Oleme avatud 26.-30.12

SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019

Sulle meeldib leiutada, luua ja ehitada uusi ning põnevaid asju?
Kui JAH, siis sa oled täiesti õige koha peal. Siin avaneb sulle suurepärane võimalus näidata kogu maailmale, millised vahvad leiutised sinu peas on ja kuidas sa nendega maailma muuta saad.

  

SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019!

Võistluse eesmärk on sütitada lastes ja noortes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust, sest leiutada on mõnus ja põnev ning LEIUTAMINE TEEB ELU HUVITAVAKS. Võistluse auhinnafond on uhke – seiklusrikas kruiis Rootsi teadusparki, Lottemaa VIP-pääsmed, hulganisti ilusaid, suuri ja väikseid meeneid ja kingitusi ning loomulikult au ja kuulsus, mis kaasneb võiduga. Võidutöö nimelt ehitatakse 2019 suvel Lottemaale kõigile Leiutajateküla külastajatele vaatamiseks ja uudistamiseks.

Kes saavad osaleda?

Suurel Leiutamisvõistlusel saavad osaleda kõik lapsed alates eelkoolist kuni 12. klassini. Osaleda võivad ka kutsekooliõpilased, huvikoolide ja ringide lapsed. Osaleda võib nii üksi kui ka võistkonnaga, võistkonnas võib olla kuni 4 leiutajat.
Võta endale appi ka üks juhendaja – õpetaja, ema-isa, suur vend või hoopis vanaema. Juhendaja saab sulle abiks olla nõu ja jõuga leiutamisel ja leiutise esitamisel võistlusele.

Mida ja kuidas leiutada?

Kõigepealt tuleb mõelda, nuputada, luua, genereerida palju põnevaid ideid asjadest, mida veel ei ole leiutatud. Nendest ideedest tuleb parim välja valida ja kokku panna plaan! Ja väga hea plaan. Siis tuleb kokku otsida kõik komponendid. Kui need on hangitud, siis tuleb kõige põnevam osa – kokku panemine!”

Kuidas aga leiutamine päriselt käib, sellest saad teada, kui liitud meie LEIUTAMISAKADEEMIAGA »

Kuidas esitada oma leiutis Suurele Leiutamisvõistlusele?

 • Pane oma leiutisele nimi.
 • Kirjelda oma leiutist. Võta vajadusel oma juhendaja appi! Joonista leiutisest pilt, tee fotosid või video valmis tööst. Pane kirjeldus, joonistus, kopeeri fotod ja videolink ühte wordi faili kokku. NB! Leiutise video tuleb üles laadida näiteks youtube-i vms lehele, kust on võimalik seda kas avalikult vaadata või ilma paroolideta alla laadida!
 • Täida siinsamas lehe allosas asuv osalusvorm ja lae üles oma leiutise kirjeldus.
 • 2019 aasta võistlus algab 15.01 ja kestab kuni 3.03.2019 (k.a) Kui sa aga tegutsed kiiresti ja esitad oma töö hiljemalt 15.02.2019 (k.a), siis osaled loosimises, mille auhinnaks on AHHAA Teaduskeskuse külastus Sulle või kogu Sinu leiutamismeeskonnale ja loomulikult saad juhendaja ka kaasa võtta.

Juhul, kui Sul ei ole võimalik tööd elektrooniliselt esitada, siis võid saata selle postiga Lottemaale. Paberil esitatav töö peab sisaldama leiutise kirjeldust ja joonist. Võimalusel fotosid valmis tööst. Esitatavale võistlustööle tuleb kindlasti märkida leiutise pealkiri, leiutaja andmed (nimi, perekonnanimi ja vanus) ning leiutaja ja ühe vanema kontaktandmed (telefon, e-posti aadress või postiaadress).

Lottemaa postiaadress on:
“SEB Leiutamisvõistlus 2019”
Lottemaa teemapark OÜ
Reiu küla, Häädemeeste vald
86508 Pärnumaa

Kui jääte töö esitamisega hätta, siis kirjutage info@lottemaa.ee või helistage 5885 5699.

Pane tähele!

 • SEB Leiutamisvõistlusele võib esitada rohkem kui ühe võistlustöö!
 • Esitatud leiutis ei tohi olla varem ühegi leiutamisvõistluse ega -konkursi võidutöö või muul viisil nomineeritud töö.
 • Võistluse tähtaeg on 03.03.2019 (k.a)!

Auhinnad!

 • Suur Leiutamisvõistlus 2019 zürii poolt välja valitud 5 parima leiutise loojad saavad Lottemaa teemapargi tasuta külastamisõiguse terveks 2019 suvehooajaks ja hulganisti ilusaid, suuri ja väikseid meeneid ja kingitusi!
 • Publiku poolt parimaks tööks hinnatud leiutise looja või loojameeskond läheb koos juhendajaga inspireerivale seiklusele Rootsi. Preemiareisi paketis on edasi-tagasi laevapiletid Stockholmi, ööbimine Stockholmi kesklinnas ja Tom Titsi teaduspargi külastus.
 • Zürii poolt parimaks leiutiseks hinnatud töö ehitatakse 2019 aasta suvel Lottemaa Leiutajatekülla kõigile külastajatele vaatamiseks ja avastamiseks. Leiutise pidulik avamine toimub 22. juuni 2019.

Olulised kuupäevad!

 • Leiutisi saad SEB Leiutamisvõistlusele esitada alates 15. jaanuarist 2019 kuni 3 märtsini 2019.
 • 1.04.2019 kuulutame välja 5 parimat tööd, mis lähevad 1.04-14.04.2019 avalikule hääletusele.
 • 15.04.2019 kuulutame välja Leiutamisvõistlus 2019 võidutöö.
 • 22.06.2019 võistluse võitnud leiutise pidulik avamine Lottemaal.

Vahvaid ideid ja mõtteid ning hästi suurt leiutamistuhinat kõigile!