fbpx

Meie lugu

Heiki Ernits ja Janno Põldma olid teinud stuudios Eesti Joonisfilm juba päris mitu joonisfilmi, kui neile tuli pähe mõte teha film vallatust koeratüdruk Lottest.

2000 aastal valmiski TV seriaal „Lotte reis Lõunamaale“.  Seriaal osutus populaarseks ja nii valmis 2006 aastal täispikk joonisfilm „Leiutajateküla Lotte“. Sellele järgnes 2011 aastal teine täispikk joonisfilm „Lotte ja kuukivi saladus“.

Mõlemad filmid olid edukad, nad võitsid arvukalt rahvusvahelisi auhindu ja neid müüdi rohkem kui 50 riiki. Teater „Vanemuine“ lavastas kolm Lotte teemalist muusikali, „Detektiiv Lotte“ , „Kosmonaut Lotte“ ja „Lotte unenäomaailmas“. Lottest kirjutati mitu raamatut. Aina rohkem ja rohkem hakkasid Lotte autorid filmitegemise kõrvalt unistama tulevasest Lottemaast. Ühel päeval viis saatus nad kokku noore ja energilise Rein Malsubiga, tulevase Lottemaa elluviija ja juhiga. Sellest hetkest algas pikk ja põnev teekond, mis lõppes Lottemaa rajamisega Tahkuranda.

Autorite nägemuses on Leiutajateküla vahvate värviliste majadega mereäärne kogukond, kus elavad sooja südame ja naljaka käitumisega leiutajad: jänesed, koerad, kassid, suslikud ja paljud teised.

Loo peategelased on Lotte ja tema parimad sõbrad Bruno ja Albert. Lottel on armastavad vanemad ning väga palju huvitavaid sõpru ja põnevaid naabreid, kelle tegemistest saate aimu 2017 aastal ilmunud  seriaalist „Lotte lood“.

2019 aastal esilinastus ka kauaoodatud kolmas Lotte film. Eesti Vabariik 100 filmikonkursi raames valmis “Lotte ja kadunud lohed“. Film vallutas kõik kinoedetabelid ja nomineeriti Berliini filmifestivalile.

Lottemaa on külastajatele avatud suvel, aga ka talvel- jõuluajal. See on lõbus koht nii väikestele kui suurtele. Siin liiguvad ringi Leiutajateküla elanikud- mängides, sportides ja suheldes küllatulnud laste ja nende vanematega. Lottemaal tehakse ka tublisti teatrit.  Kokku mängitakse platsil päeva jooksul umbes 5 suuremat ja väiksemat teatrietendust. Kuna Leiutajatekülas on igal elanikul oma maailmavaade, temperament ja roll, siis õpetavad tegelased lapsi keerukatest asjadest sotti saama läbi oma suu, silmade ja huumori.

Olgu nende harjumuste, iseloomuomaduste ja huumorimeelega nagu on, aga selge on maailmas see, et „HEADUS TEEB ELU HUVITAVAKS“ ning seda teab Leiutajatekülas igaüks!