fbpx

Hea teada

Külastuse planeerimine

Lottemaa külastamiseks soovitame planeerida terve päeva, sest nii saate osa kogu külaelust, -melust, etendustest, kontserdist, töötubadest ja elamustest. Kindlasti tasub enne külastust tutvuda meie programmiga, et õigeks ajaks kohale jõuda ja külastusest maksimum võtta.

Piletiinfo

Teemapargi külastamiseks ei ole vaja eelnevat broneeringut. Piletid on saadaval Lottemaa parklas ja sissepääsudes asuvates kassades ning eelmüügist.

Nii kohapealt kui ka eelmüügist ostetud piletid kehtivad päevapiletina kogu hooaja jooksul.

Eelmüügist ostetud pileteid välja printima ei pea. Piisab, kui näitad neid oma nutiseadme ekraanilt.

Pane tähele! Hooaja jooksul kasutamata pileteid tagasi ei osteta ja ümber ei vahetata. Kahjustunud pilet kaotab kehtivuse.

Tasumine

Lottemaal saab kõikides müügipunktides tasuda nii sularahas kui ka pangakaardiga.

Parkimine

Külastajatele mõeldud Lottemaa parkla on avatud suvel 9:45-18:15 ning talvel 11:45-16:15. Parkimine on tasuline. Tasuda saab parkla kassas või osta parkimispilet eelmüügist. Eelmüügist ostetud parkimise žetooni saate kätte piletikontrollis, mis asub Lottemaa sissepääsus. Žetooni on vaja parklast lahkumiseks.

Parklast väljumisel jälgi enne žetooni sisestamist, et tõkkepuu on jõudnud oma algasendisse. Probleemide korral helista Lottemaa infotelefonile +372 5885 5699 või pöördu parkla kassa töötajate poole.
Parklas autode järelevalvet ei teostata.

Keelatud on parkida Lottemaa Teemapargi pääsla läheduses olevatesse parklatesse (v.a invakaardi omanikud). Kohalikul omavalitsusel on õigus valesti pargitud sõidukid teisaldada.

Rongisõit

Sissepääs teemaparki asub Lottemaa parklast 800 meetri kaugusel.

Parklast sissepääsu juurde ja tagasi parklasse on võimalik sõita minirongiga, mis väljub vabagraafikuga kuni 15-minutilise intervalliga. Suvel stardib esimene rong parklast Lottemaale rongi täitumisel hiljemalt kell 10:00, viimane rong Lottemaalt tagasi parklasse väljub 18:15. Talvel stardib esimene rong parklast Lottemaale rongi täitumisel hiljemalt 12:00, viimane rong Lottemaalt tagasi parklasse väljub 16:15.

Rongisõit on tasuline ja piletid on saadaval Lottemaa parkla ja sissepääsu kassades ning eelmüügis.

Turvalisus

Meie jaoks on väga oluline, et teie pere külastus Lottemaale sujuks mugavalt ja päev mööduks meeleolukalt. Oleme väga suurt rõhku pööranud turvalisusele. Kõikide teemapargi atraktsioonide tootmisel on arvestatud kõiki kehtivaid standardeid ja ohutusnorme. Teemapargi töötajad jälgivad igapäevaselt atraktsioonide korrasolekut ja ohutust. Igas teemapargi hoones on esmaabivahendid, õnnetuse korral pöördu meie töötaja poole. Kõik Lottemaa töötajad on läbinud esmaabikoolituse.

Pargis viibivad lapsed on lapsevanema või täiskasvanud saatja vastutusel.

Teemapargi sissepääsus on saadaval väikelastele mõeldud ärakadumise kleebised, kuhu soovitame kirjutada lapse nime ja lapsevanema või täiskasvanud saatja kontaktnumbri. Kleebise palume kinnitada lapse riiete peale nähtavale kohale. Nii on meil lihtsam kaduma läinud lapsed vanemateni toimetada.

Rannaala on avalikuks kasutamiseks, suplemine ja ujumine on omal vastutusel, rannaalal puudub järelevalve ja vetelpääste.

Seikluspark on avalikuks kasutamiseks, ronimine seiklusrajal on lubatud ainult täiskasvanu juuresolekul.

Söögid/joogid

Lottemaa Teemapargis on seitse erinevat toitlustuskohta, kus saab soetada nii toekamaid kui kergemaid toite.

Soovi korral võta kodust kaasa piknikukorv ning korralda Lottemaal üks mõnus lõuna.

Lottemaa Teemapargi kraanivesi on joodav ning platsile on paigutatud veevõtukohad, mille asukohad on märgitud Teemapargi kaardile.

Esmaabi

Kui peaks tekkima vajadus meditsiinilise abi järgi, siis pöördu julgesti lähima teemapargi töötaja poole – ka tegelaskujud on koolitatud vastavas olukorras tegutsema.

Igas Lottemaa hoones on olemas esmaabivahendid, samuti on Sigade majas esmaabi osutamiseks eraldi tuba.

Lemmikloomad

Lottemaad külastab igapäevaselt palju inimesi ja nende suhtumine lemmikloomadesse on erinev. Seetõttu palume teilt mõistvat suhtumist ja Lottemaale lemmikloomi mitte kaasa võtta, ka väikesed ja hästi käituvad lemmikloomad on Lottemaal keelatud..

Tualetid

Teemapargi kõikides suuremates hoonetes on tualetid.

Kõikides invatualettides – jaamahoones, Lotte majas, Jäneste majas ja Giovanni teatri tribüüni all – on paigaldatud mähkimisalused ja suuremad kraanikausid.

Ilmastik

Lottemaa on avatud iga ilmaga. Kui aga peaksime silmitsi seisma ekstreemsete ilmaoludega, siis jätame endale õiguse park sulgeda. Anname sellest teada Lottemaa sotsiaalmeediakanalites ja kodulehe kaudu.

Tugeva vihma või lumetuisu korral toimuvad Lottemaa Teemapargi etendused majades. Talvisel perioodil on suletud rand, mõned atraktsioonid, osad kauplused ning toitlustuse kioskid.

Vihmase ilma korral saab Lottemaa parkla kassast ja Arturi poest soetada vihmakeebi.

Väikelaste vanematele

Lottemaale on oodatud kõik pereliikmed, ka kõige pisemad. Lottemaal saab mugavalt liigelda lapsevankriga. Saju korral on võimalik vankrid jätta eraldi varjualustesse.
PS! Palume hoonetesse lapsevankritega mitte siseneda.

Lottemaal on väikelaste eest hoolitsemiseks laadaplatsi ääres asuv Sigade maja. Seal on võimalik väikelaste toitu soojendada, last imetada, mähkmeid vahetada, pisematel lastel pehmetel magamispatjadel puhata või mängutoas mängida.

Kõikides invatualettides – jaamahoones, Lotte majas, Jäneste majas ja Giovanni teatri tribüüni all – on paigaldatud mähkimisalused ja suuremad kraanikausid laste mugavaks pesuks.

Kadunud asjad

Infot leitud asjade kohta saab Lottemaa töötajatelt või meiliaadressil: info@lottemaa.ee.

Leitud asju säilitame üks kuu. Kui leiate Lottemaal mõne kaotatud eseme, palume see anda teemapargi töötaja kätte.

Erivajadustega inimestele

Lottemaal on avar valik tegevusi, mis on jõukohased ja kergesti ligipääsetavad erivajadustega külastajatele. Suurem osa tegevustest toimuvad õues, enamikesse hoonetesse on võimalik pääseda ratastooli või muu liikumisabivahendiga. Püüdleme jätkuvalt selle poole, et muuta teie külastust veelgi mugavamaks.

Raske- ja sügava puudega külastaja saab saatja kaasa võtta tasuta.

Lottemaa parklas rongipeatuse vahetus läheduses asuvad inva parkimiskohad. Rongijuht on teid valmis rongile aitama, samuti mahuvad peale ratastool ja muud abivahendid.

Lottemaa pääsla lähedal on 5 inva parkimiskohta. Kui need on hõivatud, tuleb auto parkida suurde parklasse.

Lottemaa teed võimaldavad mugavat liikumist ratastooliga ja enamikesse hoonetesse on samuti võimalus iseseisvalt ratastooliga siseneda. Kohtades, kus see ei ole võimalik, aitavad teid Lottemaa töötajad.

Lotte majas asub invalift, mis võimaldab liikuda Lotte maja ülemistel korrustel ja tornis.
Giovanni teatris on ratastooli jaoks ette nähtud kohad esimese istmerea pinkide ees.

Teemapargis on kokku 4 inva-WC-d: Jaamahoones, Jäneste majas, Lotte majas ja Giovanni teatri tribüünide all.