fbpx

PLAADIRIIUL

LOTTEMAA CD-PLAADID

Lottemaal töötab igal suvel suur hulk väga-väga andekaid noori inimesi, kes pole mitte ainult head näitlejad, vaid ka suurepärased muusikud ja muidu loomingulised inimesed. Eks juba vanarahvas teadis rääkida, et kus palju vahvat rahvast koos, seal palju ka suurepärast sünnib.

Juba esimestel Lottemaa suvedel hakkas tekkima platsil toredaid viisijuppe ja laulukesi. Pöördeline hetk oli ehk siis, kui hirmandeka noore näitleja, Marta-Lotta Kuke, sulest nägi ilmavalgust „Putukate laul“. Selles laulus oli midagi tõeliselt fenomenaalset. Kõik, kes seda laulu vaid korra kuulsid, kohe ise ka laulma hakkasid. Putukate laulu kostis 2016 suvel igast Lottemaa servast ja mitte ainult: laulsid tegelased platsil, laulsid lapsed, laulsid emad ja isad ning Putukaid lauldi ka edasi kodudes. Kui üks lugu on nõnda köitev, siis peab selle loo päris kindlasti jäädvustama. Sellest tekkiski mõte minna suve lõpus stuudiosse ja võtta linti kõik ägedad laulud, mis meil platsil on sündinud

Mõte tundus noortele väga ahvatlev ja isegi nii ahvatlev, et uusi lugusid hakkas tulema uusi nagu seeni pärast vihma. Suve lõpuks oli meil juba umbes 15 laulu, mida saime stuudios üles võtta ja nii tekkiski esimene ports Lottemaa omi laule, mida sai kasutada nii etendustes, kui ka niisaama platsil.

Järgmisel suvel lisandus juurde veel teist sama palju laule ning siis tekkis juba idee parimatest paladest plaat koostada. Tegime suure külakoosoleku ning valisime välja 12 parimat lugu, mis saidki esimesele CD plaadile „Vahvlid vahukoorega“!

Igal suvel sünnib Lottemaal uusi ja ägedaid laule, sest noori inspireerib suvi ja rõõm ning muidugi ka võimalus minna augustis stuudiosse ja professionaalset tehnikat kasutades kõik see üles lindistada. Kui sul on võimalus minna ägedasse stuudiosse, ülivinge helimehe Janek Kivi, juurde, kes mitte ainult ei salvesta muusikat, vaid on ka hea sõber, nõuandja ja peene muusikamaitsega professionaal, siis mida muud ongi loominguks noorel inimesel vaja!

Suur ja sügav kummardus meie andekatele laululoojatele, nende esitajatele ning muidugi Janekile!

2020 sügisel saime “purki” juba oma teise CD plaadi „Mozzarella ja maasikad“ ning 2022 jõulude eel kolmanda CD plaadi “Meri ja mustikad”. Kogu Lottemaa pere on väga tänulik, kui te hakkate meie lugusid armastama sama palju, kui meie ise neid armastame.

LOTTEMAA CD PLAADID ON SAADAVAL AINULT LOTTEMAAL KOHAPEAL JA LOTTEMAA E-POES!

Klõpsa plaadi pildile, et saada rohkem teada »