fbpx

Etenduste tutvustused

Gammakiired

Kell 12:00

Täna on kõigil tuju hea ja kõik ootavad Adalberdi juubelit.
Aga Väino on trossis. Väinol on tegelikult ka juubel aga juba 10 aastat pole Väino oma sepikumasinast oodatud sepikut saanud. Kõike muud, aga mitte oodatud sepikut. Milline trööstitu juubel!
Kärbes Jaak pole Leiutajatekülas loomulikult ainult lobaajaja vaid ka tõsine tegude mees. Hommikul kõik maast lahti ja õhtul marss voodisse! Ja kui Jaak nüüd Väinost mööda jalutab, on temal kohe pilt selge ja vastus võtta, miks Väinol pole masinast siiani sepikut tulnud. Enne veel, kui Väino saab Jaagu nõuannet järgida, saabub jääkaru Alex, kes on midagi eriti põnevat leiutanud ning jagab lahkelt oma teadmisi teistega. Jälle on Alexi leiutatud leiutisest kasu kogu külarahvale. On ikka tark mees!
Ja kus uusi ja põnevaid leiutisi näidatakse, seal on kohal ka Adalbert!

Toimumispaik: Alexi jõujaam


Kutse juubelile

Kell 13:00

On täiesti tavaline hommik Leiutajatekülas, kui kusagilt ja ei tea kust, saabub tundmatu linnuparv. See on kuulus lauluansambel, kes liigub külast-külla, ürituselt-üritusele, kui aga on mida tähistada ja kui kutse saabub. Ja nüüd ongi lindude ansambel saanud kutse, millel seisab küllaltki salapärane sõnum.
Üks on aga selge, et kusagil on juubel ja ka keegi juubilar, kes ootab ansamblit peole esinema. Linnud ei tea aga täpselt, kellel on juubel ja kus on pidu, kuid alustavad oma otsinguid Leiutajatekülast.
Nagu igal hommikul virguvad ka Klaus ja Leo ning peale väikest omavahelist mõõduvõtmist tuleb neile meelde, et Adalberdil on täna juubel, kuid neil pole juubilarile kingitust. Mõlemad mehed on maailma näinud ja pead ideid täis ning koos panevadki nad oma targad pead kokku ning leiavad hea lahenduse. Loomulikult kihutavad läbi ka raudpardid, kes samuti kampa võetakse!
Millise imelise kingituse loominguline seltskond välja mõtleb, see selgub etenduse käigus.

Toimumispaik: Klausi rännuplats


Sekeldused juubelilauluga

Kell 14:00

Julia ja Giovanni on saatnud oma pojakese Garibaldi ära reisile. Giovanni vend Gioseppe on taevarebane ja sõidab õhupalli külge kinnitatud majaga mööda taevast ringi ning võttis seekord suvisele rännakule kaasa ka väikese Garibaldi. Julial ja Giovannil on seetõttu ootamatult palju vaba aega. Aga enne veel, kui nad ennast mõnusalt puhkama saavad seada, meenub neile, et Adalberdil on ju juubel ning neil pole juubelikinki. Tarmukate rebaste jaoks pole see muidugi probleem, sest mis saab olla parem kink, kui elamus ja mis on parem elamus, kui tants.
Giovanni ja Julia otsustavad leiutada uhiuue tantsu, et kinkida selle imekaunis esitlus Adalberdile juubeliks. Aga nad ei saa rahus leiutada, sest kõik võimalikud segajad satuvad kesk loomeprotsessi ning Julia ja Giovanni tantsuõpe on korralikult häiritud.
Kas tants saab ikka selgeks ning mis värk on ikka nende lindudega? Seda kõike saab etenduses näha.

Toimumispaik: Giovanni maja terrass


Lotte ja Albert unenäomaailmas

Kell 15:00

Jänes Adalberdil on suur juubel ja Lotte, Bruno, Albert ning Roosi harjutavad oma õhtust etteastet. Korraga saabub ähmis Adalbert, kes kurdab lastele, et tema vend Engelbert on ikka veel solvunud ühe kauges lapsepõlves tekkinud vaidluse pärast ning ilmselt pole üldse juubelile tulemas. Ta on läinud hoopis peitu unenäo maailma ja ei kavatsegi üles ärgata.
Lotte arvates on see probleem siiski lahendatav ning otsustab minna unenäoriiki, et Adalberdi vennaga rääkida ja eriti tore oleks, kui temaga koos tuleks ka väike Albert, sest siis äkki Engeleberdi süda sulab ja ta andestab oma vennale vana lapsepõlve tüli.
Unenäomaailm on ilus, veider ja pisut segane paik, kus kõik elanikud saavad olla just need, kes nad päris maailmas olla tahaksid.
Ka Engelbert naudib elu unenäomaailmas ja ei taha kuidagi sealt tagasi pöörduda.
Kas olukord laheneb ja kas Engelbert siiski jõuab Adalberdi sünnipäevale? Kõik see selgub etenduses.

Toimumispaik: Giovanni teater


Juubelilaul

Kell 17:00

Adalbert on oma suurest peost rampväsinud ja läheb dr Ave juurde väsimuse vastu rohtu saama. Loomulikult on Avel õiged ravimid olemas ning juba lesibki Adalbert patsiendipingil ja temasse voolab palju head energiat ja väsimuse vastaseid vitamiine. See on nii kosutav, et Adalberdil tuleb isegi väike tukk peale.
Samal ajal, kui Adalbert tukastab, saabub kohale taaskord linnuansambel, kes pole siiani ei pidu ega juubilari leidnud ja kes on samuti oma otsingutest lõplikult väsinud. Isegi nii väsinud, et ei tea enam, kuhu nad tulid ja keda nad üldse otsivad.
Asjadel on kombeks siiski laheneda ning kui Pauliine ja Hubert samuti sealt mööda jalutavad, selgub nende jutuajamise käigus ka see, miks linnuansambel juubilari ei leidnud ja kes peokangelane üldse on.
Lõpp hea, kõik hea ja õnnelik lõpp väärib ilusat laulu. Elagu juubel ja jänes Adalbert!

Toimumispaik: Dr Ave polikliinik