fbpx

Abiks leiutajale

Kust alustada oma leiutamisprotsessiga? Millist ala valida ja kust leida leiutamiseks inspiratsiooni?

SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2023 eesmärk on sütitada lastes ja noortes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust, sest leiutada on mõnus ja põnev ning LEIUTAMINE TEEB ELU HUVITAVAKS.

Et noore leiutajad töö lihtsamaks teha, anname leiutamiseks mõned juhtnöörid ja kirjeldame tunnuseid, mida meie leiutistes eriti väärtustame ning millele võiks mõelda oma leiutajakarjääri alustamisel.


Sinu leiutisel on head eesmärgid!

Sinu leiutis pakub lahendust mõnele probleemile! Sul on mõtteid, kuidas lahendada maailma näljahäda või oled avastanud, kuidas kommid tervislikumaks muuta? Äkki oled koos emaga köögis toimetades avastanud tervisliku ja maitsva snäki, mida on lihtne kooli kaasa võtta ja millega on mõnus vahetundide ajal nälga peletada? Või oled leidnud lahenduse, kuidas ära kasutada prügi, mida meie kodus tohutus koguses tekib ja vähendada issi muret seoses suurte elektriarvetega.

Kõik asjad, mis meid täna ümbritsevad, on kellegi poolt leiutatud. Seega, ükskõik kui ootamatu või lausa veider sinu leiutis esmapilgul on, ära lase ennast häirida. Proovi ja katseta, kõik on võimalik! Kui miskit suurt kohe välja ei tule, siis see võib olla inspiratsiooniks uute leiutiste loomisel.

Sinu leiutis teeb elu lihtsamaks!

Raske koolikott! Teksad, mis lähevad kukkumisel katki! Päevik, mille lehed lähevad kortsu juba septembri lõpuks! Tuba, mis vajab pidevalt koristamist! Mustad riided, mis ei taha ise pesukorvi minna!

Mis on need asjad, mis tekitavad sinus ebamugavust, sinu emas-isas, õpetajas? Mida nende olukordade lahendamiseks teha saab? Mida saaks leiutada, et elu mugavamaks muutuks? Siin on tublil leiutajal eriti head šansid, kuna aidata võib ka pisike muutus, mis on õigel ajal ja tabavalt lahendatud. Mugavuse leiutamine nõuab ümbritseva elu jälgimist, inimeste ja enda harjumuste uurimist ja õigete järelduste tegemist.

Sinu leiutis on uudne!

Sa leiutad midagi, mis on innovaatiline ja huvitav, mis vaatab tavalisele igapäevasele toimingule või asjale uue nurga alt. Nii võid sa näiteks leiutada täiesti uue munade keetja või äratuskella, imelise hambapasta või uue viisi, kuidas eriti maitsvaid ja ahvatlevaid võileibasid teha.

Ka pitsa ja hamburger on alguse saanud võileivast! Tänaseks on nad terve maailma vallutanud!

Sinu leiutis on ilus!

Sa tunned huvi moe vastu? Tahad olla moedisainer? Sulle pakub huvi autotööstus? Tahad disainida uue ülivägeva automudeli? Sul on kirjutuslaua sahtlis joonistus maailma kõige nutikamast nutitelefonist?

Proovi kätt disainerina ja joonista mõtted paberile. Sellest võib saada sinu elukutse!

Sinu leiutis on alles poolik!

Leiutamisprotsess ei pruugi iga kord lõppeda super-leiutisega, vahel vajab leiutaja või tema meeskond mitu aastat, et oma parima leiutise formaadini jõuda. Ära kurvasta, kui saad meie konkursile esitada vaid esmase kavandi või mõtte, mis vajab edasiarendust. Ka see on tulemus! Peaasi, et oled proovinud ja see tegevus pakkus Sulle huvi ja rõõmu!

Leiutamine teeb elu huvitavaks!

  Esita oma leiutis võistlusele!

  Lisa veel üks leiutaja SIIT »

  * Väljad on kohustuslikud

  Aitäh sulle!
  Sinu leiutis osaleb nüüd SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2023 konkursil!
  Hoia silm peal Lottemaa kodulehel, sest peagi kuulutame välja 10 parimat tööd!

  Leiutamine teeb elu huvitavaks!