Avame 9. juuni 2018!

SEB ja LOTTEMAA esitlevad: Suur üle-eestiline LEIUTAMISVÕISTLUS 2018!

Sulle meeldib leiutada, luua ja ehitada uusi ning põnevaid asju?

Kui JAH, siis sa oled täiesti õige koha peal. Siin avaneb sulle suurepärane võimalus näidata kogu maailmale, millised vahvad leiutised sinu peas on ja kuidas sa nendega maailma muuta saad. Kui sa nii kindel ei ole, siis võta kampa hea sõber, kellele meeldib leiutada ja osalege ikkagi. Auhinnafond on uhke – seiklusrikas kruiis Rootsi teadusparki, Lottemaa VIP-pääsmed ja loomulikult au ja kuulsus, mis kaasneb võiduga. Võidutöö nimelt ehitatakse 2018 suvel Lottemaale kõigile Leiutajateküla külastajatele vaatamiseks ja uudistamiseks.

Vaata LOTTE ja BRUNO kutset Leiutamisvõistlusele:

16.11.2017-15.03.2018
SUUR LEIUTAMISVÕISTLUS 2018

Võistluse eesmärk on sütitada lastes ja noortes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust, sest leiutada on mõnus ja põnev ning LEIUTAMINE TEEB ELU HUVITAVAKS.
Igas inimeses on peidus häid ideid ja suuri avastusi, mis võivad muuta kogu maailma või siis aidata kasvõi meie emasid-isasid, kes tihti ajaga kimpus on või siis meie õpetajaid, kes iga päev otsivad võimalusi kuidas õpetamine lihtsamaks ja põnevamaks muuta. Miks mitte leiutada juba selle mõttega, et Lottemaa veelgi põnevamaks muuta. Võibolla oled just sina see, kes mõtleb välja, kuidas ehitada nähtamatuks tegemise masin, triibuliste sokkide kudumise masin või pudru kaunistamise masin.

Leiutamisvõistluse plakati saad alla laadida SIIT »

Kes saavad osaleda?

Leiutamisvõistlusel saavad osaleda kõik lapsed alates eelkoolist kuni 12. klassini. Osaleda võivad ka kutsekooliõpilased, huvikoolide ja ringide lapsed.
Osaleda võib nii üksi kui ka võistkonnaga, võistkonnas võib olla kuni 4 leiutajat.
Võta endale appi ka üks juhendaja – õpetaja, ema-isa, suur vend või hoopis vanaema. Juhendaja saab sulle abiks olla nõu ja jõuga leiutamisel ja leiutise esitamisel võistlusele.

Mida ja kuidas leiutada?

Nagu Lotte ja Bruno oma üleskutses õpetasid: “Kõigepealt tuleb pea tööle panna – mõelda, nuputada, luua, genereerida palju põnevaid ideid asjadest, mida veel ei ole leiutatud. Nendest ideedest tuleb parim välja valida ja kokku panna plaan! Ja väga hea plaan. Siis tuleb kokku otsida kõik komponendid. Kui need on hangitud, siis tuleb kõige põnevam osa – kokku panemine!”

Kuidas aga leiutamine päriselt käib, sellest saad teada, kui liitud meie LEIUTAMISAKADEEMIAGA »

Kuidas esitada oma leiutis Suurele Leiutamisvõistlusele?

 • Pane oma leiutisele nimi.
 • Kirjelda oma leiutist. Võta vajadusel oma juhendaja appi! Joonista leiutisest pilt, tee fotosid või video valmis tööst. Pane kirjeldus, joonistus, kopeeri fotod ja videolink ühte wordi faili kokku. NB! Leiutise video tuleb üles laadida näiteks youtube-i vms lehele, kust on võimalik seda kas avalikult vaadata või ilma paroolideta alla laadida!
 • Registreeri ennast Eesti Teadusagentuuri lehe kasutajaks.
 • Täida osalusvorm ja lae üles oma leiutise kirjeldus.

Kui töö esitamisel Eesti Teadusagentuuri keskkonnas hätta jääte, siis kirjutage margit.lehis@etag.ee või helistage 730 0335.

Juhul, kui Sul ei ole võimalik tööd elektrooniliselt esitada, siis võid saata selle postiga Lottemaale. Paberil esitatav töö peab sisaldama leiutise kirjeldust ja joonist. Võimalusel fotosid valmis tööst. Esitatavale võistlustööle tuleb kindlasti märkida leiutise pealkiri, leiutaja andmed (nimi, perekonnanimi ja vanus) ning leiutaja ja ühe vanema kontaktandmed (telefon, e-posti aadress või postiaadress).

Lottemaa postiaadress on:
“Suur Leiutamisvõistlus 2018”
Lottemaa teemapark OÜ
Reiu küla, Häädemeeste vald
86508 Pärnumaa

Kui jääte töö esitamisega hätta, siis kirjutage info@lottemaa.ee või helistage 5885 5699.

Pane tähele!

 • Leiutamisvõistlusele võib esitada rohkem kui ühe võistlustöö!
 • Esitatud leiutis ei tohi olla varem ühegi leiutamisvõistluse ega -konkursi võidutöö või muul viisil nomineeritud töö.

Auhinnad!

 • Leiutamisvõistluse zürii poolt välja valitud 5 parima leiutise loojad saavad Lottemaa teemapargi tasuta külastamisõiguse terveks 2018 suvehooajaks.
 • Publiku poolt parimaks tööks hinnatud leiutise looja või loojameeskond läheb koos juhendajaga inspireerivale seiklusele Rootsi. Preemiareisi paketis on Tallinki poolt edasi-tagasi laevapiletid Stockholmi, ööbimine Stockholmi kesklinnas ja Tom Titsi teaduspargi külastus.
 • Zürii poolt parimaks leiutiseks hinnatud töö ehitatakse 2018 aasta suvel Lottemaa Leiutajatekülla kõigile külastajatele vaatamiseks ja avastamiseks. Leiutise pidulik avamine on 20. augustil 2018.

Olulised kuupäevad!

 • Leiutisi saad Suurele Leiutamisvõistlusele esitada 16.11.2017-15.03.2018.
 • 1.05.2018 kuulutame välja 5 parimat tööd, mis lähevad 1.05-14.05.2018 avalikule hääletusele.
 • 15.05.2018 kuulutame välja Leiutamisvõistlus 2018 võidutöö.
 • 20.08.2018 võistluse võitnud leiutise pidulik avamine Lottemaal.

Vahvaid ideid ja mõtteid ning hästi suurt leiutamistuhinat kõigile!