Kohtume jõulumaal!
Kohtume jõulumaal!

LEIUTAMISVÕISTLUS

VÕITJAD on selgunud!

SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019 zürii lemmikuks osutus Eleonora (5 a) ja Gustav (2 a) Juhkami RÕÕMUMEETER, publiku südamed võitis aga Kehtna lasteaed Siller Karikakra rühma laste (6a) välja mõeldud TARK VOODI.

Rõõmumeetri PIDULIK AVAMINE ja finalistide autasutamine toimub 22.06.2019 Lottemaal! 

Finaalis olnud töödega saad tutvuda SIIT »

Poolfinaalis olnud töödega saad tutvuda SIIT »

  

SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019!
4.01-15.02.2019

Juba teist aastat viivad Lottemaa ja SEB läbi SUURT LEIUTAMISVÕISTLUST, mille eesmärk on sütitada lastes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust, sest leiutada on põnev ja LEIUTAMINE TEEB ELU HUVITAVAKS.

Võistluse auhinnafond on uhke – seiklusrikas kruiis Rootsi Tom Titsi teadusparki, Lottemaa priipääsmed, hulganisti ilusaid, suuri ja väikseid kingitusi ning loomulikult au ja kuulsus, mis kaasneb võiduga. Võidutöö nimelt ehitatakse 2019 suvel Lottemaale kõigile külastajatele vaatamiseks ja uudistamiseks.

2018 aasta võistluse võitis Emili ja Mattias Kõonurme kommipaberiavaja, mis nüüdseks asub Lottemaa Kommipoes ja sellega saavad kõik lapsed komme avada.

Lae võistluse PLAKAT alla SIIT »

Kes saavad osaleda?

SUUREL LEIUTAMISVÕISTLUSEL 2019 saavad osaleda kõik lapsed alates eelkoolist kuni 12. klassini. Osaleda võivad ka kutsekooliõpilased, huvikoolide ja ringide lapsed. Osaleda võib nii üksi kui ka võistkonnaga. Võistkonnas võib olla kuni 4 leiutajat.
Võta endale appi ka üks juhendaja – õpetaja, ema-isa, suur vend või hoopis vanaema. Juhendaja saab sulle abiks olla nõu ja jõuga leiutamisel ja leiutise esitamisel võistlusele.

Mida ja kuidas leiutada?

Kõigepealt tuleb mõelda, nuputada, luua, genereerida palju põnevaid ideid asjadest, mida veel ei ole leiutatud. Nendest ideedest tuleb parim välja valida ja kokku panna plaan! Ja väga hea plaan. Siis tuleb kokku otsida kõik komponendid. Kui need on hangitud, siis tuleb kõige põnevam osa – kokku panemine!”

Kuidas aga leiutamine päriselt käib, sellest saad teada, kui liitud Lottemaa ja SEB LEIUTAMISAKADEEMIAGA »

Kuidas esitada oma leiutis Suurele Leiutamisvõistlusele?

 • Pane oma leiutisele nimi.
 • Kirjelda oma leiutist. Võta vajadusel oma juhendaja appi! Joonista leiutisest pilt, tee fotosid või video valmis tööst. Pane kirjeldus, joonistus, kopeeri fotod ja videolink ühte wordi faili kokku. NB! Leiutise video lae üles näiteks youtube-i vms lehele, kust on võimalik seda avalikult vaadata või ilma paroolideta alla laadida!
Esita OMA LEIUTIS VÕISTLUSELE SIIT »

Kui Sul ei ole võimalik tööd elektrooniliselt esitada, siis võid saata selle Lottemaale postiga. Paberil esitatav töö peab sisaldama leiutise kirjeldust ja joonist. Võimalusel fotosid valmis tööst. Esitatavale võistlustööle tuleb kindlasti märkida leiutise pealkiri, leiutaja andmed (nimi, perekonnanimi ja vanus) ning leiutaja ja ühe vanema kontaktandmed (telefon, e-posti aadress või postiaadress).

Lottemaa postiaadress on: SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019, Lottemaa teemapark OÜ, Reiu küla, Häädemeeste vald, 86508 Pärnumaa

Kui jääte töö esitamisega hätta, siis kirjutage info@lottemaa.ee või helistage 5885 5699.

Pane tähele!

 • SUURELE LEIUTAMISVÕISTLUSELE 2019 võib esitada rohkem kui ühe võistlustöö!
 • Esitatud leiutis ei tohi olla varem ühegi leiutamisvõistluse ega -konkursi võidutöö või muul viisil nomineeritud töö.
 • Võistluse tähtaeg on 15.02.2019 (k.a)!

Auhinnad!

 • SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2019 zürii poolt välja valitud 5 parima leiutise loojad saavad Lottemaa piletid 2019 suvehooajaks ja hulganisti ilusaid, suuri ja väikseid meeneid ja kingitusi!
 • Publiku poolt parimaks tööks hinnatud leiutise looja või loojameeskond läheb koos juhendajaga inspireerivale seiklusele Rootsi. Preemiareisi paketis on edasi-tagasi laevapiletid Stockholmi, ööbimine Stockholmi kesklinnas ja Tom Titsi teaduspargi külastus.
 • Zürii poolt parimaks leiutiseks hinnatud töö ehitatakse 2019 aasta suvel Lottemaale kõigile külastajatele vaatamiseks ja avastamiseks. Leiutise pidulik avamine toimub 22. juuni 2019.

Olulised kuupäevad!

Vahvaid ideid ja mõtteid ning hästi suurt leiutamistuhinat kõigile!

           

Registeeru Suurele Leiutamisvõistlusele 2019!

Lisa kuni 3 lisaleiutajat ja nende vanused:

Lisa veel üks leiutaja

* Väljad on kohustuslikud

Nii vahva! Sinu leiutis on nüüd esitatud Lottemaa ja SEB Suurele Leiutamisvõistlusele 2019!

 • 1.04.2019 kuulutame välja 5 parimat tööd, mis lähevad 1.04-14.04.2019 avalikule hääletusele.
 • 15.04.2019 kuulutame välja Leiutamisvõistlus 2019 võidutöö.
 • 22.06.2019 võistluse võitnud leiutise pidulik avamine Lottemaal.

Leiutamine teeb elu huvitavaks!