki! Lisaks ehitatakse võidutöö Lottemaa püsiatraktsiooniks kõigile külastajatele inspiratsiooniks ja uudistamiseks.

 

Leiutise pidulik avamine toimub SUUR LEIUTAMISPÄEV 2022 üritusel 19.06.2022 Lottemaal!

 

Leiutamine teeb elu huvitavaks!

Noori, kes soovivad suvel endale kõrvu pähe tõmmata, on rekordiliselt palju.

 

Sellel laupäeval, 5. märtsil toimub Lottemaal 2022. aasta suvehooaja näitlejate casting, kus valitakse suveks teemaparki ringi jooksma ning headusega inimeste elu paremaks muutma kümmekond noort ja andekat. Konkurss on tihe ning sooviavaldusi saadeti rekordiliselt 140.

 

Muinasjutulises Lottemaa teemapargis saab tööd iga suvi 70 näitlejat, kellest igapäevaselt on platsil 29. Programmijuht Hana Kivi on rõõmus, et huvi töösuve vastu on jätkuvalt suur. “See aasta on rekordarv soovijaid, mis teeb tuju ainult heaks. Leiutajatekülas elab palju erinevaid tegelasi, kellele otsime osatäitjaid. Kindlasti otsime ka ühte või isegi paari Lottet.”

 

140 kandideerija hulgast valib umbes kümmekond välja viie liikmeline žürii, kuhu kuulub Lotte üks loojatest Janno Põldma, programmijuht Hana Kivi ning kolm Lottemaa näitlejat Rasmus Järvesaar, Kevin Pisartšik ja Mattias Metsalu. “Mäletan kui 2018. aastal castingul osalesin, siis jalg värises ja olin ikka närvis, aga kuna Lottemaa inimesed on kuidagi väga siirad ja mõnusad, siis tundsin ennast kohe palju vabamana,” meenutab enda teekonna algust Kevin Pisartšik. “Lottemaa casting on üks õudselt kihvt koht, kuna kokku satuvad väga erinevad noored, kes igaüks omamoodi andekas. Olles juba teist aastat juba žüriis võin öelda, et see on ikka üks väga raske ülesanne, sest ühtegi andekust ei taha ju kõrvale jätta,” lisab Pisartšik.

 

Enda üheksandat hooaega tähistab Lottemaa eriti pidulikult. “Dr Ave on otsustanud mehele minna ning terve suvi peame pulmi. Janno Põldma on kirjutanud neli täiesti uut näidendit ning nendega hakkame tegelema näitlejatega juba alates aprillikuust. On uusi ja huvitavaid rolle ning programm on üles ehitatud pisut teisiti kui harjumuspärane,” lausub Hana Kivi.

 

Lottemaa avab oma väravad 11. juunil ning lõpetab hooaja 28. augustil. Teemapark on avatud iga päev 10:00-18:00 ja päeva jooksul võõrustatakse keskmiselt 1000 külastajat üle maailma.

 

——————

 

Castingule on teretulnud ka ajakirjanikud! 

Üritus toimub 05.03 kell 12.00 Lottemaa teemapargis, aadressil Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa. Ootame Teid vahemikus 13.00-15.00. Oma tulekust palume teada anda e-posti aadressile hana@lottemaa.ee

2021 märtsis said kõik Eesti lapsed panna oma loomingulisuse taas kord proovile Lottemaa suurel leiutamisvõistlusel, mille eesmärk on sütitada lastes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust. Lottemaal teavad kõik, et millegi erakordse leiutamiseks ei pea olema õppinud insener. Tuleb vaid julgus kokku võtta ja endas leiutaja üles leida.

 

KistoruLeiutajateküla žürii ja rahva hääletuse tulemusel sai 2021 aasta parimaks leiutiseks KISATORU. 5-aastase Alberti ja 2-aastase Uku Laidre leiutis aitab praegusel keerulisel ajal hakkama saada oma emotsioonidega, mis aegajalt kipuvad võimust võtma ja peakohal kokku lööma. Kisatoru on seadeldis, kuhu sisse saab oma emotsioone ja tundeid saata. Kuna jonn on biolagunev, siis kisatoru ühe otsa võib julgelt maa sisse kaevata. Filter toru otsas väldib seda, et jonn teisi nakkaks. Ja kui kisatoru otsa panna kõlar ja sisse naerda, siis saab kõigil tuju heaks.

 

II koha saavutas 7-aastase Eliise Kleeni Otsustamise masin. Õige otsuse tegemine võib osutuda väga keeruliseks ja aeganõudvaks protsessiks. Eliise aparaat tuleb meile appi – aitab meil otsuseid langetada ja seda lustakal ja põneval viisil.
Evelina Matjušenko (9a) mõtles välja Muusikaväljaku. See III koha töö sobib ideaalselt Lottemaa metsade vahele. Laulvad kännud, põrisevad puujupid ja linnulaulu meenutavad kellukesed – musitseerimine ja komponeerimine pole eales vahvam olnud.

 

Kõiki finaali jõudnud leiutajad premeeriti Lottemaa piletitega. Kolme parima töö autorid saavad aasta jooksul külastada koos perega Eesti kõige ägedamaid pereatraktsioone – Lottemaa, PROTO avastustehas, AHHAA teaduskeskus, Lennusadam, Super Skypark jt. Lisaks saavad 3 parimat supper-mõnusa spaapuhkuse Pärnus, neljatärni spaahotellis ESTONIA Resort Hotel & Spa.

 

Kõige olulisem ja erilisem auhind on aga see, et võidutöö ehitatakse Lottemaale kõigile külastajatele vaatamiseks ja inspiratsiooniks. Võistlus kulmineeruski pühapäeval, 27.06 Lottemaal kisatoru piduliku avamise ja parimate autasustamisega.

 

„Juba neljandat korda sai Lottemaa endale atraktsiooni, mille idee autorid on lapsed. Leiutamiskonkurss näitab meile, kuivõrd tabavalt näevad lapsed meie ümber üles kerkinud probleeme ja tänu konkursile saavad nad väljendada ka oma muret ja toetust. Kui esimesel aastal loodud võtmega kommipaberiavaja leiutis võttis eesmärgiks teadvustatud magusatarbimise, siis teisel aastal oli meie ees leiutis, mis oli seotud vaimse tervise hoidmisega. Eelmisel aastal oli tubli pool kõigist laekunud töödest suunatud keskkonnaalaste väljakutsete lahendamisele. Tänavu tuleb taaskord tegeleda oma emotsioonidega ja vaimse tervisega.“ kommenteerib Eesti laste leiutisi Lottemaa teemapargi turundusjuht Kaire Lerg.

 

Leiutamine teeb elu huvitavaks!

Sel laupäeval, 12.06 avab Lottemaa keerulise turismihooaja kiuste juba kaheksandat korda külastajatele väravad. Teemapargi avamisüritusel, mis kulmineerub Lottemaa uue CD-plaadi “Mozzarella ja maasikad” esitluskontserdiga, saab näha ka Leiutajateküla värskeimat asukat – sadamakapten Leod.

 

Üritus algab laupäeva pärastlõunal Leiutajateküla väravate avamisega ning tiheda programmiga. Avamispäeva haripunktis on kontsert, mille raames astuvad lavale lisaks Lotte, Bruno ja Albertile kõik Leiutajateküla staarid nii uute kui vanade hittidega, esitletakse Lottemaa uut CD-plaati “Mozzarella ja maasikad” ning jagatakse autogramme.

 

Lisaks toimub laupäeval ka vastvalminud paadikuuri avamine ning sellega seoses saavad külastajad näha esmakordselt näidendit “Sadamakapten Leo”, mis tutvustab kõigile Leiutajateküla seltskonna uusimat liiget. Koostöös Tallinkiga sündinud hüljes Leo on vana meremees, kes otsustas noorena seilata läbi kõik maailma mered, ent on nüüdseks jõudnud rahulikult Leiutajatekülla pensionipõlve pidama.

 

Lisaks uutele etendustele ja uuele tegelasele on tänavu teemapargi tegevuskavas veel üks üllatus. “Sel aastal on meie noored ja tegusad näitlejad kirjutanud ning lavastanud ka Lotte-teemalise muusikali “Leiutajateküla ununenud unistused”, mida nad kokku vaid neli korda Leiutajateküla suurel laval ise ette mängivad,” ütles Lottemaa turundusjuht Kaire Lerg. Muusikali keskmes on Lottemaa asukate otsus leiutada endale uued unistused ja kombed, mille käigus aga vanad soovid ja unelmad kogemata unustuse rüppe vajuvad.

 

Lisaks peredele suvise meelelahutuse pakkumisele on teemapargi selleaastase tegevuse juures mõeldud ka külastajate tervisele. Selleks on Lottemaa liitunud tarbijamärgisega “Siin on turvaline” ja sõlminud hea tahte kokkuleppe, millega kinnitatakse, et Lottemaa teemapargis täidetakse kõiki Terviseameti juhiseid ning tagatakse külastajatele puhas ja turvaline keskkond, et minimeerida Covid-19 võimalikku levikut.

 

Lisaks eestikeelsetele on Lottemaa meeskonnas ka venekeelseid tegelasi, et pakkuda neilegi meelelahutust, kes end eesti keeles niivõrd mugavalt ei tunne. Lottemaa väravad on kõigile külastajatele avatud iga päev alates 12. juunist kuni 29. augustini.

Lottemaa SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2021 parimad leiutajad ja leiutised on selgunud!

 

Tänavu märtsis said kõik Eesti lapsed panna oma loomingulisuse taas kord proovile Lottemaa suurel leiutamisvõistlusel, mille eesmärk on sütitada lastes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust. Lottemaal teavad kõik, et millegi erakordse leiutamiseks ei pea olema õppinud insener. Tuleb vaid julgus kokku võtta ja endas leiutaja üles leida.

 

Leiutajateküla žürii ja rahva hääletuse tulemusel on 2021 aasta parim leiutis KISATORU. 5-aastase Alberti ja 2-aastase Uku Laidre leiutis aitab praegusel piirangute ajal hakkama saada oma emotsioonidega, mis aegajalt kipuvad võimust võtma ja peakohal kokku lööma. Kisatoru on seadeldis, kuhu sisse saab oma emotsioone ja tundeid saata. Kuna jonn on biolagunev, siis kisatoru ühe otsa võib julgelt maa sisse kaevata. Filter toru otsas väldib seda, et jonn teisi nakkaks. Ja kui kisatoru otsa panna kõlar ja sisse naerda, siis saab kõigil tuju heaks.

 

II koha saavutas 7-aastase Eliise Kleeni Otsustamise masin. Õige otsuse tegemine võib osutuda väga keeruliseks ja aeganõudvaks protsessiks. Eliise aparaat tuleb meile appi – aitab meil otsuseid langetada ja seda lustakal ja põneval viisil.
Evelina Matjušenko (9a) mõtles välja Muusikaväljaku. See III koha töö sobib ideaalselt Lottemaa metsade vahele. Laulvad kännud, põrisevad puujupid ja linnulaulu meenutavad kellukesed – musitseerimine ja komponeerimine pole eales vahvam olnud.

 

Kõiki finaali jõudnud leiutajad premeerime Lottemaa piletitega. Kolme parima töö autorid saavad aasta jooksul külastada koos perega Eesti kõige ägedamaid pereatraktsioone – PROTO avastustehas, AHHAA teaduskeskus, Lennusadam, Super Skypark jt.  Loomulikult kuulub ka Lottemaa nende hulka ja lisaks supper-mõnusa spaapuhkuse Pärnus, neljatärni spaahotellis ESTONIA Resort Hotel & Spa.

 

Kõige olulisem ja erilisem auhind on aga see, et võidutöö ehitatakse 2021 suvel Lottemaale kõigile külastajatele vaatamiseks ja inspiratsiooniks. Võistlus kulmineerubki võidutöö piduliku avamise ja parimate autasustamisega juunikuu lõpus Lottemaal toimuval Suurel Leiutamispäeval.

Suvel saame kõik näha, millise Kisatoru Lottemaa atraktsioonimeistrid teemaparki ehitavad. Edaspidi on igaljuhul garanteeritud, et kui tõesti peaks Lottemaal kellelgi mõni tüütu tuju võimust võtma, siis saab selle segaja kisatorusse saata ja rõõmsatujuliselt edasi hullata.

 

„Juba neljandat korda saab Lottemaa endale atraktsiooni, mille idee autorid on lapsed. Leiutamiskonkurss näitab meile, kuivõrd tabavalt näevad lapsed meie ümber üles kerkinud probleeme ja tänu konkursile saavad nad väljendada ka oma muret ja toetust. Kui esimesel aastal loodud võtmega kommipaberiavaja leiutis võttis eesmärgiks teadvustatud magusatarbimise, siis teisel aastal oli meie ees leiutis, mis oli seotud vaimse tervise hoidmisega. Eelmisel aastal oli tubli pool kõigist laekunud töödest suunatud keskkonnaalaste väljakutsete lahendamisele. Tänavu tuleb taaskord tegeleda oma emotsioonidega ja vaimse tervisega.“ kommenteerib Eesti laste leiutisi Lottemaa teemapargi turundusjuht Kaire Lerg.

 

Leiutamine teeb elu huvitavaks!

Kuni 21. märtsini saavad kõik Eesti lapsed panna oma loomingulisuse taas proovile Lottemaa suurel leiutamisvõistlusel, mille eesmärk on on sütitada lastes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust.

Juba neljandat korda toimuv võistlus on tänaseks pannud leiutama rohkem kui 600 Eesti last. Lottemaa turundusjuhi Kaire Lergi sõnul on leiutamisvõistlus saanud aastatega Lottemaa toredaks ja populaarseks traditsiooniks. “Lastel on väga hea kujutlusvõime – tuleb vaid võtta julgus kokku ja endas seda külge avastada. Mul on ääretult hea meel, et igal aastal on meile esitatud niivõrd palju huvitavaid ja loomingulisi leiutisi, mis näitavad, et millegi erakordse leiutamiseks ei pea olema õppinud insener. Usun, et leiutamisvõistluse traditsioon jääb veel kauaks kestma,” ütles Lerg.

Nagu tavaks, ehitatakse ka tänavuse aasta võidutöö Lottemaale kõigile külastajatele vaatamiseks ja uudistamiseks. Leiutisi saab esitada Lottemaa kodulehel kuni 21. märtsini ning kolme parima töö autorid saavad külastada koos perega Eesti kõige populaarsemaid pereatraktsioone ja lisaks sõita Pärnusse spaapuhkusele.

Võistlusel tohivad osaleda kõik lapsed alates lasteaiast kuni 12. klassini, sealhulgas ka kutsekoolide õpilased ning huvikoolide ja huviringide lapsed. Leiutama võib asuda nii üksi kui sõbraga ja appi on lubatud võtta ka juhendaja, kusjuures võistlusele lubatud tööde arv ei ole piiratud – esitada võib rohkem kui ühe leiutise.

Hiljemalt 31. märtsiks kuulutab žürii välja viis finalisti, kelle tööd lähevad avalikule hääletusele. Võidutöö ja kolm parimat leiutajat selguvad 15. aprillil.

Lisateavet konkursi ja selle tingimuste kohta ning näpunäiteid nii leiutajale kui juhendajale leiab Leiutamisvõistluse lehelt.

PRESSITEADE
09.12.2020

Lottemaa elanikud ei lase viirusel end heidutada

 

Laupäeval, 12. detsembril, avatakse Lottemaal taas iga-aastane kogupere jõuluüritus Jõulumaa. Turvalisuse huvides toimub üritus tänavu vabas õhus ning selle korralduse juures on arvestatud riiklike terviseohutuse eeskirjadega.

 

Eriolukorrast tingituna on Jõulumaa korralduses viidud sel aastal sisse kolm olulist muudatust. Kogu neli tundi kestev programm viiakse läbi õues, majade, kohvikute ja kaupluste sissepääsude juurde on paigutatud vahendid käte desinfitseerimiseks ning kõigist Lottemaa müügipunktidest saavad külastajad, kellel maski käepärast ei ole, selle endale soetada.

 

Lottemaa turundusjuhi Kaire Lergi sõnul on praegu igasuguste avalike ürituste jaoks keeruline aeg. “Lotte ja tema sõbrad on aga paljude Eesti laste südameis, mistõttu ei tahtnud me Jõulumaa toimumist raskendatud oludest hoolimata ära jätta. Niisiis oleme me sel aastal pannud üritust korraldades rõhku võimalikult turvalise ja praeguste terviseohutuse nõuetega kooskõlastatud keskkonna loomisele. Tänu sellele saavad lapsevanemad tulla koos lastega jõulurõõme nautima, ilma et peaksid viiruse pärast muretsema,” selgitas Lerg.

 

Tema sõnul saavad Jõulumaal nii noored kui vanad koos kogu perele tuttavate Lottemaa elanikega laulda, tantsida, sporti teha ja seigelda. Lisaks saab kuulata jõulukontserti ning tänavu on Jõulumaa programmis ka kolm uut humoorikat ja õpetlikku etendust: jõuluetendus “Lumememm ja jõuluvana”, doktor Ave etendus “Ave ja haigusmehike” ning Klausi etendus “Klaus ja raudpart”.

 

Einestamiseks on avatud Lottemaa kohvik ja Anna pannkoogikohvik ning Arturi poest saavad külastajad osta kaasa meeleolukaid kingitusi ja meeneid.

 

Pered on Häädemeeste vallas asuvale Lottemaa Jõulumaale oodatud kõigil järgnevatel detsembrikuu nädalavahetustel. Seejuures paneb korraldusmeeskond huvilistele südamele, et Jõulumaale tulijad peseksid ja desinfitseeriksid regulaarselt oma käsi ning järgiksid kõigis siseruumides 2+2 nõuet ja kannaksid maski. End tõbisena tundvatel inimestel palutakse aga koju jääda.

 

Lisateavet Jõulumaa kohta leiab aadressilt https://test.lottemaa.ee/lottemaa-joulumaa/.

26.11.2020 tehti teatavaks Pärnu maakonna ettevõtlusau­hindade võitjad, peapreemia ehk Pärnumaa Karu tiitli pälvis Lottemaa teemapark.

Viimased majandustulemused näitasid plussi, edukas suvehooaeg koroonast hoolimata ja pargi hea mõju Pärnumaa kuvandile – need olid žürii põhipõhjused Lottemaad esile tõsta.

Loe lähemalt Pärnu Postimehe artiklist »

Loe teemapargi tegevjuhi intervjuud siit »

Lottemaa, SEB, airBalticu ja RMK pressiteade

 

Laste leiutised kutsuvad võitlema kliimasoojenemisega ning hoidma Eesti loodust

 

Homme, 28. juunil avatakse Lottemaal järjekordne laste leiutamisvõistluse võidutöö, mis õpetab lapsi hoidma metsa ja loodust. Täismõõdus ehitatud töö saab Lottemaa teemapargi püsieksponaadiks, mida täiendab ka 2020. aastal spetsiaalselt selle järgi kavandatud etendus. Leiutamisvõistluse võidutöö autor on 11-aastane Ida-Viru neiu Emili Matjušenko.

 

Leiutis „Päästa meie planeet“ osutus nii vanemate kui ka laste lemmikleiutiseks kümne finalisti ja rohkem kui 130 2020. aasta leiutamisvõistlusele laekunud töö seast. Arvestades, et sel aastal oli pea iga teine töö seotud kliimamuutuse, keskkonnahoiu ja prügikoristamise temaatikaga, võttis Emili töö kokku leiutamiskonkursi põhisõnumi – lapsed tunnetavad looduses toimuvat ja üritavad olukorra parandamisel kaasa mõelda.

 

Tänavuse konkursi teise koha saavutas kolmeaastase järvamaalase Kermo Kleeni „Leiutiste joonestamise masin“ ja kolmanda koha nelja-aastase tallinlase Magnus Eriku töö „Vahvate unenägude lamp“. Kõik kolm võitjat oma peredega saavad pärast eriolukorra lõppu lennata SEB ja airBalticu toel Londonisse, Berliini või Kopenhaagenisse.

 

Leiutamisvõistluse võitja Emili Matjušenko: „Meie keskkonnas on praegu palju probleeme ja mõned neist tunduvad väga suured ja keerulised, näiteks plastikumäed ookeanis või happevihmad. Nii võibki lapsel tekkida tunne, et justkui polegi midagi teha. Asi on aga hoopis vastupidine: iga laps saab enda järelt prügi koristada ning puid või muid taimi istutada, nende eest hoolitseda ja vajaduse korral neid kasta.“ Nüüd saab ka Lottemaalt endaga kaasa võtta ümbriku seemnetega, millest külvata puu. Riigimetsa Majandamise Keskuse abiga rajatud leiutisest saab juhise, kuidas ja kuhu sobib kuuse- või männiseemneid külvata. Leiutise kõrvale on rajatud ka eri vanuses metsapuid tutvustav näidisala.

 

„Juba kolmandat korda saab Lottemaa endale atraktsiooni, mille idee autorid on lapsed. Leiutamiskonkurss näitab meile, kuivõrd tabavalt näevad lapsed meie ümber üles kerkinud probleeme ja tänu konkursile saavad nad väljendada ka oma muret ja toetust. Kui esimesel aastal loodud võtmega kommipaberiavaja leiutis võttis eesmärgiks teadvustatud magusatarbimise, siis eelmisel aastal oli meie ees leiutis, mis oli seotud vaimse tervise hoidmisega. Sel aastal oli tubli pool kõigist laekunud töödest suunatud keskkonnaalaste väljakutsete lahendamisele, mis on märk nii Lottemaale kui ka vanematele, et teema vajab lastega arutamist,“ kommenteerib Eesti laste leiutisi Lottemaa teemapargi tegevjuht Margit Toodu.

 

2020. aasta jaanuarist märtsini kestnud SEB ja Lottemaa leiutamisvõistlusele laekus üle 130 töö. Leiutisprojekte tuli kõikjalt Eestist, töid esitati nii eesti kui vene keeles ning kõige aktiivsemalt leiutasid algkoolilapsed. Konkursi kõige nooremaks osalejaks osutus 3‑aastane leiutaja. Mitmed leiutajad esitasid konkursile lausa viis tööd.

 

Konkursi lõpetamine ja rajatud võidutöö pidulik avamine toimub 28. juunil Lottemaa teemapargis. 28. juunil saab iga Eesti laps, kes toob kaasa oma leiutise projekti, parki sisse tasuta. Kohapeal saab osa võtta leiutamisvõistluse auhinnatseremooniast, mida juhivad Leiutajateküla parimad leiutajad.

 

SEB koostöös Lottemaaga korraldab juba kolmandat aastat järjest laste leiutamisvõistlust, mille eesmärk on innovatsiooni ja ettevõtluse väärtuste levitamine Eesti laste seas.

13. juunist alates ootavad kõiki väikseid ja suuri sõpru Lottemaale külla raamatutest, filmidest ja muusikalidest tuntuks saanud tegelased.

 

Teemapargi tegevjuhi Margit Toodu sõnul võtavad Lottemaa seitsmendal hooajal külalisi vastu nii vanad tuttavad kui ka uued elanikud. „Näiteks käis vana rännukoer Klaus sügisel pikal rännakul ja kohtus Austraalias ühe värvilise raudpardiga. Loomulikult said nad suurteks sõpradeks ja kauge külaline ongi koos Hubertiga sellel suvel Klausile külla jõudnud,“ lausus Toodu.

 

Uusi tegelasi on Leiutajatekülas veelgi ja neil kõigil on oma roll Lottemaa uues programmis, kus räägitakse nii eesti, vene, läti kui ka esimest korda soome keeles. Etenduvad kaheksa uut Janno Põldma kirjutatud näitemängu, mis on inspireeritud joonisfilmist „Lotte ja kadunud lohed“.

 

Traditsiooniliselt on Leiutajatekülas lisaks leiutamisele au sees näitlemine. 2020. aasta programm sisaldab terve päeva jagu kogu perele suunatud meelelahutust. „Lotte, Bruno ja Albert on saanud aastaga pisut vanemaks ja targemaks ning pea kubiseb neil uutest mõtetest ja mängudest,“ rääkis Toodu.

 

Lottemaa teemapark Reiu külas on sel hooajal avatud 13. juunist 30. augustini iga päev kell 10-18.

 

Lisaks 70 000 m2 suurusele teemapargile ja üle 100 leiutisele saab Lottemaal tunda rõõmu värskest õhust, metsadest ja mere kohinast.

 

Suvehooaja avamisele on oodatud ka ajakirjanikud!

 

Lottemaa suvehooaeg saab avalöögi 13.06.2020 piduliku kontserdi ja purskkaevu avamisega kell 13.30 Lottemaa teemapargis (Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa). Üritus kestab kuni kl 18.00. Oma tulekust palume teada anda hiljemalt 12. juunil aadressil kaire@lottemaa.ee / Kaire Lerg tel 5108619

Lottemaa leiutamisvõistluse võidutöö kutsub meie planeeti päästma

 

11-aastane Ida-Viru neiu Emili Matjušenko võitis Lottemaa leiutamisvõistluse tööga „Päästa meie planeet“. Idee autor kutsub inimesi istutama puid, parendama õhu kvaliteeti ja hoolitsema meie kõigi jätkusuutliku tuleviku eest, panustades puude istutamisse. Võidutöö püstitatakse Lottemaale kõigile huvilistele uudistamiseks ja inspiratsiooniks.

 

Konkursi võitja Emili Matjušenko, Jõhvi elanik: „Mina usun, et iga inimene peaks hoolima meie planeedi tulevikust. Inimesed lihtsalt ei tea, kuidas seda teha ja millest alustada. Palun, et me kõik mõtleksime, kuidas teha üks heategu planeedile võimalikult lihtsaks.“

Emili töö – erinevate taimede seemnetega täidetud spetsiaalne leiutis ehitatakse Lottemaa teemaparki juba sel suvel ning see jääb pargi ekspositsiooni püsivaks osaks.

 

Konkursi teise koha saavutas kolmeaastase järvamaalase Kermo Kleeni „Leiutiste joonestamise masin“, kolmanda koha nelja-aastase tallinlase Magnus Eriku töö „Vahvate unenägude lamp“. Kõik kolm võitjat oma peredega saavad pärast eriolukorra lõppu lennata SEB ja airBalticu toel Londonisse, Berliini või Kopenhaagenisse.

 

„Rõõm näha, et Eesti lapsed oskavad unistada ja leiutada ning on tundlikud selle suhtes, mis maailmas toimub. Tubli pool selle aasta konkursile laekunud töödest oli seotud prügi koristamise ja sorteerimise või taimede-loomade hoidmise ja kasvatamisega ning mitu tööd kõnetas otse kliimamuutuse temaatikat. Väga loodame, et meid kõiki puudutav keeruline olukord laheneb kiiresti ja Lottemaa teemapark saab väikestele külalistele suvel oma uksed avada. Võitjad aga saame airBalticu toel imelisele perepuhkusele lennutada,“ kommenteeris SEB erakliendipanganduse divisjoni juht Sille Hallang.

 

2020. aasta konkursile laekus ligi 130 tööd, leiutamist koos oma vanemate, vanavanemate või õpetajatega harjutas ligi 200 Eesti last ning noorem leiutaja oli kolmeaastane.

 

Konkursi kolme võidutöö autorid saavad koos peredega SEB ja airBalticu toel lennata Londonisse, Kopenhaagenisse või Berliini, et saada inspiratsiooni sealsetest leiutamis- ja tehnoloogiamuuseumitest. Lottemaa teemaparki täismõõdus püstitatud võidutöö, mis on ühtlasi ka peaauhind konkursi parimale leiutajale, plaanitakse pidulikult avada 28. juunil 2020. Vaata üritust SIIT »

SEB ja Lottemaa suur leiutamisvõistlus algab taas!

 

Alates 4. jaanuarist saab iga Eesti laps taas proovida kätt leiutamises ning panna oma võimed proovile Lottemaa parimate leiutajatega. Leiutamisvõistluse eesmärk on populariseerida Eesti noorte seas ettevõtlust, innovatsiooni ja digivaba ajaveetmist. Kolme võidutöö autorid saavad koos peredega SEB ja airBaltic’u toel lennata Londonisse, Kopenhaagenisse või Berliini, et saada inspiratsiooni sealsetest leiutamis- ja tehnoloogiamuuseumitest. Oma leiutamisprojekte saab konkursile esitada 15. veebruarini Lottemaa kodulehel.

 

„Lottemaa elanikud moodustavad innovaatilise ja tubli kogukonna. Nende näitel saab viia Eesti lasteni tänapäeval väga olulisi ettevõtluse ja innovatsiooni väärtusi ning luua turvaline ja toetav esmakogemus katsetamise ja leiutamise valdkonnas. Just seda tõestasid meie jaoks kahe eelmise konkursi tööd, millest nägime, et lapsed mõtlevad ühiskonnas toimuvate muutustega aktiivselt kaasa ja peegeldavad seda hea meelega,“ kommenteerib leiutamiskonkursi loomist SEB erakliendi divisjoni juht Sille Hallang.

 

2017. aasta leiutamisvõistluse võitjaks osutus leiutis, mis lubas teadlikumalt komme süüa („Võtmega kommipaberi avaja“, autorid Emili ja Mattias Kõonurm), 2018. aastal võitis konkursi töö, mis mõõtis organismis rõõmu taset („Rõõmumeeter“, autorid Eleonora ja Gustav Juhkam). Juba kolmandat korda toimuv SEB ja Lottemaa leiutamisvõistlus on seni pannud leiutama ligi 500 Eesti last. Oma töid saavad esitada lapsed ja noored ilma vanusepiiranguta ning oodatud on nii individuaalsed kui ka rühmatööd.

 

Lisainfot konkursi ja selle tingimuste kohta saab Lottemaa kodulehelt  Alates 4.01.2020 saab oma töö esitada siit. Konkursi võitjad selguvad aprillis 2020; Lottemaa teemaparki täismõõdus püstitatud võidutöö avatakse pidulikult 22. juunil 2020.

 

 

 

Vahvaid ideid ja mõtteid ning hästi suurt leiutamistuhinat kõigile!

Räpikonkurss 2019

Leiutajateküla elanikke on nakatanud räpipisik ja välja on kuulutatud suur LEIUTAJATEKÜLA RÄPILAULU SÕNADE KONKURSS 2019!

 

Konkursil saavad osaleda kõik lapsed ja lapsemeelsed sõnasepad. Kui sul on juba sahtlisse kirjutatud või sinu peas tiirlevad ägedad Leiutajateküla elu ja tegelastega seonduvad laulusõnad, siis nüüd on need vaja meile saata. Sest just sinu sõnadest võib sündida räpilugu, millest saab Leiutajateküla lavade uus hit. Lisaks tehakse loole üliäge muusikavideo ja lugu läheb järgmisele Lottemaa CD-plaadile.

 

Konkursil osalemiseks:

– saada hiljemalt 8.08.2019 oma laulusõnad koos enda nime, vanuse ja telefoninumbriga e-posti aadressile konkurss@lottemaa.ee
– enne saatmist veendu, et riimid ei sisaldaks ebasündsaid väljendeid!

 

Konkurssi võitja valib välja Leiutajateküla žürii hiljemalt 15.08.2019. Lottemaal on õigus teha mõningaid muudatusi sõnades. Võitja annab sõnade kasutamisõiguse üle Lottemaa teemapark OÜ´le.

 

Pressiteade
6. juuni 2019

 

Laupäevast, 8. juunist ootavad kõiki väikseid ja suuri sõpru Lottemaale külla raamatutest, filmidest ja muusikalidest tuntuks saanud tegelased, ning Leiutajateküla uued elanikud joonisfilmist „Lotte ja kadunud lohed“. Kolmel korral etendub suvel Lottemaal ka noortemuusikal „On igaüks meist leiutaja“.

 

Teemapargi tegevjuhi Margit Toodu sõnul ootavad kuuendat hooaega tegutseval Lottemaal kuni 1. septembrini avastamist laienenud seikluspark, supelrand, üle saja atraktsiooni ja temaatilised majad. Omanimelise polikliiniku avab laupäeval pidulikult doktor Ave, kes elab Leiutajatekülas juba algusaegadest.

 

„Talvel nägi ilmavalgust imearmas koeratüdruk Roosi. Lotte-preili on nüüd suur õde ja suurtel õdedel on väga tähtis roll väiksematele maailma tarkuste õpetamisel. Lisaks Roosile on Leiutajatekülla veel üks veider tegelane ilmunud – Batsill. Olukorras, kus tema arvab, et haigused on maailma kõige mõnusamad asjad ja neid võiks enesele hankida kohe mitu korraga, ei saa jänes doktor Ave käed rüpes istuda. Lisaks jääpurika kasvuhoonele on Avel nüüd endanimeline kliinik, kust mitte ükski patsient kurvalt minema ei jaluta,“ lausus Toodu.

 

Uusi tegelasi on Leiutajatekülas veelgi ja neil kõigil on oma roll Lottemaa uues programmis, kus räägitakse nii eesti, vene kui läti keeles. Etenduvad kümme uut Janno Põldma kirjutatud näitemängu, mis on inspireeritud joonisfilmist „Lotte ja kadunud lohed“. Lottemaal suviti tegutsenud noored näitlejad tõid lavale ka muusikali “On igaüks meist leiutaja”, mida saab näha sel suvel vaid kolmel korral.

 

„Traditsiooniliselt on Leiutajatekülas lisaks leiutamisele au sees näitlemine ja teatri tegemine. 2019. aasta programm sisaldab terve päeva jagu kogu perele suunatud meelelahutust –  suuremaid ja väiksemaid õpetlikke etendusi, vahvaid sportlikke tegevusi, põnevaid töötubasid ja loomulikult kontserti. Täitesti uus asi on Pükste rongkäik. Millega tegu? Seda tuleb juba ise vaatama tulla,“ rääkis Toodu.

 

Lottemaa teemapark Reiu külas on sel hooajal avatud 8. juunist 1. septembrini iga päev kell 10-18.

 

Lottemaa asub Pärnu lähedal Häädemeeste vallas 12 hektari suurusel maa-alal ja seal töötab suvel üle 150 inimese. Lottemaa ehitamist kaasrahastasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Pärnumaa Omavalitsuste Liit. Lottemaa tegevust toetavad Elektrum, Tallink, Port Artur ja SEB.

 

Avamispäeva programmi olulisemad hetked:
12:00 Lottemaa suvehooaja pidulik avamine Uku platsil
12:15 Rongkäik laadaplatsile ja doktor Ave kliiniku avamine
12:30 Puhub pasun, mürtsub trumm
13:00 Etenduse „Roosi sünnipäev“ esmaesitlus Giovanni teatris

 

Avamispäeva ajakava: https://www.facebook.com/events/920351184801866/

 

Rohkem infot noortemuusikali „On igaüks meist leiutaja“ kohta: https://test.lottemaa.ee/muusikal/

 

Laupäeval, 2. märtsil algusega kl 12 toimub Lottemaa teemapargis suvehooaja näitlejate avalik casting, kuhu sel aastal on oodata üle 130 andeka kandidaadi.

 

Lottemaa teemapark valib välja vaid kümme näitlejat, kes hakkavad muuhulgas etendama filmis „Lotte ja kadunud lohed“ kohatud uusi tegelaskujusid nagu Lotte väike õde Roosi.

 

2019 aastal ulatub Lottemaal näitlejate arv 60-ni, kellest igapäevaselt on teemapargis toimetamas 27. Peale uute Janno Põldma kirjutatud näitemängude on teemapargi programmis venekeelsed etendused ning casting’ule on oodatud ka vene emakeelega noored.

 

Lottemaa programmijuhi Hana Kivi sõnul otsitakse vähemalt 16-aastaseid, kelle sooviks on veeta põnev ja loominguline töösuvi, pühendudes Eesti laste ühe populaarseima muinasjutu etendamisele kaunis mereäärses kogu pere teemapargis.

 

„Arvatavasti nõustub iga Lottemaa külaline, et suvel ei käi pargis tööl näitlejad, vaid Leiutajatekülas elavadki muinasjututegelased. Seesugust pühendumist ja suhtumist ootamegi oma kandidaatidelt!“ kommenteeris Kivi eelseisvat konkurssi.

 

Programmijuht tõi välja, et Lottemaa näitlejad on olnud läbi aastate väga loomingulised – värskelt on valminud näitlejate kirjutatud ja salvestatud CD-plaat „Vahvlid vahukoorega“ ning suvel tuleb välja ainult kolm korda teemapargis etenduv noortemuusikal „On igaüks meist leiutaja“, mille autoriks ja lavastajaks on noor näitleja Mark Oja.

 

Kandidaatidest parimad valib kuueliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Lottemaa üks autoritest Janno Põldma, teemapargi programmijuht Hana Kivi, tegevjuht Margit Toodu ja näitlejad eelmistest hooaegadest.

Lottemaa kuues hooaeg algab 8. juunil ja kestab kuni 1. septembrini. Teemapark on avatud iga päev kell 10-18 ja päevas võõrustatakse keskmiselt 1000 külastajat üle maailma.

 

Casting‘ule on oodatud ka ajakirjanikud!

Üritus toimub 2.03.2019 algusega kl 12.00 ning kestab orienteeruvalt kuni kl 18.00 Lottemaa teemapargis (Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa). Pärast casting’ut toimub noortemuusikali “On igaüks meist leiutaja” proov.

 

Oma tulekust palume teada anda hiljemalt 1.03 aadressil kaire@lottemaa.ee

 

Lisainfo:
Hana Kivi
Lottemaa programmijuht
Tel 512 4739
e-post hana@lottemaa.ee

 

Kaire Lerg
Lottemaa turundusjuht
e-post kaire@lottemaa.ee

2019 aasta seisuga on Eestis rohkem kui 120 väikest ja noort leiutajat

 

SEB ja Lottemaa korraldatud suure leiutamisvõistluse raames harjutas oma kätt leiutamises üle 120 Eesti lapse. Leiutisprojekte tuli kõikidest Eesti piirkondadest, töid esitati nii eesti kui ka vene keeles ning kõige aktiivsemalt leiutasid algkoolilapsed. Konkursi kõige nooremaks osalejaks osutus 3‑aastane noor leiutaja, kelle leiutis kergendas lapse hambapesuprotsessi. Mitmed leiutajad on esitanud konkursile kuni 5 erinevat tööd.

 

SEB innovatsioonijuht Siim Lepisk: „Meie ühiskonna edukuse põhjus on inimeste ettevõtlikkus, mida praegu hakkame kõnetama kooli lõpuklassides. SEBs võtsime eesmärgiks tutvustada lastele innovatsiooni juba lapsepõlves ja algkoolis ning juba teist aastat järjest näeme, et Eesti lapsed on väga ettevõtlikud ja innovatiivsed.“

 

Esitatud töödest pääsevad aprilli alguses finaali 10 parimat projekti, mille hulgast valib SEB pangajuhtidest ja Lottemaa elanikest koosnev žürii viis parimat tööd. Viiest valitud tööst selgub rahvahääletuse alusel 2019. aasta konkursi võidutöö, mis saab täismõõdus ehitatud Lottemaa teemaparki kõikidele teistele noortele leiutajatele rõõmuks ja inspiratsiooniks.

 

SEB ja Lottemaa loodud võistluse eesmärk on toetada Eesti laste ettevõtlikkust ja innovatsiooni ning nende soovi muuta elu enda ümber paremaks. 2019. aasta konkursile esitatud leiutised olid peamiselt suunatud laste huvide peegeldamisele ja/või nende elu keskkonna parendamisele ning huvitavamaks tegemisele. Lisainfot konkursi tulemuste kohta leiate selle kodulehelt https://test.lottemaa.ee/leiutamisvoistlus/.

Eesti taasiseseisvumispäeval, 20. augustil kutsub Lottemaa endale külla kõik noored leiutajad selleks, et koos tähistada Lottemaa ja SEB esimese leiutamisvõistluse finaali. Selle päeva puhul on kõigil väikestel leiutajatel, kellel on kaasas enda välja mõeldud ja valmis ehitatud leiutis, sissepääs parki tasuta. Samal päeval, kell 12.30 toimub Leiutajateküla peaväljakul SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2018 võidutöö pidulik avamine. Laste prototüübi järgi ehitatud leiutis jääbki edaspidi teemaparki külastajatele avastamiseks ning teistele noortele leiutajatele inspiratsiooniks.

 

SEB ja Lottemaa esimese leiutamisvõistluse võidutööks osutus „Kommipaberiavaja“, mille autorid on eelkooliealised lapsed Emili ja Mattias Kõonurm koos vanematest abilistega. Võtmega kommipaberiavaja osutus nii vanemate kui ka laste lemmikuks leiutiseks 2017 aasta novembris käivitatud leiutamiskonkursi 5 finalisti seast. Laste jaoks leiutatud protsess on tehtud mänguliseks ja nõuab mõningast füüsilist pingutust. Vanematele aga meeldis see, et kommide söömise protsess muutub teadlikumaks ning et ligipääs masinale on piiratud võtmega. Leiutise autorite videoga saab tutvuda siin.

 

Lottemaa teemapargi tegevjuht Margit Toodu: „Meie kõigi jaoks tähtsal taasiseseisvumispäeval innustame lapsi olema loovad ja innovaatilised. Laste käes on meie tulevik ja täiesti kindlasti tuleb hetk, kus just nende loovate ja innovaatiliste laste ideed muudavad elu Eestis lihtsamaks, paremaks ja huvitavamaks. Leiutamine teeb elu huvitavaks!“

 

SEB ja Lottemaa loodud suur üle-eestiline leiutamisvõistlus toimus 16. novembrist 2017 kuni 16. märtsini 2018 ning selle eesmärgiks on populariseerida Eesti noorte seas ettevõtlust ja innovatsiooni. Konkursile laekus kokku üle 70 tubli leiutise, mille autoriteks olid peamiselt koolieelikud. 2019 aasta kevadel traditsioon jätkub ja algab SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019.

 

Jätame Lottemaa avatuks kaheks lisapäevaks, et panna korralik punkt fantastilisele suvele ja tähistada uue kooliaasta algust!

See on viimane võimalus, et kohtuda vahvate Leiutajateküla elanikega, nautida krutskitega etendusi (rohkem võimalusi ei tule, sest järgmisel aastal on kavas juba täiesti uued etendused), avastada kohti, kuhu eelmiste külastuste ajal veel ei jõudnud, koguda inspiratsiooni vahvatest leiutistest, äkki isegi teha viimane suplus Lottemaa rannas, panna ennast proovile seikluspargis, nautida vabadust ja ühist kvaliteetaega kõige kallimate inimestega.

 

Lottemaa kohvikus ootavad pitsad, pastad ja loomulikult ülimaitsvad pannkoogid.

Lottemaa Arturi poest saab kaasa osta armsad lemmikud, vahvad mängud ja palju muud, mis jäävad meenutama toredaid hetki ja möödunud suve.

Iga Lottemaa külastuse ajal Oskari kuuri fotostuudios tehtud perepilt jätkab omamoodi peretraditsiooni, kus on näha iga juurde kasvanud sentimeeter, lisandunud eluõis ja emme-issi rõõmukurd.

 

ERIPAKKUMINE ainult 31.08-2.09.2018:

Kõik 1. KLASSI MINEVAD LAPSED Lottemaale TASUTA!

Vaata lähemalt SIIT »

Lotte telefoni võitis ALLAN ROOSIMAA!

 

Lottemaa külastamise ajal perioodil 1.-31.08.2018 TÄIDA ÄRA LOOSIKUPONG ja jäta see Lottemaa peaväravate juures asuvasse POSTKASTI.

Kõigi osalejate vahel LOOSIME 3.09.2018 tööpäeva lõpus välja ühe õnneliku, kes võidab endale LOTTE TELEFONI HUAWEI Y5.

VÕITJA nime avalikustame siin samas uudise juures 3.09.2019 kohe peale loosimist. Võitjaga võtame ühendust loosikupongile kirjutatud e-posti aadressi kaudu.

 

Kampaanias osalemisega annab osaleja Lottemaa teemapark OÜ-le õiguse osaleja isikuandmete kogumiseks, töötlemiseks ja kasutamiseks kampaaniaga seotult ning võitja nime avalikustamisega.

Tallinki laevareisi neljale Helsingisse ja tagasi võitis JASPER SAKK!

 

Suve muudavad mõnusaks seiklused koos perega! Meie hea sõber Tallink sõidutab ühe Lottemaa külastaja koos perega Helsingisse. Külastades Lottemaad täida kindlasti loosikupong oma kontaktandmetega ja jäta see pääslas asuvasse suurde postkasti.

Loosimine toimub 1. augustil 2018.

 

Lottemaa kampaania „Seikle koos Tallinkiga” reeglid:

 

1. Lottemaa tarbijamäng „Seikle koos Tallinkiga” on Lottemaa teemapargis (Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa) ajavahemikus 01.-31.07.2018 toimuv tarbijamäng (edaspidi kampaania), mida korraldab Lottemaa Teemapark OÜ (edaspidi korraldaja).
2. Kampaanias osalemiseks tuleb Lottemaa teemapargi külastuse ajal perioodil 01.-31.07.2018 täita loosikupong oma andmetega ning jätta see Lottemaa peaväravate juures asuvasse postkasti. Kampaanias osalemise kordade arv ei ole piiratud.
3. Kampaania auhind:
3.1 Kampaania raames loositakse välja 1 laevareis kuni 4-le inimesele suunal Tallinn-Helsingi-Tallinn.
3.2 Auhinna loosimine viiakse läbi 1.08.2018. Võitjate nimed avalikustatakse Lottemaa kodulehel www.lottemaa.ee/meist/uudised. Võitjaga võetakse ühendust loosikupongile kirjutatud e-posti aadressi kaudu.
3.3 Kampaania auhind väljastatakse võitjale kuni 31.08.2018 (k. a) ning auhinda saab kasutada kuni 30.10.2018.
3.4 Võidetud auhinda ei asendata teise auhinnaga ega hüvitata maksumust rahas. Kehtivuse kaotanud auhinda ei pikendata ega asendata.
4. Kampaanias osalemisega annab osaleja kampaania korraldajatele õiguse osaleja isikuandmete kogumiseks, töötlemiseks, kasutamiseks ja avalikustamiseks kampaaniaga seotult ning annab nõusoleku Lottemaa teemapark OÜ-le pakkumiste saatmiseks e-posti teel.
5. Kõik kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadustele. Auhindade väljaandmisega seotud maksud tasub korraldaja.
6. Kampaania korraldajal on ühepoolne õigus katkestada kampaania ja lõpetada auhindade väljaandmine vääramatu jõu (force majeure) asjaolude ilmnemisel, teatades sellest koheselt kampaanias osalejatele Lottemaa kodulehe vahendusel.
7. Kõik pretensioonid seoses kampaania korraldamise ja/või läbiviimisega tuleb saata kirjalikult Lottemaa teemapark OÜ e-mailile: info@lottemaa.ee või posti teel aadressile Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa 86508, märksõna „Seikle koos Tallinkiga” kampaania.

 

Lotte telefoni võitis LAURA KOLGA!

 

1. Lottemaa tarbijamäng „Võida vahva Lotte telefon” on Lottemaa teemapargis (Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa) ajavahemikus 09.06– 30.06.2018 toimuv tarbijamäng (edaspidi kampaania), mida korraldab Lottemaa teemapark OÜ, aadress: Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa 86508, Eesti (edaspidi korraldaja).

2. Kampaanias osalemiseks tuleb Lottemaa teemapargi külastuse ajal perioodil 09.06-30.06.2018 täita loosikupong oma andmetega ning jätta loosikupong Lottemaa peaväravate juures asuvasse postkasti. Kampaanias osalemise kordade arv ei ole piiratud.

3. Kampaania auhinnad.

3.1 Kampaania raames loositakse välja 30.06 Lotte telefon Huawei Y3

3.2 Auhinna loosimine viiakse läbi 30.06.2018 õhtul. Võitjate nimed avalikustatakse Lottemaa kodulehel www.lottemaa.ee/meist/uudised 02.07.2018a. Võitjaga võetakse ühendust loosikupongile kirjutatud e-posti aadressi kaudu.

3.3 Auhinnad saadetakse võitjatele tähitud postiga.

3.4 Kampaania auhindu väljastatakse 02.06.2018 kuni 31.08.2018 (kaasa arvatud).

4. Võidetud auhindade kättesaamisega seotud kulutusi ei kompenseerita, saadud auhindu ei asendata teise auhinnaga ega hüvitata nende maksumust rahas.

5. Kampaanias osalemisega annab osaleja kampaania korraldajatele õiguse osaleja isikuandmete kogumiseks, töötlemiseks ja kasutamiseks kampaaniaga seotult ning osaleja nime avalikustamisega.

6. Kõik kampaaniast tulenevad vaidlused lahendatakse vastavalt Eesti Vabariigi seadustele. Auhindade väljaandmisega seotud maksud tasub korraldaja.

7. Kampaania korraldajal on ühepoolne õigus katkestada kampaania ja lõpetada auhindade väljaandmine vääramatu jõu (force majeure) asjaolude ilmnemisel, teatades sellest koheselt kampaanias osalejatele Lottemaa kodulehe vahendusel.

8. Kõik pretensioonid seoses kampaania korraldamise ja/või läbiviimisega tuleb saata kirjalikult Lottemaa teemapark OÜ e-mailile: info@lottemaa.ee või posti teel aadressile Reiu küla, Häädemeeste vald, Pärnumaa 86508, märksõna „Võida vahva Lotte telefon” kampaania.

9. juunist ootavad kõiki väikseid ja suuri sõpru Lottemaale külla raamatutest, filmidest ja muusikalidest tuntuks saanud tegelased, ning Leiutajateküla uued elanikud Peterburist, jänes Kirill ja suslik Sveta. Selle suve programmist leiab ka kümme uut Janno Põldma kirjutatud näitemängu, milles on vihjeid järgmisel aastal linastuvale joonisfilmile “Lotte ja kadunud lohed”. 

 

Teemapargi tegevjuht Margit Toodu ütles, et sel aastal oodatakse Lottemaale Lottemaale rohkem väliskülalisi Lätist ning ka venekeelseid peresid. „Lottemaal armastatakse teatrit. Uuel hooajal on kavas ports uusi emotsionaalseid ja vimkasid täis näitemänge, milles on alati õpetlik iva sees. Esimest korda mängime etendusi lisaks eesti ja läti keelele ka vene keeles,“ lausus Toodu.

 

Viiendat hooaega tegutsevas Leiutajatekülas on sellest suvest ka kaks vene keelt kõnelevat elanikku. Peterburist tulnud jänes Kirill tahab Leiutajatekülla kino teha, aga ei tea veel, kas tummkino või heliga kino. Suslik Sveta tuli aga Lottemaa elanikele vene keelt õpetama.

 

„Traditsiooniliselt oleme talve jooksul tublisti leiutanud. Kalade pesemise masin, vanade jäneste aitamise tool ning hulluksajamise masin on mõned lennukamad leiutised, mida uuel hooajal teemapargist leida võib. Uus leiutis tuleb Lottemaale ka laste leiutamiskonkursilt –  kommipaberiavaja, mille autoriteks on Emili ja Mattias Kõonurm Paidest,“ rääkis Toodu ja tõi välja, et laste leiutatud kommipaberimasinast teevad Janno Põldma ja Heiki Ernits atraktsiooni, mille pidulik avamine on Lottemaal 20. augustil.

 

„Seiklusparki oleme laiendanud uute radade ja väljakutsetega ning Eesti Rahva Muuseumi, ERM-i eeskujul sai valmis Jäneste Rahva Muuseum ehk JRM,“ lisas Toodu.

 

Eesti Vabariik 100 filmikonkursi raames tuleb järgmisel aastal välja uus Lotte joonisfilm “Lotte ja kadunud lohed” ning mõjutusi uuest filmist võib leida juba selle suve Lottemaa programmist. „Kuna Janno Põldma kirjutab paralleelselt animafilmi stsenaariumiga ka Lottemaa näidendeid, siis on teemapargi etendustes palju filmile viitavaid teemaarendusi. Seega võib tähelepanelikule Lottemaa külastajale nii mõnigi asi filmi vaadates juba tuttav olla,“ ütles Toodu.

 

Lottemaa teemapark Reiu külas on sel hooajal avatud 9. juunist 31. augustini iga päev kell 10-18.

 

Lottemaa asub Pärnu lähedal Häädemeeste vallas 12 hektari suurusel maa-alal ja seal töötab suvel üle 150 inimese. Lottemaa ehitamist kaasrahastasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Pärnumaa Omavalitsuste Liit. Lottemaa tegevust toetavad Elektrum, Tallink, Port Artur ja SEB.

 

Leiutamiskonkursi võidutöö „Kommipaberiavaja“ video (autoriteks Emili ja Mattias Kõonurm Paidest koos vanematest abilistega): https://youtu.be/jn203aO0Cjg

 

Fotolink: https://we.tl/yTMXmHAq4k

 

15. mail selgus SEB ja Lottemaa Leiutamiskonkursi võitja töö, mis saab ehitatud Lottemaa teemaparki augustis 2018. 1. kuni 14. maini kestnud publiku hääletuse lemmikuks osutus leiutis nimega „Kommipaberiavaja“, mille autoriteks on eelkooliealised lapsed Emili ja Mattias Kõonurm koos vanematest abilistega.

 

Võtmega kommipaberi avaja osutus nii vanemate, kui ka laste lemmikuks leiutiseks 5 finalisti seast. Laste jaoks leiutatud protsess on tehtud mänguliseks ja nõuab teatud füüsilist pingutust. Vanematele aga meeldis see, et kommide söömise protsess muutub teadlikumaks ning et ligipääs masinale on piiratud võtmega. Leiutise autorite videoga saab tutvuda siin.

 

Lottemaa teemapargi tegevjuht Margit Toodu: ”Augustis saab Lottemaa endale uue atraktsiooni, mille idee autoriks on lapsed. Mul on rõõm, et meie küla leiutamisvõistlus kasvab ja tõmbab endale ligi uusi andekaid ja innovaatilisi osalejaid. Usun, et tulevikus täitub teemapark mitmete leiutistega, mille ideed on tulnud lastelt ja mis inspireerivad nii noori, kui ka vanemaid pargi külastajaid tegelema leiutamise ja ettevõtlusega.“

 

16. novembrist kestnud Lottemaa esimesele leiutamisvõistlusele laekus 16. märtsiks üle 70 töö, mille autoriteks olid peamiselt koolieelikud. Finaali jõudnud kõigi 5 töö autorid saavad auhinnaks Lottemaa perepiletid 2018 hooajaks. Võidutöö autorid lähevad koos juhendajaga Tallinki Stockholmi kruiisile, külastavad ülipõnevat Tom Titsi teadusparki ja peatuvad pealinna hotellis. Finalistide autasustamine ja võidutöö pidulik avamine toimub 20. augustil 2018 Lottemaa teemapargis.

Täna, 16. novembril algas SEB ja Lottemaa loodud suur üle-eestiline leiutamisvõistlus mille eesmärgiks on populariseerida Eesti noorte seas ettevõtlust ja innovatsiooni. Leiutamisvõistluse raames saab algatatud leiutamise akadeemia, kus kõik noored ja nende juhendajad saavad soovi korral lugemis- ja videomaterjali leiutamisest. Konkursil on viis peaauhinda ning publiku lemmiktöö püstitatakse Lottemaa teemaparki uudistamiseks kõigile külastajatele.

 

„Leiutamishuvi, uudishimu ja katsetamine on üks tugevaim jõud, mis viib meie ühiskonda edasi ning sellepärast on leiutamiskonkurss meie jaoks väärtuslik algatus. Samuti usume, et Lottel on Eesti brändina suur tulevik ning sellepärast on meil hea meel toetada ka Lottemaa tegevuste laienemist,“ kommenteerib leiutamiskonkursi loomist SEB juhatuse esimees Allan Parik.

 

”Eesti Teadusagentuur korraldab riiklikku õpilasleiutajate konkurssi juba alates aastast 2008 ning meil on hea meel toetada teisi samalaadseid ettevõtmisi. Et tublisid noori leiutajaid tuleb iga aastaga juurde kõikjalt üle Eesti, näitab see innovaatilise ja ettevõtliku mõtteviisi levimise kasvu meie ühiskonnas“, kommenteerib konkursi toetamist omalt poolt riikliku konkursi koordinaator Margit Lehis teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonnast.

 

Lottemaa suur leiutamiskonkurss saab alguse 16. novembril ning oma leiutisi saavad 6- kuni 18-aastased noored esitada kuni 15. märtsini 2018 Eesti Teadusagentuuri ja Lottemaa kodulehe kaudu. Oodatud on nii individuaalsed kui ka rühmatööd (4 noort + 1 juhendaja) ning lisainfot konkursi ja selle tingimuste kohta saab Lottemaa kodulehelt www.lottemaa.ee/leiutamisvoistlus-2018. Samal lehel on võimalik tutvuda inspiratsioonivideotega leiutamisest, saada lisainfot leiutamistöö korraldusest ning leida juhiseid oma tööle eesmärgi seadmiseks.

 

Konkursi võitjatena valitakse välja viis parimat leiutist, mille autorid saadetakse preemiana inspireerival reisile. Viie parima seast saab publik valida oma lemmikleiutise. Võidutöö ehitatakse 2018 suvel Lottemaa Leiutajateküla teemaparki külastajatele üle kogu maailma nautimiseks ja avastamiseks.

 

Vahvaid ideid ja mõtteid ning hästi suurt leiutamistuhinat kõigile!

18. oktoobril kirjutasid SEB pank ja Lottemaa Teemapark OÜ alla mitmeaastasele koostöölepingule, millega luuakse suur üle-eestiline leiutamisvõistlus. Leiutamisvõitlus saab alguse 16. novembril 2017, mille tegevuse õnnestumiseks annab oma toetuse ka Eesti Teadusagentuur. Võistluse eesmärk on populariseerida Eesti noorte seas ettevõtlust ja innovatsiooni. Leiutamisvõistluse võidutöö püstitatakse Lottemaa teemaparki uudistamiseks kõigile külastajatele.

 

„Lottemaa elanikud moodustavad innovaatilise ja tubli kogukonna. Nende näitel saab ettevõtluse ja innovatsiooni väärtusi viia Eesti noorteni väga edukalt juba algkoolis. Selle mängulise konkurssiga saab meie noortesse süstida ambitsioone, usku iseendasse, julgust katsetada ning teha midagi täiesti uut ja põnevat. Samuti usume, et Lottemaal on suur tulevik ning sellepärast on meil hea meel toetada ka Lottemaa teemapargi tegevuste laienemist“, kommenteerib leiutamiskonkursi loomist SEB juhatuse esimees Allan Parik.

 

„Lottemaa teemapargi, raamatute ja joonisfilmi loomise algusest alates oleme mõelnud sellele, kuidas saaks Lotte oma sõpradele veelgi lähedamal olla. Mitte ainult suvel või uue raamatu ilmumise ajal, vaid aasta ringi. Mis on see tegevus, mis hoiab meid meie lugejatega koos ja moodustab meist ühtse leiutajate kogukonna? Heade sõpradega koos mõeldes sünnivad ka väärt ideed. Seega algatame suure leiutajate konkurssi, millest saab osa võtta iga Eesti laps, kes soovib – nii nagu Lotte, viia ellu oma unistusi ja leiutada midagi eriti lahedat,“ sõnab üks Lottemaa autoritest Janno Põldma.

 

Lottemaa suur leiutamiskonkurss saab alguse 16. novembril ning oma leiutisi saavad 6- kuni 18-aastased noored esitada kuni 15. märtsini 2018 Eesti Teadusagentuuri, SEB ja Lottemaa kodulehe kaudu. Oodatud on nii individuaalsed kui ka rühmatööd ning lisainfot konkursi ja selle tingimuste kohta saab alates 16. novembrist Lottemaa kodulehelt.

 

Konkursi võitjatena valitakse välja viis parimat leiutist, mille autorid saadetakse preemiana inspireerival reisile. Viie parima seast saab publik valida oma lemmik leiutise. Võidutöö ehitatakse 2018 suvel Lottemaa Leiutajateküla teemaparki külastajatele üle kogu maailma nautimiseks ja avastamiseks.

 

Koostöölepingu allkirjastamise ja suure konkursi peatse käivitamise puhul saadab Lotte oma sõpradele ka sooja videoüleskutse:

 

https://www.facebook.com/Lottemaa/videos/1493676350715872/

“Lotte lood”

Oktoobris televiisorikasti jõudev “Lotte lood” toob vaatajateni igapäevaselt Leiutajatekülas paistva päikese, hea tuju ja sõpruse, mis alati võidavad paha tuju ning kõik võimalikud arusaamatused. ??? Mida vahvat juhtuma hakkab, loe lähemalt artiklist!