fbpx

MAJAD JA TEGEVUSED LOTTEMAAL

Lotte maja

Lotte maja on nii mängumaja, kui mängude maja.  Siin leidub vahvat igale maitsele: lauamänge, toolimänge, laemänge, põrandamänge, seinamänge, näitemänge, tantsumänge, jooksumänge…

Bruno maja

Bruno maja esimese korruse on vallutanud fantaasiarikkad maketid, mis kujutavad stseene filmist „Lotte reis Lõunamaale.“ Teisel korrusel ootavad proovimist naljakad muusikamasinad. Seal ootab lapsi kassiema Paula, et viia nendega läbi lõbus muusikatund.

Jäneste maja

Jäneste maja on kummaliste vigurite ja illusioonide maja. Maja on keldrist-korstnani põnev ja avastamist täis. Trepp kägiseb, pööningul kostuvad kummalised hääled. Planetaariumis avab külastajatele oma saladused maailmaruum.

Sigade maja

Selles majas elab seapere: ema Helmi, Isa Helmut ja nende 3 last. Seaema Helmi on tuntud ja tunnustatud leiutaja, kelle leiutiseks on näiteks  “Üle lombi hüppamise lennumasin“Seaisa Helmut on Leiutajateküla kooli direktor, kes armastab üle kõige padjasõda. Sealapsed on loomulikult täis põrsatempe ning armastavad samuti väga padjasõda. Sigade lahkes majas on külalised väga oodatud. Kuna sigadel on palju patju, siis just selles majas on mõnus lesida ja pisut puhata või kõige väiksemate külastajate mähkmeid vahetada. Titade emmedel on siin majas lausa nii mugav, et beebid saavad ka rahulikult kõhtu täita.

Leo paadikuur

Noorelt ehitas Leo endale paadi. Niisuguse, millega sa nii purjetada, kui aerutada. Paadile pani Leo oma  armsa vanaema nime – Loreida! Paadil peab alati olema naisterahva nimi, sest merel on niisugune komme. Naise nimi toob õnne ja õnne on meresõitjal vaja.

Kuna Loreida on nüüd koos Leoga vanaks jäänud ja merd enam ei sõida, on tal vaja kohta kus olla, et rahus vanaduspõlve pidada. Nii ehitaski Leo Loreidale uhke paadikuuri.

Siin majas elab hüljes Leo, kes on sõitnud läbi kõik maailma mered.

Jaagu maja

Kärbes Jaak on endiselt õnnelikus abielus läti kärbseneiu Rutaga. Ruta tuli Riia linnast Eestimaale matkama. Kohemaid oli platsis armastus esimesest silmapilgust ja juba järgmisel päeval peeti Leiutajatekülas maha uhked pulmad. Nüüd elavad armunud kärbsed mõnusasti koos Jaagu väikeses majakeses. Armastus pani Jaagu pea enneolematu hooga tööle. Jaak, kelle amet on külaelanikud igal hommikul üles äratada, leiutas nüüd ühekorraga mitukümmend uut äratusaparaati. Jaak riputas uued leiutised maja kõrvale puude vahele üles, et külaelanikud saaksid nendega tutvuda ja endale meelepärase äratusaparaadi välja valida. 

Muttide kodu

Muidugi elavad Leiutajatekülas ka mutid John ja James. Kuna mutid päevavalgust ei kannata, siis elavad nad hämaras maa all. Teised loomad ei taha jälle väga maa all askeldada ning seepärast leiutas Oskar sellised vahvad torud, mille kaudu saab vaadata, kuidas muttidel läheb. Igal hommikul käib Adalbert alati muttidega lobisemas ja mutid loevad talle ajalehest põnevaid jutte ette.

Ave polikliinik

Ave elab oma polikliinikus. Ikka selleks, et kohe saaks aidata, kui patsient tuleb. Polikliinikus on kõik vajalik olemas ja polikliiniku kõrval on ka jääpurikate kasvuhoone. Teinekord käivad külaelanikud ka niisama Ave polikliinikus Avega juttu puhumas. Ave on ju väga tark ja targa jänesega on huvitav juttu ju ajada. Näiteks teab Ave, et jonnijuurikas nagu muhk., mis teinekord lihtsalt punnitab välja ja teeb tüli. Dr Ave teab, et jonnijuurikale tuleb lihtsalt panna peale kaseurva plaaster ja kõik ongi korras.

Fotostuudio

Oskari kuuris on tema viimane leiutis, põnev fotomasin, millega saab teha vahvaid pilte.

Jäneste Rahva Muuseum

Jäneste Rahva Muuseum ehk JRM on kuulsa ja tähtsa kiviteadlase, professor Lembitu kabinett-muuseum. Sealt leiab ka magava Lembitu, kes ei ärka enne kui on selgeks õppinud kivide keele.

Planetaarium

Planetaarium on koht, kus kärbes Jaak räägib Roosile planeetidest ja põnevatest tähtkujudest. Jaagu sõber, kosmosekorrespondent porikärbes Peeter, aga kuu-uudistest. Porikärbes Peeter unistas juba titena kosmosesse minekust, aga mõni aeg tagasi tegi ta kurgitünnist kummimootoriga raketi ja põrutas kuu peale. Nüüd räägib  Peeter Jaagule ja Roosile suurest mõõduvõtmisest planeetide vahelisel võistlusel, mida sooritatakse erinevate ägedate sõiduvahenditega.

Planetaarium asub Jäneste majas.

Leiutajateküla raamatukogu

Leiutajatekülas loetakse päris palju raamatuid. Kui tibutab vihma või koguni müristab, on väga mõnus pugeda kodus söögilaua alla ja lugeda parema silmaga seiklusjuttu ja vasaku silmaga muinasjuttu. Aga kui päike paistab, on tore minna puude vahel asuvasse Leiutajateküla raamatukokku, heita seal võrkkiigesse ja üksteisele raamatuid ette lugeda. Kõige paremad ettelugejad on need, kes oskavad  seda naljaka häälega teha. Näiteks jänes Adalberti raamatulugemist tullakse isegi naaberkülast kuulama.

Interneti Avastamise torn

Interneti avastamise tornis elavad tillukesed internetimehikesed. Palja silmaga neid ei märka, aga luubiga uurides on võimalik alumiste korruste mehikesi näha. Mida korrus kõrgemale, seda kiiremad ja väledamad internetimehikesed seal elavad.

Elektrumijaam

Elektrumijaam on väga tähtis koht Leiutajatekülas, siit saab kogu küla elektrit. Aga elekter teeb teadagi elu mugavamaks. Vesiveski muudkui töötab ja doktor Ave jääpurikate külmhoones laulavad jääpurikad lõbusaid laulukesi. Ja juturaamatut ei pea enam keegi hämaras lugema. Sest iga laps teab, et pimedas lugemine rikub silmi. Elektrumijaamas käib sageli elektriga lobisemas tema suur sõber jänes Adalbert. Mõnikord käivad nad koos elektri vanaisal külas.

Parv

Selle parvega saabusid Leiutajatekülla teadlased Karl ja Viktor. Pesukaru Karl ja kala Viktor kogusid üle terve maailma muistseid rahvalaule, kuid merel olles tabas neid äkiline tõbi. Naerukajakad olid neid nakatanud naerupisikuga ning parv triivis Leiutajateküla randa. Kuna dr Avel on iga haiguse vastu rohi, iga viiruse vastu tilgad ning iga muhu vastu salv, siis loomulikult said laulu-uurijad ka oma tõve tarbeks raviva tinktuuri ning võisid juba varsti tööd jätkata. Kuna aga Leiutajatekülas on palju erinevaid loomi ja palju erinevat kultuuri ning palju vahvaid laule ning nii mõnigi neist on pärit õige kaugest ajast, siis jäid Karl ja Viktor Leiutajatekülla kauemaks ja liikusid siit edasi mööda maismaad. Parv mere ääres ootab teadlasi huvitavalt retkelt tagasi.

Rannalaev

Rannalaev on kõik maailma ookeanid läbi sõitnud. Nüüd on ta pensionil ja tunneb rõõmu, kui lapsed temaga mängivad.

Sõbraliku energia ala

Sõbralik energia on lahke ja abivalmis. Kui nutiseade on energiast täiesti tühjaks tilkunud või vajab kuumal suvepäeval lisaks väikest lisasärtsu, tuleb sõbralik energia talle appi. Kuniks nutiseade laeb, võib tema omanik mõnusalt lesida võrkkiiges ja lugeda põnevat juturaamatut, sest sõbraliku energia naabriks on ennast sättinud väike tore raamatukogu.

Skulptuuride väljak

Siin on ausambad kõikidele vanadele leiutajatele. Leiutajateküla esimene elanik on lepatriinu Uku ja tema skulptuur on kohe küla eesväljakul, rongijaamas. Teiste vanade leiutajate skulptuurid on aga skulptuuride väljakul. Siis on suslik Sven, koer Kusti ja teised vahvad leiutajad. Leiutajateküla armastab oma vanu leiutajaid meenutada ning alati jaanipäeval ja jõulupäeval käib terve küla koos skulptuuride väljakul. Skulptuuride väljakul mängitakse toredaid mänge, räägitakse lõbusaid lugusid ja lauldakse ilusaid laule. Leiutajateküala rahvas teab, et LEIUTAJA ÕPIB, KUNI ELAB JA MAGAVALE LEIUTAJALE PANNKOOK ISE SUHU EI VEERE!

Armunute sild

Armunute sild on Leiutajatekülas väga tähtis koht. Kohe väga tähtis, sest see on paik, kuhu tulevad kõik Leiutajateküla noored armunud, et koos päikese loojangut või siis selle tõusu vaadata. Teinekord on sillal kohe õige mitu paari, aga armastusest uduste silmadega näevad paarid vaid teineteist. Loomulikult silkavad kilgates sillast üle ka kõik Leiutajateküla lapsed, sest silla all elavatele kaladele peab ju iga päev tere ütlema. Kalad õpivad usinasti silla all matemaatikat, sest matemaatika on ju lihtsalt nii tore. Nõnda mitu paari, kui sillal päeva jooksul käib, nõnda suure tehte peavad kalad õhtuks tegema. Kuna teinekord satub sillale armunuid ka öösel, et koos õhata ja tähti vaadata, siis ongi kalade matemaatika üks ütlemata keeruline teadus.

Oskari kuur

Oskari kuuris võid koos Lotte isa Oskariga meisterdada mänguasju ja leiutada erinevaid aparaate.

Giovanni maja

Giovanni majas elavad taevarebased Giovanni, Julia ja nende kolm last. Varem reisis Giovanni pere suure õhupalli külge kinnitatud majakeses mööda taevalaotust ringi. Kui Lõunamaale lendavad linnud rääkisid talle imelugusid Leiutajatekülast, otsustas Giovanni asja oma silmaga uurida. Giovannile hakkas Leiutajateküla kohe meeldima ning ta jäi perega siia elama. Giovannist sai samuti leiutaja. Ta kasutab leiutamiseks Julia kööginõusid, nendest on ta leiutanud juba purskkaevu ja raadio. Praegu leiutab Giovanni arvutit. Giovanni maja teatrilaval mängivad külaelanikud näidendeid, tantsivad, laulavad uusi ja vanu laule. 

Jääkaru Alexi jõujaam

Üleöö tekkis Leiutajatekülla kummaline ja üliäge leiutis, mille ehitas jääkaru Alex. Jääkaru Alex on väga andekas leiutaja ning tema uus leiutis toodab elektrit, neljast erinevast energiast: päikese energiast, tuule energiast, vee energiast ja muskli energiast. Elektrit on ju alati vaja ning Alexi leiutis töötab, kui valatult. Sest kui pole päikest on vihm ja kui pole vihma on tuul ja kui pole ei päikest, vihma ega tuult, on kätes rammu alati. Külaelanikud saavad tulla elektrit hankima kasvõi ämbriga. Elektrit jätkub!

Staadion

Leiutajateküla staadionil on Matil abiks lehm Benita. Siin viiakse läbi erinevate spordialade treeninguid ja korraldatakse põnevaid võistlusi.